Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest szalony

brak ogrzewania

Recommended Posts

Guest szalony

witam i pozdrawiam mam problem w mojej vectrze bardzo szybko wzrasta temp.plynu po nagrzaniu do temp.80 plyn sadzi przez zbiornik wyrownawczy i brak ogrzewania.Prosze o pomoc

Guest ozi

Please login or register to see this quote.

temperatura ma być 90 przy 92 sie otwiera termostat ,może ci sie zaciał i sie nie otwiera,zobacz jak sie nagrzeje do tej yemp,czy wąz od chłodnicy ten górny jest gorący jak nie to termostat

Guest szalony

waz górny goracy w zbiorniczku wyrównawczym ply wysadza do góry i brak ogrzewania plyn mialem słaby temp. plynu to -20st.

Guest ozi

może być zawór nagrzewnicy walniety albo nagrzewnica przypchana albo zapowietrzona ,a odpal samochód i zobacz czy płyn sie podnosi i czy babelki sie pokazuja zobacz olej czy nie masz masła

Guest szalony

płyn sie podnosi i cisnienie w zbiorniczku olej czysty płyn czysty na korku oleju nie ma masła

Guest grzegorz-gary

Witajcie ja mam ten sam problem , czy może ktoś podpowiedziec co sie dzieje vectre mam 2 dzien. Proszę o pomoc.

ja stawiam na termostat, to jest pierwsza rzecz którą trzeba sprawdzić ew. wymienić

Skoro gorny waz i chłodnica sa gorace to termostat jest otwarty, a czy sie zamyka, to juz nie jest ważne.

Powody beda 2, albo pompa wody, ukrecony wirnik, łopatki, jesli to oryginał, bo sa plastikowe, lub uszczelka głowicy.

O ile oczywiscie wiesz ze termostat sie otwiera.

Takie gdybanie nie da Ci nic, bo nikt Ci nie powie co jest.

Jedz na jakas stacje diag lub do jakigos zakładu i za 10zł zrobia Ci pomiar na zawartosc co2 w zbiorniczku płynu. Jesli beda spaliny to wiesz ze uszczelka. Czasami peka tak ze nie ma objawow typu masło czy olej w płynie.

Ewentualnie jesli chcesz wyeliminowac termostat to go wyjmij z obudowy i sprawdz czy po tym nie bedzie wywalac płynu.

Moze byc tez pekniecie kanału golwicy.

Edited by Magik123

Ale nagrzewnica jest w małym obiegu, prawda ?

to czy termostat się otwiera czy nie to i tak ogrzewanie powinno być.

Bardziej zawór nagrzewnicy lub coś z nagrzewnicą nie tak.

A autko jest z LPG ?

Fakt ze zawor ten potrafi sie zaciac, u mnie jest tak ze jak właczam na LO to zawor sie zamyka, pozniej jak właczam znowu na HI to juz sie nie otwiera, trzeba rozebrac gore i go wepchnac i znowu jest ogrzewanie. Czysciłem go ale i tak nic to nie dało.

Trzeba sprawdzic weze przed zaworem, jesli rzed zaworem jest goracy, i ten zawiniety powrotny dolny z tyłu zaworu jest goracy to zaowr jest zaciety. Mozna na załozonym zaworze srubokretem podwarzyc te zapinki trzymajace gore i wyjac ja, wcisnac palcem membrane do konca, jesli ogrzewanie sie pojawi to zawor do wymiany.

Edited by Magik123