Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość szalony

brak ogrzewania

Polecane posty

Gość szalony

witam i pozdrawiam mam problem w mojej vectrze bardzo szybko wzrasta temp.plynu po nagrzaniu do temp.80 plyn sadzi przez zbiornik wyrownawczy i brak ogrzewania.Prosze o pomoc

Gość ozi

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

temperatura ma być 90 przy 92 sie otwiera termostat ,może ci sie zaciał i sie nie otwiera,zobacz jak sie nagrzeje do tej yemp,czy wąz od chłodnicy ten górny jest gorący jak nie to termostat

Gość szalony

waz górny goracy w zbiorniczku wyrównawczym ply wysadza do góry i brak ogrzewania plyn mialem słaby temp. plynu to -20st.

Gość ozi

może być zawór nagrzewnicy walniety albo nagrzewnica przypchana albo zapowietrzona ,a odpal samochód i zobacz czy płyn sie podnosi i czy babelki sie pokazuja zobacz olej czy nie masz masła

Gość szalony

płyn sie podnosi i cisnienie w zbiorniczku olej czysty płyn czysty na korku oleju nie ma masła

Gość grzegorz-gary

Witajcie ja mam ten sam problem , czy może ktoś podpowiedziec co sie dzieje vectre mam 2 dzien. Proszę o pomoc.

ja stawiam na termostat, to jest pierwsza rzecz którą trzeba sprawdzić ew. wymienić

Skoro gorny waz i chłodnica sa gorace to termostat jest otwarty, a czy sie zamyka, to juz nie jest ważne.

Powody beda 2, albo pompa wody, ukrecony wirnik, łopatki, jesli to oryginał, bo sa plastikowe, lub uszczelka głowicy.

O ile oczywiscie wiesz ze termostat sie otwiera.

Takie gdybanie nie da Ci nic, bo nikt Ci nie powie co jest.

Jedz na jakas stacje diag lub do jakigos zakładu i za 10zł zrobia Ci pomiar na zawartosc co2 w zbiorniczku płynu. Jesli beda spaliny to wiesz ze uszczelka. Czasami peka tak ze nie ma objawow typu masło czy olej w płynie.

Ewentualnie jesli chcesz wyeliminowac termostat to go wyjmij z obudowy i sprawdz czy po tym nie bedzie wywalac płynu.

Moze byc tez pekniecie kanału golwicy.

Edytowano przez Magik123

Ale nagrzewnica jest w małym obiegu, prawda ?

to czy termostat się otwiera czy nie to i tak ogrzewanie powinno być.

Bardziej zawór nagrzewnicy lub coś z nagrzewnicą nie tak.

A autko jest z LPG ?

Fakt ze zawor ten potrafi sie zaciac, u mnie jest tak ze jak właczam na LO to zawor sie zamyka, pozniej jak właczam znowu na HI to juz sie nie otwiera, trzeba rozebrac gore i go wepchnac i znowu jest ogrzewanie. Czysciłem go ale i tak nic to nie dało.

Trzeba sprawdzic weze przed zaworem, jesli rzed zaworem jest goracy, i ten zawiniety powrotny dolny z tyłu zaworu jest goracy to zaowr jest zaciety. Mozna na załozonym zaworze srubokretem podwarzyc te zapinki trzymajace gore i wyjac ja, wcisnac palcem membrane do konca, jesli ogrzewanie sie pojawi to zawor do wymiany.

Edytowano przez Magik123

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.