Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
prince87

elektryczna szyba uszkodzona

Recommended Posts

Witam. Mam mały problem w viki z elektryczną szybą od strony kierowcy, polega on na tym ze niedawno opuściłem szybe i było wszystko ok, ale gdy ja chciałem zamknąć to coś się stało ze szyba podnosi się tylko z jednej strony, od strony lusterka stoi w miejscu a od strony tylnych drzwi podnosi się. Czyli podnosi szybę z jednej strony i szyba idzie pod kontem. Na początku stawiałem ze uszkodził się mechanizm podnoszenia szyby (bo pewnie przymarzło coś), czy moze szyba spadła z podnośnika ale ostatnio kolega coś mi mówił ze po bokach szyby w prowadnicy są plastikowe zatrzaski co trzymają szybe w poziomie. I to właśnie zatrzask mi się wyłamał i szyba z jednej strony stoi w miejscu zamiast się podnosić. Spotkał się ktoś może z podobnym przypadkiem?? Albo moze wiecie co sie z nią stało??

najprawdopodobniej jest tak jak kolega Ci podpowiedział, tam sa 2 plastikowe suwaki które ruszają się w poziomej metalowej listwie, na 99% jeden z tych suwaków pękł.

Najprawdopodobniej tak bedzie, jak rozbierzesz tapicerke to sie dowiesz na 100%, ale obstawiam ten plstik od szyby. Przypadkiem podczas mrozu nie próbowałes odsuwac zamarznietej szyby ??

Edited by Bolek.

Właśnie tak było, podczas mrozu ja otworzyłem. I to parę minut po wyjechaniu, to jeszcze samochód nie nagrzał się w środku.

Please login or register to see this quote.

Jak bedziesz miał szczescie to do wymiany tylko plastiki trzymające szybe, gorzej jak sie linki w mechanizmie pokiklają, ale to tez da rade zrobić. Na poczatek zaopatrz sie w plastiki trzymające szybe i mozesz drzwi rozbierac i próbować naprawiać.

Dzięki za pomoc. Trzeba kiedyś się tym zająć, ale to pewnie już na wiosnę, bo w zimie szyb można nie używać, a nawet już się nauczyłem ze lepiej nie otwierać.

prowadzenie szyby będą do wymiany

Mam taki sam problem w moim autku z tym że mam tak już od sierpnia. Jeżeli ktoś wie gdzie mogę takie plastiki dostać to proszę o linka

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Vairus mówisz że całe prowadnice są do wymiany ? W sumie to jeszcze nie rozbierałem boczków więc nie wiem co tam jest nie tak.