Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest bambucza83

Alarm HBP MOP4A

Recommended Posts

Guest bambucza83

Witam. Od niedawna mam VC i też od całkiem niedawna jestem na forum. Mam pytanie odnośnie alarmu HPB MOP4A bo taki mam założony. Wszystko z nim jest ok ale nie wiem czy jest możliwe załączenie dźwięku podczas gdy uzbrajamy i rozbrajamy alarm. Dodam że syrena działa poprawnie. Czy ktoś mi pomoże? Pozdrawiam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by bambucza83

Please login or register to see this quote.

Podobno unijne normy tego zabraniają

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Obecnie wszystkie montowane alarmy powinny być bezdźwiękowe przy aktywacji i dezaktywacji. Syrena też jest tak głośna, że z 50m jej nie słychać.

Guest bambucza83

Dzięki za info ale pewnie można to zrobić tylko nikt nie wie jak. Jestem po prostu do tego przyzwyczajony stąd moje pytanie. Pozdrawiam.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jest taka możliwość. Poszukałem instrukcji od tego alarmu i w funkcji programowania można włączyc sygnal dźwiękowy przy uzbrajaniu i rozbrajaniu autoalarmu. Podaj mi swojego meila to ci wyśle.

Zaznaczam sygnalizację załącz-wyłacz za pomocą syrenki można załączyć albo z ręki, mając instrukcję montażu, ale jest to dość kłopotliwe. Ja zapoznaniu sie z ta instrukcją sobie dałem na luz ale może Ty dasz sobie z tym rade.

Guest bambucza83

no to podaje: bambucza83@interia.pl

myślę, że ja się nie poddam

jaki będzie efekt to zobaczymy i dam Ci znać

pozdrawiam

Witam, odkopię trochę temat, ponieważ nie chcę zakładać specjalnie nowego

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Kupiłem swoją VC z tym alarmem albo z wersją MOP3A (nie jestem w stanie rozróżnić) i mam do Was zasadnicze pytanie.

Otóż po zamknięciu auta po około 15-20 sekundach wydobywają się 4 szybkie dźwięki. Nie wiem od czego one są.

Podczas otwierania samochodu również takowe dźwięki występują. Zaznaczam, że musi upłynąć kilkanaście sekund po zamknięciu, żeby te sygnały wystąpiły.

Czym to jest spowodowane?

Mam ten sam alarm.Tak samo po zamknieciu auta po chwili wydaje dzwiek.Czasami wydaje dzwiek po otwarciu jak np. odpinales aku. za jakis czas minie.

Co do dzwieku po zamknieciu to jest to normalne bo wtedy alarm sie uzbraja.

Edited by matoslaw

Ale, czyli 20 sek po zamknięciu centralnym pilotem dopiero alarm się uzbraja. To by się zgadzało. Przy otwieraniu auta te 4 sygnały od razu są. Dzięki. Myślałem, że jest coś nie tak.

Wysłane z mojego Nexus 5

Tak to bedzie jakies 20sek od zamkniecia auta. Przy otwieraniu auta w mojej VC tez sa sygnaly ale jak odepne aku.Po paru razach to mija.

U mnie niestety nie minęło. Ale przyzwyczaiłem się do tego. Widocznie tak ma być. Są przypadki, kiedy nie ma tego dźwięku, przejadę się gdzieś i potem się pojawia. Nie mam pojęcia jak to ugryźć. Czytałem instrukcję i tam jest tylko info o niezamkniętej klapie.

Ja bym zasiegnol rady jakiegos speca od alarmow.

Sprawa sama się "naprawiła". Alarmu już nie słychać..

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

Odkupuję. Mam problem. Kompletnie nie rozumiem instrukcji obsługi do tego alarmu. 

Otóż dzisiaj po normalnym zamknięciu samochodu po jakimś czasie zauważyłem przez okno, że migają kierunkowskazy w aucie. Nie dało nic otwarcie/zamknięcie samochodu. Już drugi raz mi się to zdarzyło a jestem pewien, że sam nie naciskam awaryjnych ;) Jak do tego podejść? Kurdę kiedyś w porę nie zauważę i wydoi mi cały akumulator... 

Ja bym zaczol od odpiecia klemy aku. Zawsze jak tak robie to alarm potem przez jakis czas jak sie uzbraja to wydaje dzwiek.Z tego wynika ze odpiecie klemy ma wplyw na alarm. 

Please login or register to see this link.

dzięki, tak zrobię. Na ile ją odpiąć? Ma to jakieś znaczenie?

Pare minut.