Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest bomber2000

Pompa? Filtr paliwa?

Recommended Posts

Guest bomber2000

Witam koledzy, więc opisze problem krótko, szukałem na forum, ale nic na ten temat.

Jakieś dwa-trzy dni jeździłem na rezerwie benzyny, jeździłem góra 15-20 km dziennie, po odpaleniu po 3 minutach przełaczał się na gaz, więc

sądziłem, że do niedzieli dojeżdże na tej benzynie. Tak się niestety nie stało.Dziś rano, próbowałem odpalić, niestety bezskutecznie, długo nie myśląc,i nie męcząc Viki, złapałem kanister i poleciałem po PB95, zalałem 4 litry. Poleciałem do samochodu, wlałem, nie pali. Jakby chciał, ale za mało benzyny, więc poleciałem po jeszcze jeden kanister tym razem zalałem 5 litrów (więcej nie wchodzi w kanister), wlałem do auta, rezerwa zgasła, wskazówka na około 15 litrach, zapalam, i nic. Kręci, akumulator nówka sztuka, tak jakby nie zasysał benzyny

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">, czy przez własną głupotę będę zmuszony wymieniać pompę paliwa? istnieje szansa, że to coś jednak innego? Wiem, że dużo bez zobaczenia auta nie można powiedzieć, lecz do mechanika moge podjechać dopiero w poniedziałek, a nie zasnę dopóki nie będę wiedział co to się stało.. dziękuje z góry za odpowiedzi/podpowiedzi. Pozdrawiam

Guest ozi

Please login or register to see this quote.

mogła sie pompa zatrzec jak przełaczysz zapłon to dobija benzyne ,czy słychac pompe jak sie załacza i wyłacza po 2 sekundach? jak nie to wyjać ja i podłączyć na krótko zobaczysz czy chodzi wogóle

Spróbuj najpierw filtr benzyny wymienić. Jak zassało wszystką benzynę to razem z nią wszystek syf z dna baku, co w konsekwencji zapchało filtr. Jest on z tyłu przy baku i kosztuje kilka złotych.

Kup, zmień i zobacz jaki efekt. Później będziemy dalej myśleć

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Wygląda na zatartą pompe, najlepiej wyjąć i podłączyć prosto pod aku czy podaje paliwo, choć podawać może, ale nie będzie odpowiedniego cisnienia i autko będzie przerywało (miałem tak kiedyś w VA, wymieniałem 2 razy pompe paliwa). potem zamontowałem odcięcie pompy paliwa na przekaźniku za pare zł i problem z głowy.

Edited by el_ryba

Guest bomber2000

no na początku słychać było jak pracuje, zasysało, lecz po drugim dolaniu paliwa, niestety cisza, tylko kręcenie silnika..

Filtr i tak się przyda wymienić, ale to raczej pompa, jedyne rozwiązanie aby jej drugi raz nie zatrzeć to:

1. Mieć minimum 20l paliwa

2. Mieć odcięcie pompy (przez niektórych nie polecane, ale u mnie w VA jeździło parę lat i z tego co się orientuję to nadal jeździ)

Guest ozi

mnie z trzy razy brakło benzyny i nie miałem takich problemów

Guest bomber2000

tylko pozazdrościć głupoty, nie ukrywam, że tez głupio zrobiłem jeżdżąc na rezerwie..