Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest klekocix

Ciężko odpala po postoju i "strzał" w silniku przy starcie

Recommended Posts

Guest klekocix

Przedmiot badany: Opel Vectra B

serce: X16XEL

pije: LPG + PB

Od dawna miałem dziwny problem - nie problem - przypadłość może... Otóż gdy odpalam samochód po długim postoju (np. przez noc) startuje pięknie, elegancko odpala ssanie, ogólnie jak nówka. Natomiast gdy np. zaparkuję go na 1-3-5 godzin to po ponownej próbie odpalania zawsze za pierwszym razem zgaśnie. No może nie dokładnie zgaśnie: przekręcam kluczyk, wszystko startuje, silnik dostaje 1000 czy 1200 obr, następnie obroty spadają na sekundę do 300 i albo znów wracają na te 1000 czy 1200 albo spadną do zera i silnik staje. Przy ponownym rozruchu wszystko jest ok.

Dziwna sprawa wydarzyła mi się dziś jadąc popołudniu do sklepu. Odpaliłem po krótkim postoju, oczywiście silnik zaraz "zdechł" więc spiesząc się przekręciłem szybko ponownie kluczyk do startu po czym usłyszałem głuche "bum" pod maską (tak jak strzela gaz, miałem przykład w Fiacie 125p jak potrafi huknąć) i silnik znów zgasł. Kolejny raz przekręciłem stacyjkę - silnik zastartował i chodził jak "żyleta". Przez całą podróż w jedną czy drugą stronę nic się nie działo.

Mam instalację sekwencyjną na Stagu 300 i MagicJet'ach.

Temperatura przełączania benzyna - gaz to 30 stopni, czas przełączania to min. 5 sek po uruchomieniu auta tak więc zawsze startuje na benzynie.

Czym to może być spowodowane?

Świece mam nowe, kabli nie sprawdzałem ale na nich silnik chodzi idealnie równo, ładnie się wkręca na obroty, nie wypada zapłon...

Krokowy mi chodzi po głowie

Ale przewodom tez bym się przyjrzał

No a jeśli chodzi o gaz to możliwe że czeka cię regulacja bo mieszanka jest tyci za uboga

Sprawdzić nie zaszkodzi

Jeśli pomogłem wiesz co zrobić +

Pozdro

Guest klekocix

Please login or register to see this quote.

Sprawdzę i zobaczymy, czy to było to

A może to być np. regulator ciśnienia paliwa? Ktoś mi mówił, że to właśnie on jest do wymiany...