Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest nowy_laik

Czy mam komputer pokładowy

Recommended Posts

Guest nowy_laik

Witam. wszystkich użytkowników.

Szukałem i nie znalazłem podpowiedzi jak rozwiać moje wątpliwości. Może to naiwne ale sądzę, że mogę mieć komputer pokładowy - ale coś w nim nie działa.

Otóż z tego co się dowiedziałem jeśli jest komputer to wyświetlacz składa się z 2 części - jak na obrazku który załączam

Please login or register to see this image.

Wydaje mis się, że mam komputer - ale nic nie wyświetla prócz RDS. U kolegi jest za to mniejszy wyświetlcz - tylko górna część... Może jakieś sugestię - będę wdzięczny.

Auto to Vectra B 1.6 8V z 1996 roku. silnik 55kw

Edited by nowy_laik

Guest klekocix

Moim zdaniem to jest MID, czyli komputer sterowany za pomocą manetki wycieraczek.

Guest nowy_laik

Tylko na manetce nie ma przycisków ;-(

Może manetka jest niewłaściwa...

a mozliwe aby po prostu wyświetlacz został zastąpiony innym przez poprzedniego właścicela...

dodam, że zdjęcie pochodzi z netu - ale wyświetlacz jest identyczny.

Tak to jest MID, podłącz manetke i sprawdź.

A czujniki może zmasowane są - dlatego błędów nie wyświetla.

Guest nowy_laik

ok rozumiem - czyli znaleźć manetkę i podłączyć dla sprawdzenia.

A taki MID tylko błędy wyświetla czy np. też spalanie i inne informacje?

średnie spalanie, przebieg, temperaturę , stoper,spalanie chwilowe, błędy

Edited by kowalmarcinek

Guest nowy_laik

Dziękuje bardzo za odpowiedzi - zaskoczony jestem, że nic nie wyświetla - a manetka faktycznie może została zmieniona na niewłaściwą i wystarczy go włączyć.

Please login or register to see this quote.

ja podejrzewam, ze zepsul sie TID i ktos zamienil na MIDa i wyswietla tylko jego funkcje a masy wszystkie sa podlaczone pod jeden kabel

Guest nowy_laik

czyli jednak może to nie być MID - jak mam to sprawdzić - jest jakiś sposób>?

na 100% masz MID'a TID wyglada tak:

Guest nowy_laik

a czy jego funkcje powinny działaś?

jesli ma wszystkie kable podpiete i masz manetke do jego obslugi to tak

Guest nowy_laik

manetki nie mam - ale można zmienić...

mozna o ile masz kostke do jej podlaczenia pod pokrywa kierownicy

ale jak wyswietlacz jest tylko zamieniony z TIDa na MIDa bez podlaczenia go pod ECU itd, to nie bedzie dzialal poprawnie (tzn nie bedzie pokazywal spalania,etc.)

ale jak wyswietlacz jest tylko zamieniony z TIDa na MIDa bez podlaczenia go pod

Please login or register to see this link.

To zdjęcie przedstawia MIDa (Multi Infi Display) z tym, że jest to MID od Omegi przedliftowej, nie od Vectry.

Zobacz z tyłu ile jest wtyczek, być może są dwie (żółta 24-pinowa i druga chyba 8-pinowa) a wtedy i tak nawet po założeniu manetki nie wszystko będzie Ci działać. MID z Omegi poliftowej będzie działał (jedna 32-pinowa kostka) poprawnie, kłopot tkwi jedynie w dopasowaniu wyświetlacza do okna tachometra i jego zamocowaniu, bo różni się nieco wielkością od MIDa Vectrowego. MID z Vectry jest wyoblony w górnej części a ten z fotki jest płaski.

Wyświetlacz dwu częściowy to TID (Triple Info Display).

Podejrzewam, że u Ciebie ktoś sobie założył takiego MIDa zamiast TIDa bo TID pogubił piksele... tak dla bejeru...

Moim zdaniem masz dołożonego i zamienionego MIDa zamiast TIDa...czyli tak jak napisał Sebek_DTR...

Edited by Piotreq

Guest nowy_laik

Dzięki. Też tak sądzę. Zdjęcie nie jest mojego MID`a a jakieś z netu. Pierwsze co zrobię to sprawdzę możliwość podpięcia przy kierownicy - a jeśli nie ma to już sobie dam spokój - jeśli jest będę szukał dalej.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

pozdrawiam

Guest nowy_laik

Drodzy Państwo.

Rozebrałem dziś obudowę kierownicy - i przy manetce od wycieraczek jest oddzielna - nie podłączona wtyczka - ma 3 piny (choć miejsca są na 4). Nie mam innej manetki więc spróbowałem "na krótko" zewrzeć na zmianę różne końcówki - ale nic to nie dało - na wyświetlaczu nadal jest tylko temperatura i godzinna, albo RDS przy włączonym radiu. Sądzę więc, że jakaś instalacja w aucie jest - ale oryginalnie był TID - a MID go tylko zastąpił nie nie jest podłączony pod ECU.

Zastanawia mnie jednak czy istnieje jakaś możliwość podpięcia...

bo tam maja byc tylko 3 piny - masa, reset i funktion

P.S.

uzupelnij profil, skad jestes, jakie masz auto itd itp, moze ktos z okolicy wtedy bedzie mogl Ci pomoc

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> a jak nie to ja kogos Ci znajde

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest nowy_laik

Dzięki - było by milo ;-)

Pewnie musiałbym teraz MIDA wyjąć i sprawdzić tam podpięcia...

napisalem w temacie spotow oddzialu pomorskiego o prosbe aby ktos mogl Ci to posprawdzac

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

mozesz sie przedstawic u nich i ewentualnie sie z kims lub na jakiegos spota z wszystkimi umowic

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this link.

kolego nowy_laik, z tego co zrozumiałem górna część wyświetlacza, ta odpowiedzialna za komputer nic nie wyświetla. Jeśli tak jest to nie jest to spowodowane złym podpięciem wyświetlacza, a raczej stawiałbym na jego uszkodzenie. Po zwarciu odpowiednich pinów w kostce przy kierownicy na górnej części wyświetlacza powinny zmieniać się różne funkcje. Nie jest jednak tak że nic się tam nie wyświetla. 7 lutego mamy spota w rumii. Podjedź a zajrzymy co Ty tam masz za cudo

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest nowy_laik

Dzięki wielkie - będę bardzo wdzięczny - część górna wyświetla stale temperaturę na zewnątrz (po niemiecku).

a mowilem ze ktos sie znajdzie do pomocy ?

ja niestety mieszkam za daleko

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale od tego jest klub