Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
rssid

Sonda lamda X18XE1 - problem

Recommended Posts

Witam, jezdzac swoja vectra co chwile zapala mi sie check...po podlaczeniu pod kompa wykazalo blad sondy lamda (5V)... numeru bledu nie znam ale jest to "za wysokie napiecie....". Sprawdzana byla praca sondy...i pracuje wporzadku. Co to moze byc? Gdyby sonda byla zepsuta to by chyba nie dzialala w swoim zakeresie? Prosze o pomoc. Dziekuje.

PS. Takiego tematu nie znalazlem...szukalem chyba wszedzie.

zapraszam do lektury ja miałem takie cos i miale przerwany obwód grzałki

Czeslaw a jak sobie z tym poradziles? Wymieniales sonde? Przerwany obwod czyli byl przerwany kabel sonda-wtyczka czy wtyczka-ecu?? Sprawdzilem ta pierwsza sonde zaraz za kolektorem wylotowym...kable wygladaja ok i siedza "bez luzu"...wtyczka tez... Sprawdze jeszcze te druga sonde, ciekawe tylko jak jak nie mam kanalu;/

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

jak masz dwie sondy to masz Z18XE

wymienile ale z tego co widze to moze byc spowodowane wwypalonym katalizatorem sonda przed katem ustala dawke paliwa a za katem monitoruje jakie wydobywaja sie substancje czy jakos tak to bylo

W dowodzie pisze X18XE1. Auto jest z maja 2000roku wiec to jest raczej X18XE1 z tego co sie orientuje? Te silniki mialy jedna sonde czy dwie? KIedys ak bylem podlaczyc pod kompa to pisalo ze nieprawidlowy sygnal z sondy-drugi lub pierwszy rzad z tego co pamietam. Rozumiem ze to oznadcza ze sa dwie sondy?

jak X18XE1 to masz tylko jedną sondę

zbadaj sonde prosze

Please login or register to see this link.

i daj znac jak tam wyniki

Dzieki czeslaw za linka. Na pewno sie przydadza te informacje jednak nie mam jak tego sprawdzic. Nie mam osobiscie takiej mozliwosci...a kazdy elektryk w okolicy rzada "majatek" za "byle co". Dziwne jest to ze latem kontrolka sie praktycznie nie zapalala...zima rok temu zapalala no i teraz tez sie zapala.

Guest Prozacc

czy oprócz błędu masz inne objawy?

Mi wyskakiwał check, że błąd sondy lambda... ale po sprawdzeniu wszystkiego

okazało się, że moduł DIS miał przebicia i był do wymiany.

Może warto to sprawdzić?