Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
jacekrys

manetka migaczy

Polecane posty

Witam wszystkich.

Mam pytanie do znawcow vectry B. posiadam vectre B z 1998r 16 16V XEL. Zaczela mi padac manetka migaczy wiec zastanawiam sie nad kupnem nowej i problem w tym iz mam vectre B anglika, czy kupijac manetke w polsce podejdzie mi do anglika ?

Edytowano przez jacekrys

pokaż fotkę ale raczej podejdzie

jak chcesz to mam do sprzedania używana ale 100% sprawna.

Edytowano przez daniel86

zeby nowego tematu nie zakladac podepne sie tutaj

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> wiec tak ostanio cos mi strzelilo w manetce od kierunkow jak skrecalem i prostowalem kierownice cos mi strzelilo i manetka nie odbila ;/ probowalem na postoju krecic kierownica w lewo w prawo przy wlaczonym kierunku i nic ;/ nastepnego dnia w garazu wyjalem manetke i patrze ze jedna ze sprezynek jest rozciagnieta no to wymienilem ja (bo mialem jakas zepsuta manetke i przemienilem) no wlozylem skrecilem to wszystko tam no i dziala ladnie pieknie poza jednym uciazliwym problemem;/ jak skrecam kierownica cos tak strzela chrubocze no nie wie jak krece kierownica jak by cos przeskakiwalo ale manetka dziala ok ;/ co to moze byc ??

sorki ale mam manetkę od wycieraczek ;/

u mnie tez tak sie porobiło. nawet sie nie bawiłem bo manetke kupiłem za 15. zresztą tez mam

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

za przełącznik kierunkowskazu (nowy zamiennik) z przesyłką zapłaciłem 70 PLN ( z tempomatem ). Wydaje mi się że najlepiej jest wymienić na nową a zamiennik w tym przypadku jest dobrze wykonany.

no ja wymienilem juz trzy manetki ;/ z tego dwie poszly sie... zepsuly sie trzeciej nie chce juz zepsuc ;/ zobaczylem ze ten plastik co chaczy o ten dzyndzel (zeby manetka odbila po skrecie kierownicy) jest pekniety jak to zrobic ?cala kierownice trzeba wyjac??

wszyscy robia duskusje o swoich manetakch a ja nadal nie mam odpowiedzi czy manetka zamieszczona na fotce podejdzie do anglika ?

Czy ktos mi pomoze i odpowie ?

mi sie wydaje ze manetki raczej sie nie roznia w vectrach w koncu kierunki migaczy sa takie same wiec powinny pasowac

wersja z tempomatem czy bez ?

Ale wydaje mi się że jest to wersja bez tempomatu , tak czy inaczej będzie pasowała ( wersja angielska ma taką samą wtyczkę)

Edytowano przez Rulen

dokładnie tak:) a ja do mojego problemu pekla ta plastikowa czesc odpowiedzialna za wylaczanie kierunku i co teraz zrobicc jakos dokleic czy cos?? ale jak?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

wymien, sciagasz gorna oslone i masz na wierzchu, bialy plastik ze sprezynkami. on jest odpowiedzialny za wylaczanie migacza. nie wiem czy warto kleic poniewaz ten plastik jest wciskany by powrocil do pozycji 0. na alle lub na forum kupisz manetke za 10zl (zwykla) i przelozysz albo cala manetke albo sam plastik jak masz z tempo.

Fajnie by było jakbyś miał foto tej pękniętej części ale z tego co mi się wydaje to jest ona w korpusie kierownicy( mogę się mylić) jeśli tak to musisz poszukać na forum lub na allegro korpusu ( przeważnie sprzedają razem z manetkami ale może dobrze trafisz). Jeśli jesteś z okolic Łodzi zapraszam na PM to spotkamy się i Ci pomogę

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeśli to jest ten biały plastik to wymień manetkę

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Rulen

ten bialy plastik jest caly przewaznie jak mi sie psulo to sprezynka mi sie rozciagala i d*** ;/ chodzi o to ze przy kierownicy jest taka czesc odpowiedzialna za chaczenie o ten bialy plastik w manetce i ta czesc w kierownicy jest zlamana bo wlasnie manetka nie powraca do pozycji 0 chyba ze troche ja bede dociskal i skrecal kiera jednoczesnie to wtedy odbije jak co dzis zrobie fotke i zobaczycie dokladnie w czym rzecz bo nie wiem juz jak to zrobic a ostatnia manetka mi zostala , niestety nie jestem z okolic lodzi ;/

no fotki juz zrobione

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> i ten czarny plastik w kierownicy jest pekniety chyb bo nie chaczy o ten plastik w manetce i nie powraca do punktu 0 na zdjeciu kierownica jest troche skrecona zeby bylo widac o co chodzi na zdjjeciu manetki jest pokazany ten plastik ktory powinien chaczyc o to czarne w kierownicy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez limanekk

nigdy tego nie rozbierałem więc nie wiem czy ten plastik jest mocowany do tego jasnego korpusu który tu widać na focie czy do podstawy kierownicy , najlepiej jakbyś podjechał na jakiś szrot gdzie będzie ta część wymontowana. Na odległość nie pomogę.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

no szkoda ;/ moze ktos inny bedzie wiedzial? co z tym zrobic ;/ bo jest to uciazliwe jak trzeba samemu poprawiac kiaerunek;/

Gość ozi

a ten plastik masz na zdjeciu taki półksiężyc? mnie pomogło śrubokretem zsuniecie na dół tego plastiku (na zielono) zpbacz czy jak kierownice dopchniesz czy odbijaja

no tak taki pol ksiezyc jakby owiniety(tylko ten kwalaek oczywiscie) o ta kolumne kierownicy, a ta kierownica dopchac to sprobuje i dam znac

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> z a jest taka mozliwosc ze ta manetka jest zla? znaczy od innego opla z krotszym tym bialym plastikiem ale pasujaca wtyczka? mi sie wydaje ze nie ale moze ?

w Vectrach i Omegach B jest taka sama manetka, więc to możesz wykluczyć.

no i w Corsach B tez jest taka sama ;/ kurcze to nie wiem w przyszlym tyg zamowie manetke od vectry sprawna orginalna ale uzywana i zobacze ;/ bo nie wiem czemu to nie dziala

nie wiem czy to jest wina manetki bo biały plastik od migacza jest cały. Pogadaj z kimś z okolic i podmień na chwilkę przejedź się i zobacz czy na jego manetce będzie tak samo czy się poprawi bo inaczej niepotrzebnie wydasz pieniądze.

Napisano (edytowany)

no ok sprobuje kogos znalesc zobaczymy czy to cos pomoze jak co dam znac a narazie dzieki za wszystko, chyba ze ktos jeszcze ma jakies pomysly to prosze pisac

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

--------------------

No znalazlem rozwiazanie mojego problemu winna byla zeczywiscie manetka od kierunkow

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale, wlasnie to ale bo mialem dwa rodzaje manetek ;p jedna wieksza druga mniejsza podejzewam ze mniejsza to podroba orginalu bo gdy przemienilem ten plastik bialy z sprezynkami do tej wiekszej manetki dziala ok wszystko ladnie odbija (tylko gdy skrecam w lewo kierunek szybciej odbija bo mi sie wlasnie kawalek tego plastiku ulamal co podalem wczesniej ale jest ok

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ) tylko ogolnie manetka jest czasnieta bo nie dzialaja dlugie swiatla a ta moja orginalna rozebralem na czesci pierwsze i nie wiem jak poskladac

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> no wiec nie obejdzie sie bez kupienia nowej manetki do kierunku orginalnej ale uzywanej

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> heh co by nie przeplacac

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wniosek tego taki ze najlepsze sa oryginaly ;P heh

na zdjeciu dwie rozne manetki: Wieksza- oryginal, mniejsza- podroba ... chyba

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez limanekk

Witam.

Wiec tak, zalozylem manetke migaczy i polska podeszla do anglika i powinienem byc szczesliwy, powinienem byc ale nie do konca. Zalozylem i nie jest oki, nadal mi nie odbija manetki po wlaczeniu migacza czyli go nie wylacza, jaka moze byc przyczyna? z tego co wypatrzylem jest pod poduszka jakis bajer za pomoca ktorego jak krece kierownica to on chyba powinien wylaczac ta manetke. Czy to moze byc zepsute? to chyba jest cale metalowe wiec nie widze mozliwosci uszkodzenia. Prosze o pomoc czy to mozna wymienic, jaka moze byc przyczyna i jak to sie ogolnie nazywa? manetka jest nowa wiec napewno wykluczam ze jest to jej wina. Jezeli jest to wina tego krazka pod kierownica to mile widziane jakies linki jak to dokladnie wyglada lub linki na allegro gdzie moglbym kupic.

Pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc

Gość ozi

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

ja miałem taki problem

Witam

Jeżeli jest problem z odbijaniem kierunków, a manetka ma sprawny pierścień (jak to opisaliście biały) to czesto wyłamuje się ten plastikowy kołnierz (jak na fotkach zamieszczonych przez Was powyżej) niestety znajdujacy się na obudowie taśmy arbagu kierowcy. Ja osobiście miałem taki przypadek i musiałem zmienić taśmę. Na szczęście kupiłem używaną ale sprawną za 35zł. Oczywiście trzeba zdjąć kierownicę, a co najważniejsze odpiąć akumulator - UWAGA PODUSZKI!!!

Pozdrawiam Jarek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.