Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Damian A.

Elektrycznie podnoszone szyby

Recommended Posts

Guest Damian A.

Witam.

Staram się dojść do ładu z elektryką w mojej Viki, i napotkałem nie lada problem.

Po zakupie samochodu, elektryczne szyby działały jak chciały - problemem były słabe połączenia od spodu panelu sterowania. Przelutowałem wszystkie punkty, i działa, aż miło.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Problem polega na tym, że mogę podnosić i opuszczać szyby, tylko gdy otworzę drzwi kierowcy. Wtedy zapalają się lampki w przyciskach, i szyby są aktywne. Po zamknięciu drzwi, lampki w przyciskach gasną, i szyby nie da rady otworzyć. Inne drzwi nie mają żadnego wpływu na działanie szyb. Dzieje się tak zarówno na włączonym zapłonie, jak i bez kluczyka.

Przerabiał ktoś z Was może taki problem? Jak to rozegrać?

Pozdrawiam!

Damian.

sprawdź czy nie masz przełamanych/przerwanych przewodów w łaczeniu drzwi z nadwoziem

dokładnie tak jak kolega napisał... pewnie gdzieś masz kabelek przełamany i prąd ucieka

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

pozamykaj drzwi, włącz zapłon i włącz wewnętrznąlampkę i zobacz czy teraz działa

Please login or register to see this quote.

Nieprawda ! El. szyby mają dwa zabezpieczenia na topikach. Proszę zerknąć w bezpieczniki, na bank jeden jest uwalony. Przy otwartych drzwiach kierowcy jest "sterowanie awaryjne" natomiast drugi bezpiecznik steruje szybami przy normalnej pracy szyb. Ja też tak miałem. Kolego zerknij w bezpieczniki

Brak masy w panelu przyciskow na konsoli srodkowej i uklad "posilkuje sie" masa ktra ma przy otwartych drzwiach kierowcy. Bezpieczniki sa owszem dwa - jeden 30A zabezpiecza silniki szyb a drugi 10A sterowanie m in. lusterek i szyb (panel na tunelu srodkowym). Gdyby walniety byl bezpiecznik 30A szyby by w ogole nie dzialaly. Jak poleci ten 10A, to nie bedzie dzialalo sterowanie szyb przyciskami, ale beda sie domykaly z kluczyka.

Edited by Janus

Guest Damian A.

Witam kolegów.

Jako że miałem wolną chwilę, zdjąłem tapicerkę, i dorwałem się do podnośników.

Efekt jest taki, że na czerwonym przewodzie przy podnośnikach mam stale +12V, a na czerwono-niebieskim, i szaro-zielonym, mam 12V po naciśnięciu odpowiedniego przycisku. Przejście między masą podnośnika a nadwoziem jest.

Po wciśnięciu włącznika krańcowego drzwi (czyli tak jakbym zamknął drzwi), napięcie na czerwono-niebieskim lub szaro-zielonym przewodzie zanika. Przełączniki szyb gasną, i szyby przestają działać.

Rozkręciłem krańcówkę, i są tam dwa przewody - szary, i szaro-biały. Wnioskuję po działaniu, że po otwarciu drzwi, jeden z tych przewodów jest zwierany do masy. I wtedy szyby działają. Przewody z krańcówki, doprowadzone są do panelu sterowania szybami, do takiej małej płytki wykonanej w SMD.

Po otwarciu drzwi, szyby działają nawet gdy w stacyjce nie ma kluczyka.

Przewody w drzwiach obejrzałem - widoczne uszkodzenia izolacji, ale same żyły nie zostały przerwane. Polutowałem nowe przewody, jednak nic to nie dało.

Masa w panelu sterowania (czarny i brązowy przewód) jest obecna.

Pozdrawiam!

Edited by Damian A.

Kolego, pisałem już, sprawdź te bezpieczniki - od szyb są dwie szt. Jeśli w tej konfiguracji (po otwarciu drzwi działają szyby) to na bank nie wina przewodów

Guest Damian A.

W porządku, sprawdzę.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Kompletnie zapomniałem sprawdzić bezpieczników, a zabrałem się za kopanie przy przewodach.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zdam relację, czy to pomogło.