Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest mariusz280

nie dogrzany silnik

Recommended Posts

Guest mariusz280

witam , mam problem ze swoja vectrą 1996r. benzyna 1,6 silnik x16szr przeczytalem co sie dalo i doszedlem do wniosku z postow ze u mnie jest uszkodzony termostat , objawy , jadac w te mrozy do pracy okolo 25km temperatura silnika jest na niebieskim polu nic wiecej sprawdze jeszcze po uruchomieniu silnika czy wraz z praca silnika nagrzewa sie tez przewod gumowy z chlodnicy to jak sugeruja koledzy jest oznaka nie domkniecia termostatu i zgadzam sie z tym to oczywiste Chcialbym sam sobie wymienic termostat a raczej sam wklad wiec prosze o jakies wskazowki w formie zdjecia gdzie znajduje sie ów termostat plus ewentualne narzedzia potrzebne do wymiany. Jesli jest problem ze zdjeciem prosze o krotki zarys czynnosci co i jak zwiazanych z wymiana samodzielna Duga sprawa to prosze mi poradzic czy termostat z tego linku

Please login or register to see this link.

jest odpowiedni do tego silnika wegług sprzedajacego i specyfikacji tak że nie wiem dokladnie jesli chodzi o temperature otwarcia termostatu czy to jest 92st bo podobno śa jeszcze na 88st i teraz nie wiem ktory jest odpowiedni co do firmy to ze sluchu ze z nalepszych prosze o pomoc pozdrawiam

Bierz ten z linka. 2 lata temu zmieniałem w Viki w tym samym silniku termostat na wahlera i jak dotąd żadnych problemów. Musisz spuścić płyn chłodniczy, zdejmując gruba rure z chłodnicy w połowie jej wysokości, tylko zdejmuj powoli i podstaw coś na płyn chłodniczy, bo będzie nieźle sikać. Następnie musisz zdjąc pokrywe rozrządu i zdaje sie, że pasek rozrządu też. Obudowa rozrządu jest 3 częsciowa, tzn 2 wierzchnie i jedna pod spodem. Trzeba zdjąć duzą wierzchnią i tą pod spodem odchylić jak dobrze pamiętam. Jakoś zrobiłem to nie zdejmując tej pokrywy, gdyż nie wiedziałem wtedy jeszcze jak to się robi. Potem juz tylko odkręcasz termostat, wyjmujesz stary wkład i wkładasz nowy. Potem już analogicznie. Płyn odpowietrza się przez odkręcenie czujnika temperatury tego co podaje temp na deske, aż zacznie wypływac płyn spod niego, zaraz potem zakręcamy. I to by było na tyle.