Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
naruciak

auto nie grzeje na lpg

Polecane posty

Witam mój problem polega na tym, kiedy przełącze na lpg autko prawie w ogóle nie grzeje. Zawór nagrzewnicy dobry, płynu nie ubywa, układ odpowietrzony, na benzynie az parzy z nawiewów.

Czy możliwe jest że płyn zanim dojdzie do nagrzewnicy schładza sie na reduktorze??... ale znowuż reduktor sie nagrzewa. Może przytkana nagrzewnica??

Edytowano przez zubek73
Powód edycji po co dwa takie same tematy zakładasz - łączę / zubek

może to nie pomoże , ale u mnie po zatankowaniu gazu na innej stacji dawało takie same objawy auto nie chciało w ogóle się nagrzać a jak już to bardzo wolno , teraz zatankowałem na shelu i było ok

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak wskazanie temperatury? Na benzynie rozgrzejesz do 90st, przełączysz na gaz i mocno spada? Nie masz czasami reduktora zamontowanego między chłodnicą a silnikiem?

Gość Radecki_VKP

A jeśli reduktor właśnie w tym miejscu jest zamontowany to co ?? :34:

Radecki_VKP wyczuwam ironię

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Reduktor lubi ciepełko

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Musi mieć go dużo żeby ogrzać gaz. Powinien być montowany z dala od takich miejsc które opływa zimne powietrze wpadające z zewnątrz i prawidłowo wpięty w obieg płynu.

Edytowano przez metju

Gość Radecki_VKP

Tą ironię nazwał bym raczej przejęciem BO U MNIE WŁAŚNIE TAK JEST ZAMONTOWANY REDUKTOR

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:"> Ale u mnie grzeje normalnie choć nie wiem jak na trasie bo gaz mam od 3 dni

/emoticons/default_ph34r.png" alt=":ph34r:" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ph34r@2x.png 2x" width="20" height="20">

Aha, sorki, nie zrozumiałem emotikonki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Masz zamontowany może w tej części, tylko blisko akumulatora? Ja tak mam i temperaturę trzyma prawidłowo. Widocznie jest do dobre miejsce. Może wystarczy że jest zamontowany bliżej środka i już termicznie nie wyrabia. Zakładamy oczywiście że jest sprawny i dobrze podłączony.

Gość Radecki_VKP

No właśnie u mnie jest na środku

/emoticons/default_angry.png" alt=":angry2:"> ale dla pewności przejechałem się przed chwilą kilka km. i na szczęście u mnie normalnie trzyma ciepło, nie zauważyłem różnicy

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Może być parownik zamontowany o zbyt małej wydajności do silnika i będzie bardzo się ochładzał na zapotrzebowaniu gazu dla silnika. Automatycznie będzie ochładzał ledwo co ogrzaną wodę z silnika znów do niższej temperatóy. Lecz wkońcu silnik się rozgrzeje i złapie temperatóre. Może jest termostat uszkodzony i przepuszcza. Nie zaszkodzi a sprawdzić to 4min roboty. Zapodaj zdjęcie jak masz wpięty parownik w układ ogrzewania to może coś innego wymyslimy.

termostat otwiera sie przy ok 90 i trzyma temp.

trójnik znajduje sie tuz przed zaworem nagrzewnicy,

Reduktor jest ciutke za słaby - lovato- ale takie zjawisko nie miało miejsca przez ostatnie 3 zimy

Przy jeździe na benzynie jest ciepło

Gdy przełączę na gaz ochładza sie jednakże jadąc na wysokich obrotach na gazie grzeje ciutke lepiej i słuchac jakby przelewajacy sie płyn w nagrzewnicy , może przytkana i na wyższych obrotach przepycha więcej płynu??

Źle jest podłączony parownik, do gaziarza niech poprawia.

trójnik znajduje sie tuz przed zaworem nagrzewnicy,

Przy jeździe na benzynie jest ciepło

Gdy przełączę na gaz ochładza sie jednakże jadąc na wysokich obrotach na gazie grzeje ciutke lepiej i słuchac jakby przelewajacy sie płyn w nagrzewnicy , może przytkana i na wyższych obrotach przepycha więcej płynu??

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

To typowy objaw zapowietrzonego układu chłodzenia.

ten płyn to usłyszałem jak stanąłem na postoju o dodałem gazu tak na 3 tys.

Czyli zapowietrzony układ moze niedogrzewac ??

Odpowietrzanie nastepuje przez korek czyli wymiana??

Wina parownika. Ja mam wpięty na powrocie z przepustnicy nie psując orginalnego układy. Silnik x16xel i spokojnie się wyrabia nawet przy ostatnich mrozach. Gazownicy boja się tak wpinać bo nie chcą mieć problemu.

przez 3 ostatnie zimy nie było takiego problemu

a jaki masz przebieg na parowniku już zrobiony ?

kiedy wymieniałeś płyn ?

a 3 ostatnie zimy nie bylo takich mrozów

ok 25 tys

4 miechy temu przy wymianie uszczelki, nie dolałem ani kropli

hmmm ... bo w każdym aucie było i jest tak, że jak parownik jest wpięty szeregowo z nagrzewnicą to grzania nie ma (zapewne jest jeszcze zaraz przy grillu i jest owiewany). Woda zawsze wybierze prostszą drogę czyli mniejszy opór. Ja bym zmienił pozycję parownika w układzie. Innego winowajcy nie widzę - chyba ze ktoś ma pomysł.

Ewentualnie przed jazdą do gazownika spróbuj zaizolować parownik. Owiń go jakąś pianką czy czymś takim i zobaczysz czy będzie poprawa. Jeśli tak to właśnie to jest przyczyną.

Oczywiście przez parownik jest przepływ płynu zawsze - niezależnie czy PB czy LPG - ale na PB nie wpada do niego zimny gaz (po starcie przy ostatnich mrozach u mnie nawet -20st) czyli parownik w mniejszym stopniu oddaje ciepło.

Najwyraźniej winny jest właśnie parownik a dokładnie jego podłączenie .

Sprawdź jak podłączyli szeregowo czy równolegle

jeśli ten II sposób to na trójnikach pewnie nie dali kryz czyli nie zmniejszyli przekroju na wylocie do parownika i woda idzie po najmniejszej lini oporu i krąży tylko przez parownik .

Gość ozi

ale czy na benzynie czy na gazie to płyn tak samo w układzie krąży to co bedzie miał do tego parownik ,jak na benzynie grzeje a na gazie nie to gaz by chłodził płyn ??

tak. Parownik musi podgrzać gaz. Stąd ustawia się temperatury przejścia itp.

Jeżeli słychać przelewający się płyn to uwaga! może być uszczelka pod głowicą

A jak do tego robi się ciśnienie w układzie chłodzenia to już na bank uszczelka

Edytowano przez jachuBN

ja tak tylko powiem moze to komus pomoze. mialem zamontowany gaz ze 2,5 miecha temu i bylem na reg. gazu bo mialem wrazenie ze jest cos nie tak i gazownik po mojej 3 wizycie stwierdzil ze zle zrobil podpinajac red. pod cienszy waz i sie wolniej przez to red. nagrzewa

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.