Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Michał_K

Pytanie dotyczące ponawiającego sie błedu EGR.

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam taki lekko denerwujący i wyprowadzający mnie z równowagi problem. W grudniu roku pańskiego 2008 zapaliła mi się kontrolka silnika, wydało się, że to zawór egr. Z początku zapalała się sporadycznie, później częściej, aż na sam koniec świeciła prawie cały czas. Różnicy w pracy silnika zbytnio nie było, poza delikatnymi drganiami i falowaniem obrotów, ale nie było to uciążliwe. W grudniu (tj miesiąc temu) przy wymianie rozrządu kolega skasował błąd, ale na niewiele to się zdało. W końcu zakupiłem część firmy Delphi, wymieniłem własnoręcznie i wydawało mi się, że jest już po problemie. Dziś jadąc z pracy kontrolka zapaliła się ponownie. Przyznaję, że nie sprawdziłem jaki to błąd, ale przy kasowaniu na bank był to błąd egr.

Moje pytanie, to czy po wymianie części należy skasować błąd ponownie i czy to może być tego przyczyną. A jeżeli tak, to na logikę biorąc rzecz dlaczego się zapaliła skoro nowy zawór nie powinien generować błędu.

Samochodzik 1997, 1.6 16V

Gdyby ktoś mógł mi to wyjaśnić nie odsyłając do innych tematów, byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Gość ArturL

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Niestety, odesłanie do innych tematów jest konieczne, bo to jest dział DIESEL!

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Najmocniej przepraszam, czytałem inny temat i to tam kliknąłem nowy temat.

Pozdrawiam

po wymianie egr jezeli błąd nadal wyskakuje to może być np. pękniety wężyk bądż gumka sparciała i dostaje sie tam lewe powietrze. należy wyeliminować wszystko po kolei. blędy które skasowałeś a pojawiają się od nowa swiadczą o dalszej lub kolejnej usterce.

po usunieciu usterki błąd się automatycznie kasuje po kilku uruchomieniach samochodu, także nie potrzeba go kasować.

Jesli wymieniełes zawór EGR na nowy to bład jeszcze jest w pamięci 30 odpalen silnika.spowodowane jest to tym że każdy bład komp zapisuje w pamieci i jak nie powtarza sie to usuwa go z pamieci po 30 odpaleniu.Też miałem problem z EGR i po zaslepieniu EGR jeszcze wyskakiwał troche ale po ok.tyg zniknął już na stałe.pozdrawiam  a Najlepiej zajrzyj tutaj

Edytowano przez voytec123

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.