Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość DirtySouthKuri

Problem z klimatronikiem

Polecane posty

Gość DirtySouthKuri

Witam. dzisiaj kozystajac z porady zamieszczonej na stronie klubu wymienialem zarowki podswietlania w konsoli środkowej (vectra b 2.0 dti z 99). po wymianie zarowek powsadzalem wszystko na miejsce podpialem napiecie do akumulatora i przestal dzialac klimatronik... a w sumie przez chwile dzialal ale tylko na ustawieniu sily nawiewu na 9 i tlyko i wylacznie nqa przednia szybe (nie mozna bylo zmienic kierunku nawiewu, po wciskaniu kolejnych przyciskow nadal wialo na szybe) potem pojechalem do znajomego postalo auto na dworze kilka godzin i juz w ogole nie dzialal nawiew. robilem reset ale nie wiem czy poprawnie. moze mi ktos napisac krok po kroku dokladnie jak zrobic ten reset... chodzi mi o to czy np. zrobic go przy wlaczonej klimie czy przy wylaczonej bo juz sie pogubilem... dodam jeszcze ze klimatyzacja dzialal bez problemow przed wymiana zarowek... ( zarowki swieca wartosci sie zmieniaja, ale nawieu nie ma) a i jak jest wlaczona to slychac dzialanie w jej wnetrzu chyba tego malego wentylatorko znajdujacego sie zlewej strony (chyba to wentylatorek... nie jestem pewien bo nie znam sie tak dokladnie na tym) prosze o jak najszybsza pomoc bo pogoda nie jest zaciekawa zeby jezdzic z uchylona szyba zeby nie parowala reszta szyb...

proponuje żebyś sprawdził wpiecie kostek to klimatronika, zobacz czy dobrze są wpiete.

Edytowano przez Bolek.

tak jak pisał Bolek. wprawdz wpicie wtyczek bo sa bardzo krótkie kable i zabardzo nawet nie widac czy sie wpieła . ja u siebie radiowycigałem.

Gość DirtySouthKuri

i tylko takie pytanie jeszcze te zerowanie klimatronika przeprowadza sie przy wlaczonym zaploni i wlaczonej klimatyzacji tak??

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Na włączonym zapłonie trzymająć przez ok 5sek. AUTO + OFF - reset climatronica nie ma różnicy czy klima włączoną czy też nie.

Gość DirtySouthKuri

ok dzieki bardzo za pomoc faktycznie wina lezala po stronie zle wpietej wtyczki. w sumie dziala ale jednak jest taki maly problemik, bo nie dzialaja dmuchawy na ustawieniu "auto" i przy wlaczeniu nawiewu na szybe dziwnyne jest to ze na wyswietlaczu pokazuje sie literka A i tez nie dziala nadmuch, dopiero po nacisnieciu przycisku zwiekszenie/zmniejszenie predkosci obrotowej dmuchawy zaczyna dzialac nawiew na szybe. czy stalo sie cos takiego kiedys komus?? i czy normlane jest to ze przy zmianie kierunku nawieu slychac dzialajace silowniki?? wiemz e moze to dosc dziwne pytania no ale chcialbym to wiedziec

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ( a i jak wlanczam auto to tez slychac tylko silowniki przez jakis czas ale dmuchawy sie nie wlanczaja) pozdrawiam i czekam na jkas podpowiedz:)

Miałem pare razy (ok 3-4) taką samą sytuacje, po wyłaczeniu kilmatronika na pare minut problem znikał, nie wiem co to było, kreski po wyłączeniu klimatronika sygnalizujące błąd nie zaświecały sie.

Gość DirtySouthKuri

aha

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> spoko dzieki za informacje

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ja od zamontowania wszystkiego na miejscu i wyzerowania klimy jeszcze go nie plailem wiec moze ujutro jak bede wyjezdzal to zadziala poprawnie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> jakby cos to sie odezwe tu jeszcze

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

To co może być u mnie? climatronik działa na wszystkie możliwe sposoby, a jednak po wyłączeniu silnika zapalają się dwie kreski. Reset też nie pomógł. Czy to też wina słabych kostek?

Trzeba by kompa podpiąć i zczytać błedy, skoro nie widzisz żadnych wad w działaniu.

a przychodzi ci na myśl co moze być? do tego jeszcze mi teraz podswietlenie temp na nim padło. dużo zamieszania zeby wymienić tam podświetlenie?

Nie da rady nic stwierdzić, skoro nie widać żadnych objawow. Co do podświetlenia to nie ma za dużo grzebania. Sciągnć trzeba ramke wkoło radia i klimatronika, pod nią bedą dwa wkrety na śrubokret gwiazdkowy, po ich odkreceniu cofamy klimatronik do tyłu i wyciągamy na tyle na ile kable pozwalają, póżniej trzeba odpiąc dwie wtyczki od niego, no i wyciągamy:). To chyba tak mniej wiecej wygląda. Sam kiedyś wymieniałem bez wyciągania klimatronika przez dziure od radia, ale jest strasznie cieżko i szkoda zachodu, lepiej go wyciągąć.

Podziękował. Jutro zacznę zabawę. Jak coś mi wyjdzie nowego to się odezwę.Pozdrawiam.

P>S> W tej wtyczce odpinanej z boku mam jakiś czerwony kabel odcięty i zaizolowany. Wygląda to tak jakby były złączone dwa. Kolor czerwony i patrząc przez dziurę od radia chyba drugi od lewej w przednim rzędzie. Czy to jest jakiś istotny kabelek?może od tego mi te dwie kreski wyskakują.

Niczego takiego sobie nie kojarze, foto by sie przydało.

chodzi o ten kabelek. nie znalazłem tam zadnego innego. Miałem wcześniej lużny zielony od radia ale podpiąłem go do wtyczki żeby radio był rónież po stacyjce

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez Faziart

Witam. Panowie powiedzcie mi czy jeżeli mam włączoną opcję AUTO w klima-troniku opel vectra to sprężarka powinna chodzić cały czas np. na dworze jest 10 stopni a w środku mam ustawione 22 i z nawiewów leci ciepłe powietrze to dlaczego nie rozłącza sprężarki. Czy to normalne. Z góry dzięki za podpowiedz. Pozdrawiam

Jeżeli nie jest włączony przycisk ECO (nie świeci) to sprezarka chodzi cały czas.

ponawiam pytanie w sprawie tego kabelka na zdjęciu.

Dziwne rozwiązanie. Bo po co ma działać gdy chcemy żeby w aucie było ciepło w chłodne wieczory. Wtedy przecież z kratek leci ciepłe powietrze z nagrzewnicy. No ale nic myślałem że u mnie jest coś nie tak. W każdym bądź razie dziękuje.

czy kolega Bolek możne zerknąć na ten kabelek na fotce?

Zerknąłem na ten kabelek na fotce

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale nie wiem czy tak ma być, narazie nie mam jak zerknąć u siebie jak to jest. Zobacz czy nie ma gdzieś w tych kabelkach dalszej czesci tego kabla, jeżeli nie ma to może tak ma być

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> postaraj sie załatwic op-com lub cos do zczytania błedów, skoro są kreski na wyświetlaczy to jakiś błąd musi być.

Podłączyłem kompa pod auto i wykazało - Zawór odcięcia ogrzewania - wysokie napięcie.

Co to znaczy gdzie tego szukać i ile może kosztować?

Koledzy, zacznijmy od tego, że w ogóle nie ma nawiewu, czy to eco, czy auto czu manualne ustawienie siły nawiewu 1-9, dmuchawa nie działa. Najprawdopodobnie siadł silnik dmuchawy? Jeśli tak to jaki koszt wymiany orientacyjnie? Dodam jeszcze, że po wyłączeniu silnika 2 poziome kreski na pierwszym od lewej tam gdzie temp. pzdr.

poczytaj

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

jest już pare teamtów o tym.

Gość RafalTBG

Odgrzewam temat, Wersja Climatronik i brak grzania. cały czas wieje zimnym. Daje na HI + nawiew na przod + obieg zamkniety ECO sie nie swieci (prawdopodobnie zarowka) nawet jak temp 90stopni i np daje na 4 to minimalnie jest przelamana temp ale to baardzo malo.

NIe rozbieralem jeszcze nic w celu sprawdzenia czy nagrzewnica ciepla. Bardzo prosze o porady. A kodow bledu nie da sie sprawdzic (chyba ze na innym module) bo nie mozna bylo sie polaczyc z modulem klimy przez zlacze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.