Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Pemol

Światła do jazdy dziennej

Polecane posty

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Witam !!!! Chciałbym zamontować oczywiście dopiero na wiosne (zima

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wacko.png" alt=":wacko:"> ) światła do jazdy dziennej w moim SIGNUM w miejscach zaznaczonych na zdjęciu. Może ktoś juz taka operacje wykonywał prosze o opisy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> lub miał doczynienia i jest zorientowany ile to bedzie kosztowało zestaw+cena montażu. Proszę o wasze opinie i doradzenie mi w tej sprawi Pozdrawiam

Niedawno się nad montażem takowych świateł zastanawiałem. Zakupiłem nawet zestaw świateł dziennych za ok 240 zł za kpl, maja chyba po 24 diody każda. Niestety jakoś czasu braknie i koncepcji jak to zamontować by wyglądało to oki. Napewno jak już bym montował to także w okolicach halogenów. Tylko światła które zakupiłem są dosyć głębokie ok 2,5 cm i należałoby się wciąć w atrapę przy halogenach.

Także przyłączam się do tematu ....

Edytowano przez kar-lub

a ja światła do jazdy dziennej aktywowałem na tech-u, nie wiem tylko czy pisząc :światła do jazdy dziennej" mamy to samo na mysli ?

Edytowano przez papas5

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

To znaczy że miałeś juz założone wcześniej moze coś konkretniej

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Koledze chodzilo o cos innego, mozna kupic dodatkowe swiatla do jazdy dziennej i pewnie takie mial na mysli, Pomijajac fakt ze nakaz jazdy na swiatlach 24h jest poroniony mozna takie swiatla zalozyc wazne aby mialy homologacje wtedy w razie kontroli policja mioze ci nafikac, a od ubieglego roku nie ma koniecznosci swiecic i tylnych swiatel tak wiec aktywowanie na techu-u niewiele daje bo wtedy niepotrzebnie swici sie deska, tylne swiatla i rejestracja.

Gość Kamcio91

Podejrzewam, że papas5 chodzi o aktywację świateł dziennych w sensie, że pali się przód, a tył już nie na co nie dawno pozwoliły przepisy.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

bardzo dobre myslenie , opisze jak to było : za spocie podpatrzyłem ten bajer u kolegi z signum, i teraz mam tak żę jak zapalam auto zapalaja sie światła mijania przód a tył tylko podświetlenie tablicy rej. (navi ustawiona w trybie automatycznym)świeci sie do jazdy dziennej, pokrętła raz w prawo navi przełącza sie w tryb nocny, zapalaja sie światła pozycje przód oraz wszystkie swiatła tył, pokretło w pozycje dwa zapalaja sie z przodu światła mijania z tyłu nic sie nie zmienia

Ustawiając światła do jazdy dziennej na tryb 4 świecą się tylko przednie światła mijania,podświetlanie deski,i tylne światła się nie zapalają.

To ja dodam jeszcze, że można programować warianty niezależnie: inny na przód, a inny na tył.

P.S. A doklejanie jakichś paseczków z diodami uważam za niepotrzebne robienie choinki z samochodu. Producent przewidział światła dzienne do aktywacji Techem więc nie róbmy "wioski" i nie obklejajmy samochodów jakimiś diodkami

/emoticons/default_wacko.png" alt=":wacko:">

Edytowano przez Javo

tak jest kolego podpisuje sie pod tym co powiedziałeś obydwiema rękoma

Dzieki koledzy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> pozostało mi tylko podjechac do opla na aktywacje techem

Edytowano przez Pemol

Witam,

A ja jestem za zamontowaniem świateł do jazdy dziennej. Z prostego powodu, co z tego że zapalają się tylko przednie światła mijania jak właśnie w nich są najczęściej palące się H7 lub co gorsza xenony. Ja akurat mam żarniki xenonowe i nie widzę powodu aby na wiosnę i przez całe lato wypalać je niepotrzebnie podczas dnia gdy tak naprawdę nie potrzebujemy doświetlania drogi. Zakupiłem akurat zestaw DRL PHILIPS - banalny montaż bez ingerencji w komputer itp. Podłączamy + i - do akusia i jeden kabelek sterujący do przewodu od świateł postojowych. Zasada działania prosta: Zapalasz samochód, układ wykrywa wzrost napięcia i zapala światła do jazdy dziennej a wszystko inne się nie świeci. Gdy załączamy światła kabel sterujący podpięty pod kabel postojówek wygasza światła do jazdy dziennej i ot cała zasada działania.

Generalnie polecam, zastosowano tam te same diody co w AUDI A5 - generalnie wypas a nie jakaś wieś z allegro.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Pozdrawiam

Możesz jakąś fotkę pokazać, jak to wygląda u Ciebie?

Ok, w sobotę zrobię fotki i wstawię.

Rowniez posiadam takie swiatelka, i nie uwazam tego za jakas wioche, (czesto myla mnie z policja ) wiocha to jest jak za zarowki (żarniki xenonowe) przyjdzie placic ze 300 - 400 zl bo ponoc jak padnie jedna to najlepiej wymienic obydwie zeby swiecily jednakowo. Pozatym mam te swiatelka z homologacja i swieca mocno a nie jak te z allegro po 20 - 50 zl i pobor pradu 2W tyle co nic, tu jest ciekawa stronka odnosnie swiatel w dzien

Przejechałem ok 200 kkm samochodami z xenonami. Wymieniłem jeden żarnik za 100 pln (brutto)- Philips. Kupno zestawu z homologacją za ponad 400 pln plus montaż - raczej mało opłacalne.

Witam

Także zastanawiam się nad założeniem takich świateł. a to głównie z takiego powodu

Przemawia to do mnie. Tylko gdzie je zamontować. Myślałem obok halogenów- tylko czy nie za nisko i w zimie wiecznie nabity mam tam śnieg.

Czekam na fotkę od kol. irmsher, a może i Pawloss by zamieścił fotkę (please)

Choć po przeczytaniu artykułu na tej stronie

można by się zastanawiać

Postrufka

Edytowano przez metaal

Gość madey

hej, czekamy na fotki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> albo przynajmniej napisz czy te światełka wystają ze zderzaka, bo z tego co mierzylem to nie ma szans na ich całkowite schowanie w kratce zderzaka. Chyba, że coś trzeba ciąć i giąć.

pozdro

maciek

Napisano (edytowany)

troche z innej beczki ale na temat aktywowałem światła do jazdy dziennej program 4 na techu tak jak opisane w poscie 7, i tak sobie pomykałem kilka ładnych tygodni , w niedziele (słoneczna pogoda) wracając z zakupów niedaleko mojego osiedla stała drogówka ,mówie sobie a zatrzymam sie zapytam sie fachowców czy tak mogę jeżdzic żeby było 100% pewności zatrzymałem sie auta nie gasiłem VC stoi na zapalonych światłach dziennych Pan Policjant podszedł na oględziny i mówi dokumenty proszę do kontroli i chce zabierać mi dowód za złe oświetlenie więc ja mówie że DZU nr 75/2009 poz. 639 , że regulamin Europejski nr 48 nic to nie dało i żeby nie pokrewne zawody sam bym sie wpakował w tarapaty a chciałem dobrze , jak to w końcu jest z tymi światłami do jazdy dziennej , nie raz widze audi jak momyka na takich światłach dokładnie tak jak mam ja czyli tył sie nie pali prócz podswietlenia rej. i z przodu tylko mijania a tu artykuł na ten temathttp://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/swiatla-ale-co-z-tylnymi,1222034

Edytowano przez papas5

Napisano (edytowany)

Kryzys podobno nas nie dotknął, a na szkolenia w policji chyba pieniążków brakuje. Ciekawe czy gdyby Ci zabrał dowód kto zapłaciłby za przegląd i za stracony czas na wyjaśnianie jego niewiedzy.

PS. A pytania co to dziennik ustaw nie było

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez radeqs

powiem Ci kolego , że ludzie tez nie wiedzą nic o swiatłach do jazdy dziennej ja jeżdze juz około 2 -miesięcy nie ma dnia żebym nie przejechał po mieście normalnie co chwila jadąc widze gości co pokazuja że nie ma światweł z tyłu , a to machaja nawet jeden Pan wysiadł ze swojego auta i doszedł do mnie informując mnie że nie mam świateł z tyłu a ja mówie tak ma byc , ale jak widze policje włączam światła normalne ,szukam po necie i nie moge znaleśc jednoznacznej odpowiedzi czy tam mogę jeżdzic żeby sobie wydrukować i pokazywać innym np: policjantom

A czy Pan władza wyjaśnił co jego zdaniem było niezgodne z przepisami w Twoich światłach?

Tu masz nowelizacje wydrukuj i pokazuj oswieconym policjantom.

Kiedys mialem podobna sytuacje stojac na swiatalach, podjechal jakis koles nowym Mercem i blyska mi w bagaznik dlugimi i wymachuje rekami jak by go cos opetalo, olalem durnia bo sie domyslilem o co mu chodzi, ale nie odpuscil przejechal na pas do lewoskretu otwiera szybe i krzyczy " niech pan wlaczy swiatla" na co mu odpowiedzialem ze mam wlaczone a on ze nie swieca sie, odpowiedzialem bo juz nie musza, wzruszył ramonami i odjechał. Z czasem juz przestalem reagowac na tych "oswieconych"

Pawloss , to rozporzadzenie ministra niestety mówi , żę moje swiatła są niezgodne z przepisami owszem w opisie jak to ma wyglądac jest OK , ale no właśnie jest ale w rubryce POŁĄCZENIE ELEKTRYCZNE jest odnośnik 45) który mówi cytuje:dla pojazdów rejestrowanych po 31.12.2009r. w pojazdach rej. do 31.12.2009 dopuszcza sie nastepujące wymagania w zakresie połączeń elektrycznych: połączenie elektryczne może być takie aby nie możnabyło ich włączyć(światła dzienne), jesli nie są włączone jednoczesnie włączone tylne światła pozycyjne. I niestety d*** blada ja mam wariant taki jak dla aut zarej. po 31.12 2009r. nie rozumie tylko dlaczego nowe auta po 31.12.2009r. moga jeżdzic bez swiateł z tyłu a ja nie ?

Wynika to z faktu, że nowsze auta wyposażone w opcje świateł dziennych bardzo często mają to rozwiązane w taki sposób, że świecą tylko światła z przodu i nie ma możliwości aby świecił również tył.

Twórca rozporządzenia właśnie tym się sugerował. W komentarzu do rozporządzenia właśnie tak to tłumaczą.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.