Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest malin3537

Pisk gdy wciskam pedał hamulca

Recommended Posts

Guest malin3537

Witam mam VB 96 r i mam taki problem od niedawna gdy wciskam pedał hamulca nie mogę go wcisnąć do końca i wydobywa się pisk cichy ale słyszalny i samochód słabo hamuje nie zawsze tak jest czasami jest ok.I druga sprawa jak przekraczam 100 km to z tyłu wydobywa się taki dzwięk jakby moc była przekazywana na tylną oś za pomocą wału nie wiem może to od nie wyważonych kół ale myślę że powinny być jakieś drgania, drugie spostrzeżenie może od opon. Co wy o tym wszystkim myślicie. Z góry dzięki.

ten pisk to zapewne szkliwo sie zrobilo na klockach hamulcowych a ten dzwiek powyzej 100km/h to moga byc lozyska.

Edited by diablo2204

sprawdź klocki i tarcze, może Ci się kończą klocki ...

Guest malin3537

A to szkliwo to czy to jest mróz czy coś innego

Guest Jasiuvectra

Please login or register to see this quote.

To szkliwo to klocki przypalone i tworzy sie na nich warstwa szklista,wtedy auto ma słąbsze hamowanie,można wyjąć klocki przetrzeć papierem ściernym warstwe szklista lub poprostu zmienić klocki

kolega chyba lubi przegrzewać hamulce:)

Guest Jasiuvectra

Hehe ja ogólnie nie lubie przegrzewać hamulców wogóle nie wariuje autami bo jak pomysle co wtedy sie dzieje z silnikiem skrzynią oponami itd.jakie występują obciążenia to aż mnie ciarki przechodzą.Podpowiadam co to może być bo miałem taki przypadek w poprzednim aucie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Co do łożysk to bardzo łatwo wyczuć czy jest do wymiany,straszne wycie słychac pod koniec jego żywota,a jadąc po zakrętach można sprawdzić dokładnie w którym kole jest padnięte łożysko,obciążone bardziej wyje

Edited by Jasiuvectra

Guest malin3537

Tak tylko może nie do końca dobrze opisałem problem pewnie myślicie że chodzi mi o pisk z kół a mi piszczy w kabinie pod pedałem i nie mogę go wcisnąć tak jak normalnie i strasznie mocno oddaje pedał, a czasami jakby nigdy nic działa poprawnie.

Guest ozi

a zagladałes w te pedaly??

Guest malin3537

Nie nie zaglądałem bo się na tym nie znam po prostu nie chciał bym aby mechanik nawymyślał i mnie skasował i może ktoś tak miał i by miej więcej przygotował mnie na koszt.

a hamulec jest twardy?

czy wchodzi w podloge?

Guest malin3537

Jest raczej twardy to znaczy nie wcisne go tak jak normalnie i mocno odbija aż szarpie

może tu chodzi o ABS, włącza sie po prostu(może w twoim przypadku za szybko)