Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest Robert84

Utrzymuje za wysokie obroty

Recommended Posts

Guest Robert84

Witam wszystkich , mam Vectre B 2.0 16V CD. Problem jest tego typu że gdy puszczam nogę z gazu podczas jazdy (np. gdy dojeżdżam do skrzyżowania i muszę się zatrzymać) obroty silnika nie chcą zejść poniżej 1,5 lub 2. Nie zawsze tak jest, ale i tak utrudnia mi to jazdę. Myślałem na początku że silnik musiał jakoś wyrównywać wcześniej ciśnienie, bdyż miałem nieszczelne serwo hamulca. Jednak po wymianie serwa problem wciąż jest. Dodam że samochód jest na gaz instalacja sekwencyjna KME G3.

Możliwe że cięgno gazu się zawiesza z powodu mrozu

Miałem podobne objawy w 1,8 ale przesmarowałem i problem przestał istnieć

Jak zadziała + się przyda

Pozdro

Guest Robert84

dzięki za radę, sprawdzę to bo nie wiem co mam już z tym zrobić.

Tylko gdy podciągam gaz nogą do góry, obroty nie maleją. Pozbywam się tego w dosyć prymitywny sposób, dodaję energicznie gazu i szybko puszczam... w większości pomaga ale nie o to chodzi... Pozdros

Edited by Robert84

To faktycznie cięgno gazu może się wiesza

Sprawdz

Guest Robert84

Dobrze, sprawdzę :29: będę próbował wszystkiego żeby się w końcu tego pozbyć.

na benzynie i na gazie tak ma?

może krokowiec do czyszczenia...

Edited by zubek73

u mnie jest to samo i ja wlasnie obstawiam krokowca.

Ale za to sie wezme juz jak bedzie mozna dlubac w aucie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Miałem tak samo, też przy dojeżdżaniu do skrzyżowania obroty utrzymywały się na poziomie 1,5 - 2 tys. Po dokładnym przeczyszczeniu krokowca i przepustnicy wszystko wróciło do normy i obroty ładnie spadają poniżej 1000

Mam też ten objaw, ale myslę, że to wina tych mrozów.

U mnie jest tak, że obroty rosną do 1500 jak jest rozgrzany silnik, a temp na zawnątrz - 20, nie wiem czy to nie wina czujnika temp na ecu. Zobaczymy co będzie się działo jak temp zewnętrzna wzrośnie. Narazie nic nie ruszam (mróz)

Guest Robert84

Z tego co widzę to muszę sprawdzić te dwie rzeczy, krokowiec i cięgno gazu. Bo przepustnice sprawdzałem i była OK.

Dziękuję wszystkim za rady, gdy tylko sprawdzę V napiszę czy wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest majkel_viki

ja miałem to samo u siebie w Viki po sprawdzeniu korkowca i przepustnicy padło na nasmarowanie linki gazu na tyle na ile to możliwe i troche pomogło lecz nie do końca ale po wizycie u diagnosty stwierdzono ze to na pewno cięgno gazu i trzeba samrowac i tyle mrozy robia swoje ;/

Pozdrawiam

Najlepiej sprawdzać od początku a potem głębiej się rozglądać

Guest Robert84

ciegno gazu jest OK, wychodzi na to ze silnik krokowy jest walniety.

/emoticons/default_ph34r.png" alt=":ph34r:" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ph34r@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam koledzy ciężko się dostać domowymi sposobami do tego cięgna gazu bo i u mnie takie objawy powstały z góry dziękuje za podpowiedz.

jeśli to cięgno gazu to czasem pedał gazu powinien ciężej chodzić ?

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Guest majkel_viki

możesz tego nawet nie od czuc że on ciężko chodzi a cięgno i tak się będzie zacinac tak jak to się dzieje u mnie... szok a nasmarowac tego tez nie idzie już starałem się to zorbic ale nic nie dało...

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Robert84

Właśnie

/emoticons/default_cool.png" alt="B)"> jak nasmarować cięgno? Czy taką rzecz wogóle się smaruje?

Guest Robert84

Vecterka nie trzyma obrotów na gazie i na benzynie. Wiec to musi być silnik krokowy. Jak tylko będzie możliwość to wezmę się za nią :20:

Guest Robert84

Witam wszytkich, dziś w końcu zabrałem się za V :36: Przyczyną nie trzymania obrotów było to że przepustnica była strasznie brudna. Wymontowałem ją

/emoticons/default_37.gif" alt=":37:"> , wyczyściłm ją naftą z wszytkich zanieczyszczeń i cyka :29:

Pozdrawiam wszytskich i dziekuje raz jeszcze za rady

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

Please login or register to see this quote.

A tu pisałeś że przepustnice sprawdziłeś , właśnie tak to często wygląda że się rzuci okiem i nic nie robi dalej narzekając , a wystarczyło od razu dokładnie wyczyścić przepustnice :32:

Guest Robert84

no przyznaje sie rzuciłem wtedy okiem,

/emoticons/default_blush.png" alt=":blush:"> ale bez zadnej wczutki

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> byłem nastawiony na silnik krokowy. Najwazniejsze ze juz po problemie :41:

Edited by Robert84

to jeszcze to se dołóż jak nie masz

Please login or register to see this link.

Panowie u mnie jest podobnie lecz na benzynie jest ok a tylko na gazie obroty utrzymują się na około 1800 . Co może być przyczyną ?

U mnie tak sie działo i na benzynie i gazie, po wymianie cewki zaplonowej na używke z benzyny i świec oraz kabli i filtrów na nowe, wysokie obroty utrzymywały sie tylko na gazie. Po wymianie silniczka krokowego ustało i na gazie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">
Vectra B 1.8 16V + gaz

Ja tez musze krokowca wymienic, bo czasem na gazie tak mam, tylko, ze x18xe1 inna bajka

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">