Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest lukash1999

Temperatura silnika przy -17

Recommended Posts

Guest lukash1999

Witam mam vectre 2.0 dti zauważyłem ze przy mrozie np dziś -17 po przejechaniu ok 25 km wskaówka temperatury ani nie drgnie stoi na niebieskich kreskach . Nawiew wieje ciepłym powietrzem w środku dodam ze przy temperaturze około 0 temperatura jest normalna czy to normalne w tych vectrach??

Guest WAN

Please login or register to see this quote.

termostat?

TTTM

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

Ten Typ Tak Ma. Kawał żelaza który dobrze oddaje ciepło do otoczenia. Przy dzisiejszych mrozach to normalne.

Guest michal_simon

Tak, termostat do wywalenia.

Było o tym już wiele razy

Do zamknięcia

EDIT: nie TTTM, 25 km to jest na tyle dużo, żeby 2.0 się rozgrzał nawet przy tej temp. Wskazówka powinna pójść przynajmniej do 80 st C

Edited by michal_simon

Też obstawiałbym termostat u mnie przy tych temp. po ok. 3km już coś ciepłe powietrze leci a wzkazówka zaczyna sie podnosic po ok. 5-6km. Po przejechaniu 2-3km sprawdz weże od chłodnicy czy równomiernie nagrzewaja sie z wężami nagrzewnicy, bo jeżeli tak o bankowo termostat. Były juz o tym tematy. Jeszcze jedna opcja to przywieszenie sie wzkaznika temp. miałem tak ostatnio.

Guest lukash1999

dodam jeszcze ze ostatnio

włancza sie ostatnio tryb awaryjny

Edited by lukash1999

W sobotę wieczorem (-20) wskazówka podniosła się po przejechaniu 30 km dopiero w mieście jak zmniejszyłem prędkość. Termostat mam sprawny bo nawet wychodziłem z auta i organoleptycznie (na łapę) sprawdzałem temperaturę chłodnicy i węża zasilającego. Jak wyjechałem znów na trasę to spadła do niebieskiego pola. W domu zmierzyłem termometrem i w zbiorniku wyrównawczym było po trasie +70, a chłodnica zimna.

Dzisiaj wstawiłem karton pomiędzy grilla, a kaloryfer i w drodze z pracy (9km) pod domem wskaz temperatury się podniósł.

Trzeba zbadać błedy ale z temp nie ma to nic wspólnego

Guest michal_simon

Ostatnio (piątek) odwoziłem rodziców do domu po północy. Temp na zewn. - 18, po przejechaniu 10 km miałem 80 st C, wracając do domu doszło prawie do 90, później otwarcie termostatu i temp do domu trzymał ok 85 st C (oczywiście patrząc na wskazania na desce)

Edited by michal_simon

U mnie podobnie dzisiaj -24 na kompie po ok 10-12 km 80 stopni. Doszło do 84-85 i cały czas tak trzymało

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Eryk Konieczny

Witam.

Przed zimą wymieniałem termostat, bo po przejechaniu 100km temp. nie dochodziła nawet do 80 stopni.

Teraz wszystko w porządku. Po przejechaniu ok 10km temp przy mrozach dochodzi do 80 stopni, a z kolejnym kilometrami wzrasta zatrzymując się na ok 85 stopniach. W mieście nawet przy ostrych mrozach łapie 90 stopni.

Pozdrawiam

Eryk