Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
@ro

Intek "zamarzają" pokrętła.

Recommended Posts

Jak w tytule. Moje radyjko to dolna półka czyli szumofon intek M-120 Plus. Jak temperatura zbliża się do zera bardzo ciężko jest przekręcić pokrętłem od włączania/głośności i SQL. Jak dziś było -22 to dosłownie kombinerkami ciężko byłoby ruszyć. Aż mnie palce bolą. No co za ustrojstwo :34: !!! Da się coś z tym fantem zrobić. Tylko nie piszcie "zmień radio" :30: .

Z lewej strony pokrętła powinna być kalamitka, Nulon L80 Grease powinien załatwić sprawę

Please login or register to see this quote.

Rozumiem, że muszę zdjąć przedni panel? Radio ma nieco ponad rok i już smarowanie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:"> A gdzie taki Nulon mogę nabyć :22: ?

Zapewne chodziło Ci o nylon...?

Edited by @ro

To był żart

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> nulon to smar do łożysk

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> może wystarczy lekko potencjometr nasmarować ,ale sam tego nie rób jeśli nie wiesz jak i co bo uszkodzisz radio, spróbuj w serwisie RTV bo może ten potencjometr nadaje się tylko do wymiany

Edited by Barnim

Ja bym radio ogrzal

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wczoraj i w moim johnym tez sie duzo ciezej krecily pokretla

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale poczekalem az sie nagrzeje w aucie i wroilo do normy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Niektóre potencjometry mają na osi żel i stąd te opory nastaw przy ujemnej temperaturze. Proponuję go rozkręcić i wymyć to jakimś rozpuszczalnikiem (np. kontakt WL). Podobny żel jest w spowalniaczu otwierania popielniczki i schowka, z tym że jest on lepszej jakości i temperatura nie ma na niego większego wpływu.

No ekstra ja tu pytam poważnie a ten se jaja robi z biedaka

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> Ale poważnie. U mnie też jak się zrobi w aucie ciepło potencjometry wracają powoli do normy. Oba potencjometry więc wątpię w ich uszkodzenie szczególnie że radio ma nieco ponad rok. Spróbuję więc z tym kontaktem podziałać ale chyba wcześniej podjadę do serwisu bo radio jest jeszcze na gwarancji tylko coś mi się wydaję że usłyszę że to przez temperaturę a nie wadę radia i i tak będę musiał zadziałać sam.

Lepiej poczekac az sie troche w autku nagrzeje bo w ten sposob moze znacznie sie skracac zywotnosc potencjometrow.

STANDARD, chyba wszyscy tak mają

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">:D:D, i nic z tym nie zrobisz.

jeśli potencjometry są smarowane żelem to nie powinno się go wymywać, brak żelu może spowodować szybsze wycieranie się styków w potencjometrach, przy mrozach jedynie rozwiązanie to poczekać aż temperatura w samochodzie będzie powyżej zera jeśli radio zostawiane na stałe, jeśli będziesz zabierał radio ze sobą to nie powinno być takich problemów z potencjometrami

mój President Wilson zanim się nie rozgrzeje jest przygłuchy i nadaje z pewnym opóźnieniem przy mrozach poniżej -10

Dzięki za pomoc. W serwisie potwierdzili że tak musi być i żebym niczego nie ruszał bo coś uszkodzę. Radia zamontowane na stałe(jak u mnie) tak mają. No cóż trochę to wkurzające ale teraz wiem że trzeba się przyzwyczaić i tyle.

no niestety u mnie to samo w tcb tti880, nawiew na nogi i po 5-10 minutach jest ok

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak sie poczyta instrukcje to producenci nie przewiduja nawet przechowywania radyjek w takich temperaturach, co dopiero mowic o uzywaniu.

Zgadnijmy ilu czyta te instrukcje. Do mnie z takimi pie****ami przyjezdzaja ze nie wiem czy sie smiac czy plakac. A jak pytam czy czytal instrukcje to zawsze slysze ze nie.