Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

T34

Przycisk Sport

Recommended Posts

Witajcie!

Czy moglibyście pomóc rozwiać moje wątpliwości odnośnie przycisku/opcji "Sport" w Vectrze C? Czy dzięki temu przyciskowi zwiększa się moc i osiągi auta?

Próbowałem dowiedzieć się czegoś w GM, ale odpowiedź niestety nic nie dała:

"Pragniemy poinformowac, ze wlaczenie trybu sportowego nastepuje przez jednokrotne nacisniecie przycisku "SPORT". Przy wlaczonym trybie sportowym swieci sie dioda LED wbudowana w przycisk. W nastepstwie tego zmienia sie charakterystyka silnika, ukladu kierowniczego, ESP i CDC w sposób odpowiadajacy sportowemu sposobowi jazdy."

Jedni piszą, że tryb ten dodaje 20KM, inni że pedał gazu szybciej reaguje na polecenia

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Z góry dzięki za pomoc

Edited by zubek73
łaczę do tematu w dziale VC / zubek

Utwardza się zawieszenie a pedał gazu reaguje dynamiczniej. A te 20KM to wyssane z palca

popieram granda te 20 koni to raczej nie prawda jednakże po wcisnieci przycisku różnica jest zdecydowana, auto jest twardsze, pedał gazu reaguje żwawiej/ natychmiast , a masz czujniki przy amorkach ?

Dokładnie, to by się zgadzało - od października jestem szczęśliwym posiadaczem autka i powiem szczerze, że zwątpiłem... Po wciśnięciu przycisku auto jest naprawdę znacznie przyjemniejsze w prowadzeniu (twardsze, wspomaganie słabsze, pedał gazu dynamiczniejszy) - jednak wzrostu mocy/momentu jakoś nie odczułem.

Zastanawiam się nad chipem i teraz kolejny orzech - czy jak dodam 20KM to opcja Sport ciągle będzie działać? Zawieszenie i reszta pewnie tak, ale jak moc wzrośnie np do 175KM to czy pedał gazu będzie też szybciej reagował na "Sporcie"

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:">

W kwestii wirusa i przycisku SPORT -

Please login or register to see this link.

Witam. Jestem nowy na forum, troche poczytalem ale ciagle nie moge znalezc odpowiedzi na moje pytanie, dlaczego vectra c z silnikami 1.9 diesla o mocy 150 KM maja przycisk sport (rozumiem ze taki przycisk maja 2.0T i 3.2) a na przyklad gts nie maja? czy jest mozliwosc zamontowania takiego przycisku do gts?

A to nie jest powiązane z posiadaniem IDS+?

Sam montaż przycisku napewno nic nie da bo jego wciśnięcie powoduje zmiany w zawieszeniu, reakcji na pedał gazu itp.

Trochę mylisz pojęcia... GTS to nie jest rodzaj silnika.

no tak ale dlaczego vectry z silnikiem diesla maja ten przycisk sport choc przeciez sa tez gts z silnikami 150 i 155 KM? a jak mi wiadomo to przeciez gts ma byc namiastka sportowego auta

AE4 = DLA SIEDZEŃ SPORTOWYCH

BDU = ORNAMENTACJA,SPORT

FE4 = SPECJALNY UKŁAD JEZDNY I KIEROWNICZY (IDS+)

to zapisane jest w moim vinie, nie wiem czy to nie była opcja , jak jestem w ASO to zawsze mechaniory zdziwieni takim przyciskiem i pytaja co to? faktem jest ,że na rynku wtórnym mało jest takich aut z przyciskiem SPORT

Odgrzewając temat

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

rozmawiałem z osoba która dodała sobie w astrze przycisk sport, aktywowała go op-comem i wszystko działa poza obniżaniem zawieszenia (bo ma zwykłe amory). czy w vectrze też da się osiągnąć powyższe nie mają s IDS+, jeśli tak to co trzeba aktywować ?

przede wszystkim do zobacz czy masz instalacje , wyjmij zaslepkę i zobacz czy jest wtyczka , jesli jest wtyczka to mimo wszystko samo włożenie przycisku nic nie da sprawdziałem w polifcie , i tu moja wiedza się kończy pytaj kogoś kto ma EPC o schematy , u mnie sa jeszcze moduły CDC współpracujace z IDS

a w ktorym miejscu powinien byc ten przycisk sport?

ostatni po prawej stronie od radia pod przyciskiem od wyłączanego ESP , a dokładniej mówiąc na przeciwko przycisku parktronika

jutro rozpruje samochod i zobacze czy u mnie taki bajer tez sie znajduje

Please login or register to see this quote.

dla ciekawości możesz odkręcić schowek pasażera (zajmuje kilka sekund) i zobacz czy z prawej strony przy błotniku nie masz modułu CDC , który współgra z IDSem

papas5 a jak ten modul wyglada ?

jak dobrze pamietam jest prostokątny , wielkości formatu kartki A5 , po zdjęciu schowka od pasażera ciężko go nie zauważyć z zewnątrz na nim jest napisane CDC ,

Kolego, nawet nie masz po co sprawdzać. 2.2 DTI na pewno nie będzie miało przycisku SPORT. Dziwi mnie fakt, iż 1.9 CDTI posiada, ale to jest możliwe.

Pozdrawiam,

Alex913

dokładnie jak kolega Alex pisze w 2,2 nie ma czego szukac , 1,9 cdti i to chyba tylko 150 koni lub 3,0 cdti i to wszystko jeśli chodzi o diesle w VC

sorry , że trochę wprowadziłem zamieszania

dawaj dalej papas - gdzie i jak trzeba rozkręcać ten schowek

a ja i tak sprawdze, w mysl zasady nie zobacze-nie uwierze

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

AE4 = DLA SIEDZEŃ SPORTOWYCH

W7P = TABLICZKA FIRMOWA,SPORT

BDU = ORNAMENTACJA,SPORT

to raczej nie ma nic wspólnego z wersją SPORT?

Edited by DANIELLO

z wersją to może i ma ale na pewno nie ma nic wspólnego z przyciskiem sport

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Rozumiem po prostu myślałem że mając wersję sport to przycisk musi być koniecznie ale teraz uświadomiłeś mnie że nie ok podziękował

Edited by DANIELLO

właśnie

sportowy to może być pakiet stylistyczny, czy chcby fotele

sportowe są też zawieszenia (obniżone) co nie znaczy ze maja przycisk SPORT (i IDS+)

i "sportowe" bywają skrzynie biegów (z krotkimi przełożeniami)