Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Potus

Wybuchy podczas jazdy

Recommended Posts

To tak. Podczas jazdy w silniku coś wybucha. Ciekawe że jak wcisnę sprzęgło i dam duże obroty to silnik chodzi normalnie. Dzieje się tak tylko w czasie jazdy jeżeli w cisnę trochę mocniej gaz. Jeżeli jadę z naciśniętym pedałem trochę ponad stałą prędkość jest ok. Jeżeli tylko chcę przyśpieszyć albo nie wytracać prędkości na podjeździe zaczyna strzelać. Niestety od początku tygodnia jeżdżę na odłączonym przepływomierzu ( nie kupiłem bo kasy nie było a jak była to nie było przepływomierza używki tylko nówka i brakło kasy ). Te wybuchy pojawiły się dopiero w piątek przedtem jako tako chodziło. Czy to będzie wina tego przepływomierza czy coś innego się jeszcze dodatkowo spierniczyło ??

Przepływomierz jesli jest załozony stary ale nawet nie sprawny to niema to nić do tego.Należy szukać nieszczelnośći przy przepustnicy lub przy mikseże. Ciągnie gdzieś lewe powietrze i mieszanka staje się za uboga i dlatego strzela. Może klapka anty strzałowa lub założona guma na klapce pomiędzy przepustnicą a przepływką się zsuneła lub sparciała i jest nie szczelna. Jaka masz instalkę? na śróbę czy jakis komputerek z krokowcem?

Cholera nie wiem jaką mam tą instalację. Mam wszystkie papiery do niej Fakturę, homologację, instrukcje obsługi lae nigdzie tam nie pisze jak to jest. Zakładana była w 2005 i kosztowała 2250 zł. Może to coś da w ustaleniu co tam za junkers jest.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wklej zdjęcie z pod maski a wszystko stanie się jasne.

Please login or register to see this link.

Tak to mniej więcej wygląda. Jak dasz "Następne" to będą zbliżenia.

Na pewno to nie ten temat ale przy okazji ...

Na ostatnim zdjęciu widać że mi olej z pod uszczelki pryska. Jak się ta uszczelka nazywa żeby ją kupić i wymienić ?? Ja jestem kompletny noobek jeśli chodzi o auta.

Edited by Potus

instalacja jest mieszalnikowa (II generacja)

co do wystrzałów to się nie wypowiadam bo bez przepływki to trudno osądzić. Może być sporo powodów ( przepływomierz, nieszczelność w dolocie, regulacja instalacji pod względem składu mieszanki, lewe powietrze itp.)

co do wycieku - GM90500571 / 6 56 842 USZCZELKA, KRYZA DO BLOKU CYLINDRÓW (w ASO 3,75zł)

Edited by zubek73

a ja podpowiem ze przy standardowych wystrzałach trzeba pamietac o kablach i świecach....

Dlaczego wszyscy na zdjęciach zamazują rejestrację ?? Nie rozumiem tego. Jak jadą ulicą to też zasłaniają ??

kolego... już ci tłumaczę dlaczego...

w dzisiejszych czasach złodzieje samochodów mają ułątwione zadanie, bo gdy np. ma zlecenie na konkretne auto nie szuka on auta chodząc po mieście tylko szuka na forach (takim jak to), bardzo często na forum ma podane szczegóły co auto posiada w wyposażeniu itd... a rejestracje właśnie po to się zamazuje aby złodziej nie mógł dowiedzieć się (np. majac kogos w wydziale komunikacji lub policji) czyje to auto i gdzie stoi...

już rozumiesz?

Edited by Domlo

Pojechałem do warsztatu. Wymienili jakiś filterek od gazu, powkładali jakieś podciśnienia (cokolwiek to znaczy). Okazuje się że instalacja elektryczna jest po wykruszana i może robić jakieś cuda. Zapłaciłem 100 i dostałem "skierowanie" do elektryka. To było w piątek.

W sobotę wsiadłem zapaliłem za pierwszym razem zrobiłem 150 metrów i na dojeździe do skrzyżowanie zgasł mi. Myślę normalnie zima jest silnik zimny trzeba zapalić- kręcę i jak pierdyknęło to facet obok mało co z butów nie wyskoczył. Teraz jak zapalam to od razu gaśnie i dźwięk silnika jest jakiś taki bardzo głośny i z pod maski ten dźwięk jakby rurę rozerwało. Jutro go zaholuję na warsztat i zobaczymy co będzie. Facet z warsztatu (zaraz do niego dzwoniłem) mówi że to wina świec mam (wymienione na warsztacie w listopadzie) jakieś "Iskry". I że jak spadają obroty to iskra się robi słaba i nie może dać zapłonu gazu i przez to ten wybuch. Jest to możliwe ??

Mam już tak dość tego Auta że to masakra. Normalnie co miesiąc coś się pierdzieli. Wymieniłem już przez 1,5 roku maglownice (dwa razy się spierniczyła w tym raz po regeneracji), pompę hamulcową bo tam coś i płyn się wlał do serwa, pompę paliwową, Zamek w tylnej klapie, świece, przewody do świec, rozrząd, coś mi się ułamało w ograniczniku drzwi i wyrwało prowadnicę od szyby i teraz jest tylko zamknięta, obydwa siłowniczki od tylnej klapy pierdykneły i trzeba ją, trzymać, coś się sp*****zieliło w przełączniku migaczy i załączają mi się długie światła bez powodu ( pociągnięcie wajchy je wyłącza), jak się wpierdziliłem do dziury to złapałem gumę i ponieważ miałem jakąś śrubę antykradzieżową założyłem ją i jak nadepnąłem na klucz to nakładka się rozleciała ->żeby zajechać do domu Laweta warsztat taxi do domu (1.00 w nocy )dwie opony taxi w sumie 1000 w plecy. Innych pomniejszych to już nie pamiętam. No i cały czas falowanie na wolnych obrotach i nikt sobie z tym nie poradził.

No nic przepraszam za takie marudzenie ale mam doła z powodu tego auta.

Po przeczytaniu pierwszej części tej wypowiedzi odrazu wzieła mi się mysl żeby zmienic tego magika od gazu.

Jakaś propozycja fachowca w Katowicach albo okolicy ??

Please login or register to see this link.

GZW Odbudowa i tuning

ul. Wolności 38

42-674 Zbrosławice

tel: 663 082 622

tel: 889 77 11 77

Guest Fala

Po pierwsze strzaly na gazie to na 100% cos z ukladem zaplonowym,mi ostatnio tez zaczal strzelac,wymiana kabli WN i jest spoko.Tak wiec sprawdz kable WN,swiece,ewentualnie w najgorszym i najdrozszym wypadku cewka zaplonowa.Nieszczelny dolot itp. tez mialem charakteryzuje sie to raczej gasnieciem po wrzuceniu na luz.Pozdro.A i jeszcze pytanko,czy auto ci nie szarpie czasami?

Edited by Fala

Guest Daniello4x4

A moze to jest zle wyregulowany zaplon?

A owszem szarpało. Nie czasami tylko w tedy jak jechałem z równą prędkością lub jak zdjąłem nogę z gazu.

Guest Fala

"Niestety od początku tygodnia jeżdżę na odłączonym przepływomierzu"

Najpierw zrób coś z tym przepływomierzem,a potem się zobaczy.

Przepływomierz już wymieniłem. Mam "nowy-używkę" za 200 zł.