Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Potus

Wybuchy podczas jazdy

Polecane posty

To tak. Podczas jazdy w silniku coś wybucha. Ciekawe że jak wcisnę sprzęgło i dam duże obroty to silnik chodzi normalnie. Dzieje się tak tylko w czasie jazdy jeżeli w cisnę trochę mocniej gaz. Jeżeli jadę z naciśniętym pedałem trochę ponad stałą prędkość jest ok. Jeżeli tylko chcę przyśpieszyć albo nie wytracać prędkości na podjeździe zaczyna strzelać. Niestety od początku tygodnia jeżdżę na odłączonym przepływomierzu ( nie kupiłem bo kasy nie było a jak była to nie było przepływomierza używki tylko nówka i brakło kasy ). Te wybuchy pojawiły się dopiero w piątek przedtem jako tako chodziło. Czy to będzie wina tego przepływomierza czy coś innego się jeszcze dodatkowo spierniczyło ??

Przepływomierz jesli jest załozony stary ale nawet nie sprawny to niema to nić do tego.Należy szukać nieszczelnośći przy przepustnicy lub przy mikseże. Ciągnie gdzieś lewe powietrze i mieszanka staje się za uboga i dlatego strzela. Może klapka anty strzałowa lub założona guma na klapce pomiędzy przepustnicą a przepływką się zsuneła lub sparciała i jest nie szczelna. Jaka masz instalkę? na śróbę czy jakis komputerek z krokowcem?

Cholera nie wiem jaką mam tą instalację. Mam wszystkie papiery do niej Fakturę, homologację, instrukcje obsługi lae nigdzie tam nie pisze jak to jest. Zakładana była w 2005 i kosztowała 2250 zł. Może to coś da w ustaleniu co tam za junkers jest.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wklej zdjęcie z pod maski a wszystko stanie się jasne.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Tak to mniej więcej wygląda. Jak dasz "Następne" to będą zbliżenia.

Na pewno to nie ten temat ale przy okazji ...

Na ostatnim zdjęciu widać że mi olej z pod uszczelki pryska. Jak się ta uszczelka nazywa żeby ją kupić i wymienić ?? Ja jestem kompletny noobek jeśli chodzi o auta.

Edytowano przez Potus

instalacja jest mieszalnikowa (II generacja)

co do wystrzałów to się nie wypowiadam bo bez przepływki to trudno osądzić. Może być sporo powodów ( przepływomierz, nieszczelność w dolocie, regulacja instalacji pod względem składu mieszanki, lewe powietrze itp.)

co do wycieku - GM90500571 / 6 56 842 USZCZELKA, KRYZA DO BLOKU CYLINDRÓW (w ASO 3,75zł)

Edytowano przez zubek73

a ja podpowiem ze przy standardowych wystrzałach trzeba pamietac o kablach i świecach....

Dlaczego wszyscy na zdjęciach zamazują rejestrację ?? Nie rozumiem tego. Jak jadą ulicą to też zasłaniają ??

kolego... już ci tłumaczę dlaczego...

w dzisiejszych czasach złodzieje samochodów mają ułątwione zadanie, bo gdy np. ma zlecenie na konkretne auto nie szuka on auta chodząc po mieście tylko szuka na forach (takim jak to), bardzo często na forum ma podane szczegóły co auto posiada w wyposażeniu itd... a rejestracje właśnie po to się zamazuje aby złodziej nie mógł dowiedzieć się (np. majac kogos w wydziale komunikacji lub policji) czyje to auto i gdzie stoi...

już rozumiesz?

Edytowano przez Domlo

Pojechałem do warsztatu. Wymienili jakiś filterek od gazu, powkładali jakieś podciśnienia (cokolwiek to znaczy). Okazuje się że instalacja elektryczna jest po wykruszana i może robić jakieś cuda. Zapłaciłem 100 i dostałem "skierowanie" do elektryka. To było w piątek.

W sobotę wsiadłem zapaliłem za pierwszym razem zrobiłem 150 metrów i na dojeździe do skrzyżowanie zgasł mi. Myślę normalnie zima jest silnik zimny trzeba zapalić- kręcę i jak pierdyknęło to facet obok mało co z butów nie wyskoczył. Teraz jak zapalam to od razu gaśnie i dźwięk silnika jest jakiś taki bardzo głośny i z pod maski ten dźwięk jakby rurę rozerwało. Jutro go zaholuję na warsztat i zobaczymy co będzie. Facet z warsztatu (zaraz do niego dzwoniłem) mówi że to wina świec mam (wymienione na warsztacie w listopadzie) jakieś "Iskry". I że jak spadają obroty to iskra się robi słaba i nie może dać zapłonu gazu i przez to ten wybuch. Jest to możliwe ??

Mam już tak dość tego Auta że to masakra. Normalnie co miesiąc coś się pierdzieli. Wymieniłem już przez 1,5 roku maglownice (dwa razy się spierniczyła w tym raz po regeneracji), pompę hamulcową bo tam coś i płyn się wlał do serwa, pompę paliwową, Zamek w tylnej klapie, świece, przewody do świec, rozrząd, coś mi się ułamało w ograniczniku drzwi i wyrwało prowadnicę od szyby i teraz jest tylko zamknięta, obydwa siłowniczki od tylnej klapy pierdykneły i trzeba ją, trzymać, coś się sp*****zieliło w przełączniku migaczy i załączają mi się długie światła bez powodu ( pociągnięcie wajchy je wyłącza), jak się wpierdziliłem do dziury to złapałem gumę i ponieważ miałem jakąś śrubę antykradzieżową założyłem ją i jak nadepnąłem na klucz to nakładka się rozleciała ->żeby zajechać do domu Laweta warsztat taxi do domu (1.00 w nocy )dwie opony taxi w sumie 1000 w plecy. Innych pomniejszych to już nie pamiętam. No i cały czas falowanie na wolnych obrotach i nikt sobie z tym nie poradził.

No nic przepraszam za takie marudzenie ale mam doła z powodu tego auta.

Po przeczytaniu pierwszej części tej wypowiedzi odrazu wzieła mi się mysl żeby zmienic tego magika od gazu.

Jakaś propozycja fachowca w Katowicach albo okolicy ??

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

GZW Odbudowa i tuning

ul. Wolności 38

42-674 Zbrosławice

tel: 663 082 622

tel: 889 77 11 77

Gość Fala

Po pierwsze strzaly na gazie to na 100% cos z ukladem zaplonowym,mi ostatnio tez zaczal strzelac,wymiana kabli WN i jest spoko.Tak wiec sprawdz kable WN,swiece,ewentualnie w najgorszym i najdrozszym wypadku cewka zaplonowa.Nieszczelny dolot itp. tez mialem charakteryzuje sie to raczej gasnieciem po wrzuceniu na luz.Pozdro.A i jeszcze pytanko,czy auto ci nie szarpie czasami?

Edytowano przez Fala

Gość Daniello4x4

A moze to jest zle wyregulowany zaplon?

A owszem szarpało. Nie czasami tylko w tedy jak jechałem z równą prędkością lub jak zdjąłem nogę z gazu.

Gość Fala

"Niestety od początku tygodnia jeżdżę na odłączonym przepływomierzu"

Najpierw zrób coś z tym przepływomierzem,a potem się zobaczy.

Przepływomierz już wymieniłem. Mam "nowy-używkę" za 200 zł.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.