Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

MaciekZGR

Wywaliło cały olej

Polecane posty

Witam.

Niestety spotkało mnie nie miła sytuacja kiedy to moja Viki odmówiła posłuszeństwa. Odpaliłem rano samochodzik, oskrobałem szybki chwile postał, żeby nie wsiadać do zimnego auta (ok 5 minutek). Wsiadłem do auta i ruszyłem i zaczęło się po przejechaniu około 3 km zatrzymałem się żeby zatankować. Nagle zobaczyłem, ze spod maski wydobywają mi się kłęby dymu, mówię: "k.... samochód mi się pali"!!!! otworzyłem szybko machę, złapałem za gaśnicę i patrzę a tu na kolektorze wydechowym od strony chłodnicy jeziorko oleju :/ mówię coś nie halo. Decyzja powrót do domu. Przez 3 km jechałem i kopciłem jak 30 letni żuk, chmura dymu.

Wróciłem, otworzyłem maskę znowu.

Odkręcam korek wlewu oleju - i usłyszałem ssssss, jakby ciśnienie uszło z silnika.

Wyciągam bagnet a tam sucho

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:"> , dziwne bo kontrolka od poziomu oleju nic nie sygnalizowała, że nie ma oleju. Poczekam żeby olej spłynął z silnika i wtedy sprawdzę poziom. po ok 4 godzinach patrze a tam sucho na bagnecie :/ a kontrolka dalej nic. [Jakiś miesiąc wcześniej sygnalizowała, że mało oleju, ale dolałem 0.5 l i było git.]

Od strony chłodnicy wszystko zarzygane, alternator, chłodnica :/ wygląda jakby puściła uszczelka pod pokrywą :/ bo powyżej pokrywy było sucho.

Raczej do wymiany mam uszczelki pod pokrywami zaworów.

Najgorsze jest to, że nie wiem ile jest tego oleju w silniku, a do mechanika trzeba dojechać

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mam nadzieje, że nic się nie stało z silnikiem jeśli przejechałem te 3km z powrotem.

Czy ktoś może mi poradzić co może być z tym olejem?? dlaczego wyrzygało go ?? a jeśli nie ma na bagnecie to czemu się kontrolka nie świeci?? Czy coś mogło się stać z silnikiem??

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez MaciekZGR

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Miałem tak kiedyś w Polówce 1,4 zamarza "odma" odpowietrzająca silnik - jeśli jeździ się na krótkich odcinkach i silnik jest nie dogrzany zbiera się w niej "biała maź" która przy dużych mrozach zamarza (tworzy się korek) wtedy ciśnienie zebrane w silniku wywala olej wszystkimi możliwymi uszczelnieniami... Rozwiązaniem problemu było zamontowanie przez ASO VW podgrzewacza na odmie i problem ustąpił. Moment zamarznięcia nie generuje żadnych błędów w komputerze auta (kontrolki), trzeba być czujnym i w porę wyłączyć silnik bo się zatrze (tak jak swojego czasu silniki VW 1,4) bez oleju potem zostaje rozmrożenie silnika dolanie oleju,umycie silnika i jak uszczelniacze nie wypchnęło auto będzie jeździło normalnie.

Edytowano przez zubek73
nie cytuj całego posta - usuwam / zubek

dolej oleju,wytrzyj silnik szmatą następnie odpal silnik i zobacz skąd dokładnie leci olej,przy takim ubytku na pewno będziesz widział gdzie dokładnie leci.

Jeśli chodzi o kontrolkę ciśnienia oleju to dobrze,że się nie zapaliła,to znaczy że silnik cały czas miał smarowanie mimo niskiego poziomu oleju i nic mu się nie stało

Edytowano przez zubek73
j.w. / zubek

Witam,

dokładnie to samo przydarzyło mi się dzisiaj rano, nawet zdjęć nie muszę wklejać ponieważ wszystko wyglądało identycznie. Nie sprawdzałem ilości oleju na bagnecie (kontrolka się nie zapaliła), a szczęście w nieszczęściu, awaria nastąpiła 2 km od mechanika.

dzisiaj miałem dokładnie to samo. w drodze do w-wy wywaliło olej i zapaliła się kontrolka od oleju przy temp -28st C. diagnoza- zamarznięta odma jak i woda w kolektorze ssącym(Polskie paliwo), panowie w Lubelskim ASO AUTOLUX wyjęli kolektor ssący, umyli go jakimś preparatem, wytarli i wymienili od razu olej z filtrem- KOSZT 499.13ZŁ!!! autem jeżdżę tylko w trasy i takie jaja się dzieją, APELUJĘ aby sprawdzać nalot na korku wlewu jak i czy jest ciśnienie po jego odkręceniu. olej wymieniałem 4tyś km temu

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> i gdybym wiedział to zrobiłbym to poza ASO i byłoby bez przygód- pozdrawiam

Edytowano przez micho_zam

widać opla też dotyczy...

niestety tak...

Wyruszyłem dzisiaj do mechanika, jak tylko silnik się zagrzał zapaliła się kontrolka od oleju to dolałem.... aż 2 L :/ Wstawiłem mechanikowi, po 4 godzinach zadzwonił do mnie i mówi że odma była przytkana i dlatego wywaliło olej :/ . Miał dla mnie jeszcze jedną złą wiadomość dodatkowo do wymiany dekle zaworów

/emoticons/default_angry.png" alt=":angry2:"> bo tak wygięte, że nie da rady nawet uszczelki założyć nowej, wszystko było na silikon sklejone wcześniej. .... nie no super tu wyjazd mi się szykuje a tu dekle do wymiany... Pytam się ile ??? a no zamienników nie ma, to trzeba do serwisu - koszt za jedną 507 zł , na szczęście w komplecie są uszczelki bo chyba bym zawału dostał w tak młodym wieku jakbym doszły uszczelki

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:"> . Auto dopiero do odebrania w czwartek bo brak dekli na stanie.

Także mnie tegoroczny mróz już dużo kosztował....

Edytowano przez MaciekZGR

no to kolego faktycznie nie wesoło :31: ... u mnie tylko tyle było bo jak wracałem to VC nie szczędziłem tylko porządnie cisnąłem i narazie jest wszystko ok. widzę, że V6 mają taki właśnie problem bo już kilka osób dzisiaj miało to samo

/emoticons/default_39.gif" alt=":39:">

Nie lepiej bylo szukac takich dekielkow z jakiegos angola? sporo widzialem czesci ostatnio na allegro wlasnie do silnika 3.2,wiadomo ryzyko jest ale 507 zl/szt. x 2 to juz sie robi ladna kwota, GM ladnie sobie z nas kpi za 2 kawalki plastiku ponad 1 tys zl to totalne przegiecie paly az sie boje wyjezdzac z garazu na mroz.

może i taniej ale dolicz nowe oryginalne uszczelki to nie wiele mniej wyjdzie. z jazdą też doszedłem do takiego wniosku, żeby nie jeździć a na szczęście mam drugie auto

Z uszczelkami nie ma tragedii

ponoc pasuje do 3.2.V6

Czy to mozliwe, ze te typy tak maja? Ogladam sobie taki z32se zeby wlozyc do mojej VB. Silnik jest dosc mocno spocony pod pokrywa zaworow z przodu (podobno to normalne w tych silnikach), na tyle spory ten wyciek ze jest mokry od gory do dolu. Lekki wyciek pod przepustnica (nawet nie jestem pewny czy to wyciek czy coś rozlane).

z ciekawości poszedłem przed chwilą zobaczyć jak to wygląda u mnie. Na szczęście silnik suchuteńki (poza zapoconą okolicą gniazda tej rurki którą wlewa się olej, ale z tym "walczę" od zawsze, niezależnie od pory roku

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ), ale pod korkiem była cieńka warstwa "masełka", podobnie jak na połowie wnętrza tej rurki od wlewania oleju (ta część od przodu silnika miała nalot "masełkowy"), jednak pomimo temperatury -17 stopni daleko było tej mazi do zamarznięcia - raczej nie był to materiał na "korek lodowy".

Tak z ciekawości: jakiego używacie konkretnie oleju silnikowego? (pytanie głównie do osób, u których wystąpił wyciek oleju)

Mi tez się pociło pod deklami i myślałem, że wymienię uszczelki i po kłopocie będzie a tu psikus całe dekle do wymiany.

Jak odbiorę niunię z warsztatu to wrzucę zdjęcia tych powyginanych dekli bo mówiłem mechanikowi że chcę je obejrzeć.

ta historia przydarzyła mi się na BP Visco 5000 5W40, od wczoraj mam GM 5W30 i patrzyłem dzisiaj, że nalot już jest

Witajcie, przyłączam się do "pechowców" wczorajszego dnia... Systuacja taka sama jak u reszty - zapaliłem rano, przejechałem 4-5 km, stoję na światłach a tu dymek spod maski i smród palonego oleju... Kontrloka się nie zapaliła, więc w tył zwrot i do domu... Przed samym domem zapaliła się kontrolka - że się olej kończy... Generalnie rzecz biorąc, wychlapało ok 3 litry oleju!, miałem w domu na szczęście na dolewkę CASTROLA 10W/40 więc zalałem, i mam nadzieję że jest ok! Co do tego ciśnienia po odkręceniu korka to rzeczywiście - było zaje.... (w niedziele przejechałem 2 km, i jak odkręciłem korek to było głośne sssyk...)

Oczywiście pod korkiem – masełko, i na całym lejku jak się sięga wzrokiem….

Codziennie jeżdżę – rano do pracy 40 km i po 17:00 kolejne 40 km. Myślałem że przy takiej jeździe zdąży to „masło” odparować, ale niestety nie….

Co jest tego powodem?? Paliwo, gaz (mam LPG), ??? Olej??? Jak się uchronić przed kolejną taką „akcją” ????

Pozdrawiam wszystkich i życzę spokoju…. (bo mi powoli zaczyna brakować)

Witajcie, przyłączam się do "pechowców" wczorajszego dnia... Systuacja taka sama jak u reszty - zapaliłem rano, przejechałem 4-5 km, stoję na światłach a tu dymek spod maski i smród palonego oleju... Kontrloka się nie zapaliła, więc w tył zwrot i do domu... Przed samym domem zapaliła się kontrolka - że się olej kończy... Generalnie rzecz biorąc, wychlapało ok 3 litry oleju!, miałem w domu na szczęście na dolewkę CASTROLA 10W/40 więc zalałem, i mam nadzieję że jest ok! Co do tego ciśnienia po odkręceniu korka to rzeczywiście - było zaje.... (w niedziele przejechałem 2 km, i jak odkręciłem korek to było głośne sssyk...)

Oczywiście pod korkiem – masełko, i na całym lejku jak się sięga wzrokiem….

Codziennie jeżdżę – rano do pracy 40 km i po 17:00 kolejne 40 km. Myślałem że przy takiej jeździe zdąży to „masło” odparować, ale niestety nie….

Co jest tego powodem?? Paliwo, gaz (mam LPG), ??? Olej??? Jak się uchronić przed kolejną taką „akcją” ????

Pozdrawiam wszystkich i życzę spokoju…. (bo mi powoli zaczyna brakować)

ps. aha, i jeszcze mam chyba problem z ubytkiem płynu chlodniczego - mianowicie tak na 3 tyg ubywa mi 1-2 cm ze zbiorniczka - nigdzie nie mogę zlokalizować wycieków... Może coś podpowiecie ???

Edytowano przez warmduscher

jak widać pokonywane dystanse nie mają najwyraźniej większego znaczenia - ja robię około 20km dziennie "w tygodniu", a w weekend - około 60km dziennie, a masełko też nie jest mi obce

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> (ale u mnie przynajmniej się na masełku kończy, a nie na ubytku oleju)

Nie sądzę, żeby winne było paliwo, bo to by oznaczało że w całej Polsce jest złe paliwo. Ja tankuję tylko i wyłącznie na Shellu, zawsze V-Power (głównie 95, czasami Racing).

Olej... widać też nie koniecznie (ja stosuję syntetyk GM Longlife)

LPG - może (tutaj się nie wypowiadam, bo "hydroaspektu" użytkowania instalacji LPG nie znam

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

EDIT:

cytat z forum OKP:

"Istnieje wywrotowa teoria iż motory spalające lpg na skutek większej zawartości pary wodnej w gazach spalinowych są bardziej narażone na zjawisko zaczopowania odmy zamarzniętym budyniem olejowo wodnym. "

Natomiast czytałem kiedyś, że do podwyższenia ciśnienia, którego skutkiem są potem niekontrolowane wycieki oleju dochodzi na skutek zatkania odmy - i podejrzewam, że "pechowcy" tego tematu mają ten element niedrożny (całkowicie, lub znacznie).

Co do ubytków płynu chłodzącego - ponieważ masz instalację LPG, to w pierwszej kolejności sprawdziłbym miejsca, w których gazownicy zmodyfikowali układ obiegu płynu chłodzącego (nowe węże i trójniki), bo najczęściej właśnie tam pojawia się drobny wyciek (pod samochodem nie będzie mokro, bo z racji wysokiej temperatury to co się wydostanie, to od razu paruje - mogą być tylko widoczne zacieki).

Edytowano przez Grisza

dzięki za odpowiedz... widzę że będę musiał się przyjrzeć dokładnie wężom od LPG, może gdzieś tam kapie... Puzdro!

Czyli taka sama przypadlosc jak w starych x20 i x18? Odksztalcajace sie dekle?

Chyba dzis przedmucham swoja odme lepiej dmuchac na zimne, czy odma to bedzie ten przewod zaznaczony na zdjeciu?

czy x25xe tez to moze dotyczyć?

podobno wszystkich V-ek Opla

Edytowano przez Grisza

Ale tandeta

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> W mojej V-ce (odpukac) nie cieknie, a ma 192tkm. A to z32se co sie przymierzam ma podobno 120tkm i juz taka masakra.

czyli ide sprawdzić co sie dzieje w takim razie choć moja stoi w garazu ale mimo wszystko nawet tam jest -8 teraz...

Przy okazji sprawdze czy zapali mi rover z dieselkiem:)

Edytowano przez SNOWSURFER

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.