Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest MasterViki

mróz + rozrusznik

Recommended Posts

Guest MasterViki

Witam

Niestety po dzisiejszej nocy(-20) auto nie odpaliło. Aku schowany do domu i ładowany. Rozrusznik kręci 2-3 obroty i dalej koniec. Tak jak by nie zazębiał. Powtarzam, że 2-3 razy jest normalnie, a potem jak by sam silniczek kręcił(bendix?). Włożylismy też mocny aku od diesla brata, i niestety to samo.

Zamarzł???Narazie jest wprowadzony do garażu i czekam jak się nagrzeje, wtedy spróbuję.

Coś czuję, że w tygodniu wykręce rozruch i dam do regeneracji, tylko dlaczego miałby dostac w dupe na mrozie? I czy aby napewno wina rozrusznika?

Edited by MasterViki

mam podobnie. Dzis jak zakręciłem to obrócił 2 razy i bzzzzzzzz, a potem normalnie. Zdarzyło mi sie to juz pare razy przy większych mrozach.

Guest MasterViki

auto stoji 2 godziny w garazu i całyczas to samo. Tak jak by bendix. Zastanawiam się, czy czekać, czy może wykręcać rozrusznik i w pon do regeneracji dac. czy może poprostu odpali jak jeszcze postoji.

Ja bym jeszcze poczekał, aż auto się trochę nagrzeje. Znajomy miał podobnie tyle, że w dieslu.

Guest MasterViki

Ja mam właśnie diesla. Poczekam jeszcze i będę próbował, chociaz tak czy tak dam rozrusznik do regeneracji.

Dam znać co i jak jeśli odpali:)

Tak czy tak trzeba by ten będiks wymienic bo napewno sam sie nie naprawi, a zbieiem czasu może być gorzej.

no i wlasnie mnie dorwalo to samo

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_angry.png" alt=":angry2:"> ide do auta,chce go odpalic a tu lipa.do tego nie chcial krecic,tak jakby aku bylo wyladowane,a aku jet nowe(niecale 2 miesiace).wykrecilem go i wziolem do domu,zobaczymy czy jutro odpali przed praca czy czeba bedzie na komunikacje miejska zasuwac :30:

Guest MasterViki

Więc po 3godzinach w garażu odpalił na strzała. Ale tak jak kolego mówisz, rozrusznik tak czy siak zrobie.

Dziś w Poznaniu ma byc -20 w nocy, więc aku wziąłem ze sobą, żeby sie rano nie zdziwić. No i mam nadzieję, że rozrusznik znów nie da ciała, i nie będę musiał autobusem do pracy mykać.

Pozdrowiska

P.S.

Dzis rano o 5 nie było problemu. Aku przyniesiony z domu, jedno grzanie świec i odpaliła na strzała.

Więc najbliższe inwestycje to aku i profilaktyczna regeneracja rozrusznika.

Pozdro

Edited by MasterViki

no i wielka d... wsadzam rano akumulator i probuje krecic a rozrusznik ledwo co

/emoticons/default_angry.png" alt=":angry2:"> aku niby nowe a nie zapalil..udalo mi sie z kumplem zbrac do pracyteraz tez probowalem i nic z tego. wina chyba lezy w rozruszniku.

tulejki sa wytarte na rozruszniku i wirnik chaczy, albo szotki sie koncza i zalezy jak sie uloza to mozna zakrecic a jak zle to nawet nie obroci:) polecam regeneracje

Guest MasterViki

Koledzy dobrze radzą, dopuki odwilż mała nie przyjdzie może byc słabo bez robocizny rozrusznika

/emoticons/default_blush.png" alt=":blush:">

taki sam problem. Ale po kilkunastu razach odpala- szkoda tylko aku.

:36: zasięgnę opinii u znajomego mechaniora, będę również w ASO jutro więc też popytam i wrócę.

Do aso jadę wymienić filtr paliwa i na odpowietrzenie układu paliwowego- ja wiązałem to właśnie z tym-ale...

W każdym bądz razie wymiana filtra na dobre tak czy siak zrobi i aku mam nadziej że tak w p.. nie będzie dostawał

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

Guest Amil

chciałbym się podłączyć do tematu bo mam podobny problem, tylko samochodzik stoi już 3 dzień bo nie dał rady odpalić, 3 do 2 razy kręci i bzzzzz.... ile może kosztować wymiana rozruzsznika? albo jego renegeneracja? najlepiej jakby się wypowiedział ktoś z krakowa i okolic?

Guest MasterViki

Please login or register to see this quote.

Wypowie się Poznań. Regeneracja ok 100-120. Rozrusznik jesli kręci jak ciepło to nie ma co wymieniać.

Skoro auto stoi 3 dni, i na mrozie to nie odpali. Musi postac w ciepłym, wtedy rozrusznik załapie. Teraz maja spaść temp. w dzień do ok -1, to może ci chwyci. Mi ja raz odmarzł, tak teraz juz kreci idealnie, nawet po nocy -20, ale jak tylko cieplej sie zrobi, regeneruje.

Pozdrawiam

miałem podobne objawy.rano przekręcił 2-3 razy i przepuszczał. oddałem rozrusznik do regeneracji .szczotki ,tulejki i cała reszta OK. wina leżała po stronie sprzęgiełka.

przy dużych mrozach i co za tym idzie gęściejszym oleju sprzęgiełko przepuszczało trafiając na większy opór. koszt naprawy 200 zł(jest sezon więc i cena adekwatna) z drugiej strony można przyjrzeć się całemu procesowi regeneracji. zakład w Niemcach pod Lublinem

U mnie też po tych mrozach jak kręci tuż przed odpaleniem coś zgrzytnie. Pomimo że stoi autko w garażu.

moze bendiks zgrzyta

MasterViki... jak rozrusznik kręci ale dennie to szczotki się nie kończą, wirnik nie haczy, tuleje nie są wytarte po prostu rozrusznik działa na sucho. W piątek bawiłem sie z moim rozrusznikiem demontaż, czyszczenie, smarowanie i montaż. Przy rozruchu w rozruszniku jest wysoka temperatura ze względu na charakter pracy rozrusznika - przy długim kręceniu temperatura rośnie jeszcze bardziej a ten smar czy co tam jest się wytapia, tudzież znika. Proponuję czyszczenie i smarowanie rozrusznika, szczególnie zwróć uwagę na stałe magnesy i pył wokoło nich, oraz ilość smaru na zębatkach przy głowicy rozrusznika - zębatki możesz wyczyścić benzyną (ale osobiście nie ruszałbym ich - w środku zębatek widziałem małe wałeczki a'la łożyska i bałem się tego ruszać) albo po prostu nałożyć dużo smaru. Ja, mimo że odradzają, dałem smar na tuleje, a po operacji czyszczenia, przy testowaniu pracy rozrusznika dodałem oliwy na zębnik i jego oś by ładnie zaskakiwał i odskakiwał. Przetestuj po czyszczeniu włącznik elektromagnetyczny jak działa oraz sam rozrusznik.

Dodam tylko że jak siedzisz w aucie i słyszysz że rozrusznik pracuje tak głośno jak w starej dobitej Viki A albo jak w maluchu tzn że tu tkwi problem. Jak słyszysz tylko delikatne bzyczenie rozrusznika (jak w nowym aucie) tzn że jest sprawny i nie wymaga twojej ingerencji (taki test na "słuch" zrób rano gdy jest problem z odpaleniem bo musisz długo kręcić i długo słyszysz jak zachowuje się sam rozrusznik)

Edited by maroslaf

Guest MasterViki

Rzecz jasna, że zanim dam do regeneracji to zobacze jaki jest jego stan w środku:)

Pozdro