Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość MasterViki

mróz + rozrusznik

Polecane posty

Gość MasterViki

Witam

Niestety po dzisiejszej nocy(-20) auto nie odpaliło. Aku schowany do domu i ładowany. Rozrusznik kręci 2-3 obroty i dalej koniec. Tak jak by nie zazębiał. Powtarzam, że 2-3 razy jest normalnie, a potem jak by sam silniczek kręcił(bendix?). Włożylismy też mocny aku od diesla brata, i niestety to samo.

Zamarzł???Narazie jest wprowadzony do garażu i czekam jak się nagrzeje, wtedy spróbuję.

Coś czuję, że w tygodniu wykręce rozruch i dam do regeneracji, tylko dlaczego miałby dostac w dupe na mrozie? I czy aby napewno wina rozrusznika?

Edytowano przez MasterViki

mam podobnie. Dzis jak zakręciłem to obrócił 2 razy i bzzzzzzzz, a potem normalnie. Zdarzyło mi sie to juz pare razy przy większych mrozach.

Gość MasterViki

auto stoji 2 godziny w garazu i całyczas to samo. Tak jak by bendix. Zastanawiam się, czy czekać, czy może wykręcać rozrusznik i w pon do regeneracji dac. czy może poprostu odpali jak jeszcze postoji.

Ja bym jeszcze poczekał, aż auto się trochę nagrzeje. Znajomy miał podobnie tyle, że w dieslu.

Gość MasterViki

Ja mam właśnie diesla. Poczekam jeszcze i będę próbował, chociaz tak czy tak dam rozrusznik do regeneracji.

Dam znać co i jak jeśli odpali:)

Tak czy tak trzeba by ten będiks wymienic bo napewno sam sie nie naprawi, a zbieiem czasu może być gorzej.

no i wlasnie mnie dorwalo to samo

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_angry.png" alt=":angry2:"> ide do auta,chce go odpalic a tu lipa.do tego nie chcial krecic,tak jakby aku bylo wyladowane,a aku jet nowe(niecale 2 miesiace).wykrecilem go i wziolem do domu,zobaczymy czy jutro odpali przed praca czy czeba bedzie na komunikacje miejska zasuwac :30:

Gość MasterViki

Więc po 3godzinach w garażu odpalił na strzała. Ale tak jak kolego mówisz, rozrusznik tak czy siak zrobie.

Dziś w Poznaniu ma byc -20 w nocy, więc aku wziąłem ze sobą, żeby sie rano nie zdziwić. No i mam nadzieję, że rozrusznik znów nie da ciała, i nie będę musiał autobusem do pracy mykać.

Pozdrowiska

P.S.

Dzis rano o 5 nie było problemu. Aku przyniesiony z domu, jedno grzanie świec i odpaliła na strzała.

Więc najbliższe inwestycje to aku i profilaktyczna regeneracja rozrusznika.

Pozdro

Edytowano przez MasterViki

no i wielka d... wsadzam rano akumulator i probuje krecic a rozrusznik ledwo co

/emoticons/default_angry.png" alt=":angry2:"> aku niby nowe a nie zapalil..udalo mi sie z kumplem zbrac do pracyteraz tez probowalem i nic z tego. wina chyba lezy w rozruszniku.

tulejki sa wytarte na rozruszniku i wirnik chaczy, albo szotki sie koncza i zalezy jak sie uloza to mozna zakrecic a jak zle to nawet nie obroci:) polecam regeneracje

Gość MasterViki

Koledzy dobrze radzą, dopuki odwilż mała nie przyjdzie może byc słabo bez robocizny rozrusznika

/emoticons/default_blush.png" alt=":blush:">

taki sam problem. Ale po kilkunastu razach odpala- szkoda tylko aku.

:36: zasięgnę opinii u znajomego mechaniora, będę również w ASO jutro więc też popytam i wrócę.

Do aso jadę wymienić filtr paliwa i na odpowietrzenie układu paliwowego- ja wiązałem to właśnie z tym-ale...

W każdym bądz razie wymiana filtra na dobre tak czy siak zrobi i aku mam nadziej że tak w p.. nie będzie dostawał

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

Gość Amil

chciałbym się podłączyć do tematu bo mam podobny problem, tylko samochodzik stoi już 3 dzień bo nie dał rady odpalić, 3 do 2 razy kręci i bzzzzz.... ile może kosztować wymiana rozruzsznika? albo jego renegeneracja? najlepiej jakby się wypowiedział ktoś z krakowa i okolic?

Gość MasterViki

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Wypowie się Poznań. Regeneracja ok 100-120. Rozrusznik jesli kręci jak ciepło to nie ma co wymieniać.

Skoro auto stoi 3 dni, i na mrozie to nie odpali. Musi postac w ciepłym, wtedy rozrusznik załapie. Teraz maja spaść temp. w dzień do ok -1, to może ci chwyci. Mi ja raz odmarzł, tak teraz juz kreci idealnie, nawet po nocy -20, ale jak tylko cieplej sie zrobi, regeneruje.

Pozdrawiam

miałem podobne objawy.rano przekręcił 2-3 razy i przepuszczał. oddałem rozrusznik do regeneracji .szczotki ,tulejki i cała reszta OK. wina leżała po stronie sprzęgiełka.

przy dużych mrozach i co za tym idzie gęściejszym oleju sprzęgiełko przepuszczało trafiając na większy opór. koszt naprawy 200 zł(jest sezon więc i cena adekwatna) z drugiej strony można przyjrzeć się całemu procesowi regeneracji. zakład w Niemcach pod Lublinem

U mnie też po tych mrozach jak kręci tuż przed odpaleniem coś zgrzytnie. Pomimo że stoi autko w garażu.

moze bendiks zgrzyta

MasterViki... jak rozrusznik kręci ale dennie to szczotki się nie kończą, wirnik nie haczy, tuleje nie są wytarte po prostu rozrusznik działa na sucho. W piątek bawiłem sie z moim rozrusznikiem demontaż, czyszczenie, smarowanie i montaż. Przy rozruchu w rozruszniku jest wysoka temperatura ze względu na charakter pracy rozrusznika - przy długim kręceniu temperatura rośnie jeszcze bardziej a ten smar czy co tam jest się wytapia, tudzież znika. Proponuję czyszczenie i smarowanie rozrusznika, szczególnie zwróć uwagę na stałe magnesy i pył wokoło nich, oraz ilość smaru na zębatkach przy głowicy rozrusznika - zębatki możesz wyczyścić benzyną (ale osobiście nie ruszałbym ich - w środku zębatek widziałem małe wałeczki a'la łożyska i bałem się tego ruszać) albo po prostu nałożyć dużo smaru. Ja, mimo że odradzają, dałem smar na tuleje, a po operacji czyszczenia, przy testowaniu pracy rozrusznika dodałem oliwy na zębnik i jego oś by ładnie zaskakiwał i odskakiwał. Przetestuj po czyszczeniu włącznik elektromagnetyczny jak działa oraz sam rozrusznik.

Dodam tylko że jak siedzisz w aucie i słyszysz że rozrusznik pracuje tak głośno jak w starej dobitej Viki A albo jak w maluchu tzn że tu tkwi problem. Jak słyszysz tylko delikatne bzyczenie rozrusznika (jak w nowym aucie) tzn że jest sprawny i nie wymaga twojej ingerencji (taki test na "słuch" zrób rano gdy jest problem z odpaleniem bo musisz długo kręcić i długo słyszysz jak zachowuje się sam rozrusznik)

Edytowano przez maroslaf

Gość MasterViki

Rzecz jasna, że zanim dam do regeneracji to zobacze jaki jest jego stan w środku:)

Pozdro

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.