Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Glosny

problem z paliwem

Polecane posty

Gość Glosny

witam wszystki

Pojawij sie w mojej viki taki mały problem. Viki ma silniczek 1.8 16V 96'. Problem jest tego typu ze z zaworka zaznaczonego na rysunku leci mi benzyna. Nie wiem czego to jest powodem. Wiem ze na wyłączonym silniku po odkreceniu tej plastikowej, czarnej nakretki widze ze z tego zaworka wydostaje sie paliwo. Jest tego dosc troche. Bez popuszczania go kluczem leci paliwo. Ma tak byc? ma go oszczelniac tylko ten plastik? Bo po odkreceniu tego plastiku na glowce tego zaworka był taki mały gumowy kapturek ktory był troche dziurawy u srodka.... cos mi sie to nie podoba. Bo ten plastik to chyba tylko ochronny a nie uszczelniajacy.

Czy ten zaworek ma działac jak odpowietrznik w zacisku hamulcowym? czyli puszcza paliwo dopiero po odkreceniu go?

cz dlatego puszcza ze zaworek na przewodzie zwrotnym paliwo z listwy nie puszcza paliwa i za duze jest cisnienie na listwie i dlatego on puszcza.

juz wiem ze to sie nazywa zawór pomiarowy, słuzy do pomiaru cisnienia paliwa. i wiem ze nie powinno z niego ciec. jak cieknie to trzeba wymienic.

tylko jestem ciekaw ile taki interes kosztuje? czy lepiej kupic uzywana listwe i przelozyc go z innej? czy mozna go zaslepic?

prosze o pomoc bo nie wiem co zrobic.

dziekuje za wszystkie odpowiedz.

pozdrawiam

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez Glosny

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Jest to zaworek zadaje sie do badania ciśnienia paliwa, napewno nie powinno z niego cieknąć po odkreceniu plastikowej nakretki, przydała by sie jego wymiana. Działa to na zasadzie wentylka, po naciśnieciu w wewnątrz precika powinno dopiero cieknąć. Widziałem jeżdzących z nietrzymającym tym zaworkiem i nic sie nie działo(nakretka plastikowa oczywiście była zakrecona)

Tak jak kolega pisał jest to zawór do odpowietrzania listwy wtryskowej i wygląda i działa jak zwykły wentyl w kole samochodowym

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość Glosny

dziekuje za szybka odpowiedz. a moge to zaslepic i nie miec tego zaworka? czy lepiej jak bedzie. ale u mnie jast taki wyciek ze az czuc opary z benzyny podczas jazdy przez nawiew.... wiec ciezko tak jezdzic. jutro bede zmuszony na gieldzie poszukac tego ustrojstwa.

dziekuje za pomoc

pozdrawiam

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Napewno można zaślepić, jest on tylko o badania ciśnienia.

Na każdym szrocie dostaniesz taki wentylek. Zdaje się że można go wykręcić tym samym kluczem co wentyl samochodowy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.