Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
Robert 1970

jak zmienić kąt wtrysku w dislu

16 posts in this topic

Witam kolegów!Mam pytanie,jak można zmienić kąt wtrysku w silniku dtl.Mam przestawiony kąt wtrysku/badany ob-comem/kąt ten wynosi u mnie 6 a powinien 3-4,5 ilość paliwa na suw wynosi 12ml a powinno być ok. 5ml.Wyniki na biegu jałowym ob comem nie można zmienić kąta.Objawy brak mocy do 1800 obr.,ciężko odpala na zimnym silniku,ogromne spalanie.Dodam że pompa była zmieniana.

0

Please login or register to see this quote.

jeżeli ob-comem nie można zmienić to podejżewam ,że techem też sie nie uda.Zastawiam się czy przypadkiem nie trzeba będzie pompe kalibrować na stole probierczym i tam pożądnie ustawić pompe.

0

TECH2 ma dużo więcej możliwości, więc może się udać.

W poniedziałek mogę się dowiedzieć

0

będe wdzęczny ,ale podejrzewam ,że być może mam za dużo przesunięty zapłon żeby można było go przesunąć jakimś programem choć może się myle.Obecnie mój kąt wtrysku wynosi 6 a powinno być niby 3-4,5.Mechanik mówi że trzeba jeszcze sprawdzić na rozrządzie bo być może gdy wkładali mi pompe to coś przestawili,czy w ogóle jest taka możliwość?

0

jeśli możesz to dowiedz sie o dawkę rozruchowa itp.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

wyprzedzenie(kąt) wtrysku ustawia się raczej pompą wtryskową jak się nie mylę.

0

Czy brak mocy do 1800 rpm to nie sa przypadkiem objawy "prawidlowego" funkcjonowania naszych diesli ?

0

Tak, to są owe oznaki. Ale czasem powodem muła na dole jest brudny filtr powietrza.

0

Posted (edited)

filtr jest ok.wszystko było już sprawdzane i jest w normie ,jeżeli chodzi o turbodziure to wam powiem ,że wcześniej auto się zbierało zbierało od samego dołu więc mam poruwnanie a teraz na niskich obr. wciskasz gaz do końca a auto prawie nie przyspiesz.I te wielkie spalania w mieście 20 -25l/100km!! w trasieok.11 l!sami przyznacie że jest to szok.POdejrzewam że przestawiony zapłon ma na to wpływ gbyż paliwonie jest do końca spalane iczuć to w spolinach troch kopci na biało jak jest zimny

Edited by Robert 1970
0

To ze na zimnym kopci na bialo to chyba norma.

0

Dzwoniłem do kolegi do ASO.

Jest możliwość zmiany TECH2 kąta wtrysku ale nie są to duże wartości.

0

nie duże wartości to znaczy jakie?czy da się zmiejszyć a 2 stopnie jeżeli nie to jak to zmiejszyć?

0

Please login or register to see this link.

- tutaj w pewnym momencie rozpoczyna się dyskusja o zmianach kąta wtrysku.
0

Witam, wujka zafira 2.0 dti ma czas wtrysku 2.10 - 2.15, czy taka wartośc jest poprawna ?? Z rana nie chce odpalać, trzeba długo chełtać bo długim postoju, jak rozgrzany to troszke lepiej pali, tak ok. 1 sek kręcenia, choć powinno szybciej łapać. Może zaworek przelewowy ??

0