Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
limanekk

Co to moze być - dym - EGR?

Recommended Posts

Witam na wstepie opisze moje auto: Vectra B, 1998r, 1.6 16v X16XEL, benzyna, sedan i teraz mamtaki problem, moj samochod ma troche mula, lekko faluja obroty. I dzis jadac z pracy zatrzymalem sie pod domem auto bylo wlaczone i cos mi smierdzialoniby to spalinami nie wiem co to bylo zagladnelem pod maske (auto caly czas chodzilo) i lekko dymilo z tego czegos co jest na zalaczniku i czy to jest EGR?? Napisze jeszcze ze nigdy nie zaslepialem tego zaworu. Dalem auto do mechanika ale z odmuleniem auta i obrotami nic nie zrobil ;/ Chce tez wymienic swiece z GM 1 elektrodowe na NGK 2 elektrodowe.

Czy zaslepienie egr jest konieczne czy wystarczy wyczyscic i czy odmuli auto i poprawi obroty?

Czy nie wywali mi po tym jakis bledow(check)

I co to moze byc za dymek?

Zdjecie znalezione w necie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> to nie moj silnik

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this attachment.

Edited by limanekk

Please login or register to see this quote.

Nie jest to napewno EGR.użyj szukajki i znajdziesz  http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/25680-wszystko-o-egr-dla-16-16v/

to na zdjeciu to zawór podcisnieniowy który steruje pompa powietrza wtórnego, cos sie musialo walnac z tym zaworem bo wyglada na to ze dziala w druga strone, zaslep poporstu.

a takie cos a jak byscie mogli mi jakos przeslac zdjecie gdzie EGR jest w moim silniku X16XEL bo szukalem na forum ale zdjecia juz nie chcialy mi sie zaladowac(stare tematy)

Please login or register to see this link.