Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest DirtySouthKuri

Problem z hamulcami

Recommended Posts

Guest DirtySouthKuri

witam mam mianowicie taki problem z hamulcami: czasami dzialaja calkowicie poprawnie ale czasami nie jestem w stanie wcisnac pedalu hamulca dalej niz na jakis 1cm... dzieje sie to glownie przy jakims gwaltownym hamowaniu ale sporadycznie wystepuje przy wyhamowywaniu niskich predkosci... skutkuje to zablokowaniem kol... nawet abs nie odbija z tego powodu mialem dwa zdarzenia w ktorych jakims cudem nie doszlo do wypadku... wymienilem klocki na nowe i nadal wystepuje ten problem... zaznaczam ze nie jest on ciagly lecz wystepuje co jakis czas w niemozliwych do okreslenia warunkach... po prostu raz dziala wszystko dobrze a czasami nie... moze mi ktos pomoc??

a w jakim samochodzie kolego ? jaki model, ktory rok ? mamy zgadywac ?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest DirtySouthKuri

no w sumie to nie musicie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> vectra B z 99

Guest DirtySouthKuri

i co nikt nie ma żadnego pomyslu co to moze byc??

proponuje wyczyścić tłoczki i odpowietrzyć hamulce może pomoże , jak nie to będziemy kombinować dalej.

Please login or register to see this quote.

Proponuje sprawdzic serwo.... a zapowietrzone hamulce mają skutek odwrotny,slabe hamowanie i wpadający pedal.

dołączam się do porad kolegi i proponowałbym jeszcze wymienić płyn hamulcowy na nowy.

Zobacz jak wyglądają elastyczne przewody hamulcowe. Może czas na wymianę.

na początek serwo do diagnozy...

Guest DirtySouthKuri

ok z tym czyszczeniem tloczkow... tlyk otakie pytanie co do tego... jak dokladnie je wyczyscic bo nie wiem czy mozna go rozebrac czy wystarczy wyczyscic ta czesc do ktorej wsadza sie klocek??

Koledzy witam serdecznie i mam pytanie.Mam VB 1.6 16V z 96 roku w sedanie,podczas hamowania na suchej nawierzchni ABS zachowuje się normalnie,czyli słychać taki stukot i czuć na pedale hamulca skoki.Kiedy hamuje na lodzie,śniegu te skoki na pedale są jakby mniejsze i słyszalne jest takie dziwne cienkie wycie spod maski.Czy to jest normalny efekt ABS-u?

Guest ozi

z tłoczkami jest troche roboty musisz załatwić sobie zestaw naprawczy do cylinderków ,odkręcasz zacisk wyjmujesz tłoczki myjesz potem składasz

Please login or register to see this link.

ja to robiłem u siebie