Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
.Chudy.

Wysokie obroty

Recommended Posts

Witam wszystkich mam problem taki iż od 2 dni dzieje się coś dziwnego natomiast odpalam i na pierwszy rzut oka wszystko w porządku natomiast gdy ruszę i powtórnie się zatrzymam obroty potrafią podejść nawet do 2 tyś. Troszeczkę dziwne gdyż raz dzieje się tak a następny postój i wszystko znów normalnie dodam, że przy dzisiejszych mrozach (-11 stopni) temperatura po przejechanych 6 km doszły do 70 stopni więc sądzę że termostat do wymiany ale czyżby to spowodowało podwyższenie obrotów do 2 tysięcy?? (na postoju jak podskoczą obroty to cały czas trzyma nie falują ani nie spadają). Zauważyłem dzisiaj że troszkę gorzej odpala.

Próbowałem znaleźć podobne zachowanie lecz niestety mnie się nie powiodło jeśli ktoś znalazł poprosiłbym o link

z góry dziękuje

Edited by Gawara

Jaki masz silnik???

Czy masz gaz???

Miałem coś podobnego w 1,8 ale w moim przypadku wymiana świec i przewodów poskutkowało

Kiedy to miałeś robione może u ciebie tak jak u mnie jest taki sam problem

Sory zapomniałem dodać.

silnik 1,8 16V (x18xe) bez gazu

Dodam że dzisiaj zrobiłem 20 km i wszystko było ok ani razy nie podniósł obrotów

w swoim x18xe tez tak kiedys mialem gdy w dolocie byla dziura. Za przeplywka, zatrzymywalme sie i obroty na 2k albo 2,5k czasem tak bylo ale zadko. Wymienilem wiec ten kawalek gumowej rury i od tamtej pory nic takiego nie mialo miejsca.

Please login or register to see this quote.

Właśnie sprawdziłem to i niestety ta guma i cały dolot jest ok a może mi ktoś powie czy to może być wina przepustnicy albo krokowca ??

Na razie zachowuje się normalnie (czyżby sama się naprawiła)

może być krokowiec ,potencjometr przepustnicy ,EGR . Odczytaj błędy jeśli coś wyskakuje.

Guest majkel_viki

Witam Was !

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

u mnie z pod czas odpalania rano w te mrozy dzieje sie cos takiego,

gdy odpalę silniki od razu obroty idą do 2 - 2,5 tys i tak stoją przed minute półtorej poznije spadaj ale gdy jade na zimnym silniku i podczas jazdy na biegu wcisne sprzegło to dobry spadaj do 0.5 tys a potem stoją normlanie poniżej jednego tys. dodam ze krokowiec byl wymieniany jakies 5 tys kilomerow temu na orginalny i oczywiscie silnik bez instalacji gazowej i oczywiscie komputer nie pokazuje zadnych bledow...

Edited by majkel_viki

Please login or register to see this quote.

U mnie również żadnych błędów nie pokazuje

Edited by .Chudy.

Przyczyna znaleziona i usunięta

przyczyna: linka od gazu była poszarpana i czasami się blokowała w pancerzu

po wymianie nic już takiego nie ma miejsca