Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest marec008

Buczy cos w okolicach baku

Recommended Posts

Guest marec008

Witam

Mam taki problem buczy mi cos w okolicach baku myslalem ze to pompka ale po podniesieniu foteli i nasluchiwaniu stwierdzam ze to nie pompka buczenie dochodzi z okolic korka wlewu paliwa gdy sie go dotknie to drzy i buczenie ewidentnie dochodzi ztamtad. Co to moze byc dodam tez ze mam klopoty z paleniem gdyz samochod postoi cala noc w garazu to nastepnego dnia nie mozna odpalic krece i krece a tu nic czasami odpala a czasem trzeba na popych gdy juz odpali i odrazu go zgasze nawet nie zdarzy sie nagrzac to juz pozniej pali za pierwszym razem idealnie a z wylotu czuc benzyne w calym garazu jakby go zalewalo. Slyszalem ze to moze byc cewka zaplonowa dodam ze swiece i przewody nowe. Czy te dwie rzeczy moze maja cos wspolnego. Bo nie sadze zeby pompka przenosila az takie drgania i buczenie na korek wlewu paliwa. Z gory dzieki za rady

Myślę ,że to pompa paliwa.

Skoro Ci nie odpala -to jej wina...

Ewentualnie mozę być zapchany odpowietrznik...

Wtedy może buczeć w okolicach wlewu Paliwa.

Edited by kowalmarcinek

Guest marec008

a jak oczyscic ten odpowietrznik gdzie on wogole sie znajduje ???

odpowietrznik to taki cienki wężyk pod bakiem

przymocowany jest do kanału wlewowego paliwa.

Guest marec008

to przeczyszcze go jutro a jesli buczenie nie ustapi??? to mzoe to byc pompka ale wydaje mi sie ze ona nie buczy tylko wlasnie jakby zaraz kolo korka wlewu paliwa bo on az drzy

a Może wydech dotyka baku?

Guest marec008

nie to napewno nie a nie ma w okolicach baku zadnych urzadzen co by mogly buczec bo naprawde nie wiem co to moze byc

no niby w okolicach wlewu jest kawałek centralnego zamka ale czy tam ma co buczeć? - nie wiem

Mi ostatni buczało (no niewiem jak to nazwać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> ) przy większych mrozach ale tylko przy przekręceniu zapłonu i tylko gdy palił się pomarańczowy żyd. Obstawiłem że pompka syfu zassała i podmarzł sobie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> po tankowaniu za 50 ustało

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

P.S. Brejdak w peugeot'cie jak miał zapchany odpowietrznik to po wymianie pompki aż puchł zbiornik. Więc sprawdź to

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by ziem

Guest marec008

wymianilem pompke paliwa i nic to nie to sadze ze to przy przewodach paliwowych ktore wchodza do baku w okolicach korka paliwa co to moze byc dodam ze jak chce go zapalic to czasami ma problemy niby zalapuje ale nie moze odpalic i trzeba toroche krecic.

Guest tom_mil

jeśli coś buczy w okolicy korku paliwa, to tylko cewka od centralnego, to może w dodatku rozladowywać akumulator. spróbuj odlaczyc ta cewkę, przewody znajdziesz w bagażniku, po prawej stronie pod tapicerką - tam gdzie chowany jest lewarek.

Guest marec008

niesetyt to tez nie to jak grzebalem pod nadkolem u gory to przestalo buczec jak docisnalem jakichs wezyk ale po puszczeniu znowu buczy

wiem odgrzewam kotleta ale nic nie znalazłem w innych tematach a mam dokładnie ten sam problem, jak udało ci się go rozwiązać?

U mnie to samo, widzę, że nikt nie zna rozwiązania.

W innym poście rozmawiałem już na temat odpowietrzania baku, to na pewno od tego - przez kilka miesięcy miałem przypadłość taką, że zatkany był gdzieś odpowietrznik baku. Jeździłem z popuszczonym korkiem, pomagało, teraz buczy jak piszesz (drgania baku i wlewu) po zrobieniu konserwacji - wnioskuję, że jest tu gdzieś odpowietrzenie baku i się przytkało, może właśnie konserwacją.

Nie mam schematu baku, nie rozbierałem tego, ale podejrzewam, że jest kilka przewodów od baku:

1. odpowietrznik tankowania - idzie w górę do wlewu, zamyka go korek po dokręceniu.

2. odpowietrznik nr 2 - przewód idący do filtra węglowego pod prawym, przednim nadkolem - stamtąd opary kierowane są do dolotu poprzez sterowany zaworek przy filtrze powietrza

3 odpowietrznik nr 3 - i to chyba jest winowajca - podejrzewam, że skoro ten nr 2 tworzy podciśnienie w baku zasysając do dolotu opary, to musi istnieć przewód, który wyrówna ciśnienie w baku zaciągając powietrze z zewnątrz i to będzie chyba ten, ale jak pisałem, nie jestem pewny gdzie on się znajduje i czy faktycznie istnieje.

Jeśli ktoś zna temat, proszę o informacje.

P.S. Sprawę rozwiązałem następująco: winny jest filtr węglowy, przez który zaworkiem opary paliwa idą do kolektora dolotowego. Rozebraliśmy z kumplem taki filtr na złomie, tam powinny być membrany, które z czasem zapewne parcieją i puszczają. Z tego powodu zawór zasysa cały czas powietrze (opary) z baku i wprawia go w drgania. Zatkałem na stałe rurkę przy zaworku i przestało buczeć.

Edited by amon31