Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest vipior

Wymiana krokowca

Recommended Posts

Guest vipior

Witam. Mam takie pytanko, zakupiłem nowy silnik krokowy i chce go wymienić. Ale mam pytanie czy da to rade samemu wymienić bez ingerencji w komputer? Bo byłem u mechaniora i powiedział że po wymianie silnika krokowego trzeba coś tam ustawiać w kompie bo inaczej nie będzie się dało jeździć. Czy czasem mechanik po raz kolejny chce mnie naciągnąc? Za wymiane krokowca i te ustawienie na komputerze zawołał 100zł. Nadmienie że posiadam viki 2.0 16v.

zmien mechanika

tu masz porade ja to samemu zrobic

Please login or register to see this link.

Guest vipior

No dzieki kolego. Ale pytalem czy trzeba cos zmieniac w komputerze? Bo mechanik twierdzi ze trzeba zestroic krokowca z komputerem w aucie...

A powiedzial Ci ten naciągacz co chce na komputerze ustawiac????? zmień mechanika, co on chce ustawiac po odkręceniu 2 sróbek od krokowca i podlaczeniu jednej kostki, absurd. kolega dal Ci link w poradach jest opisane jak wymienic samemu , 15 minut i po zabiegu, musisz miec tylko torxy by odkrecic krokowca.

Please login or register to see this quote.

juz pisalem, zmien mechanika bo Cie naciaga

Guest vipior

Czyli nie ma takiego czegoś jak jakies ustawianie krokowca pod komputer w aucie? Sorki ale troche jestem tempy w tych sprawach...

Dokładnie tak jak koledzy tutaj mówią. :32:

Zmień tego mechanika, wymień krokowca sam, a po wymianie odpal tylko autko i pozwól popracować silnikowi przez chwilę bez dotykania gazu.

Niech się wszystko ustabilizuje i tyle. Ot cała wymiana :29:

Guest macfm

Przez komputer możesz zobaczyć czy pracuje dobrze,a nie ustawiać.

Guest vipior

A teraz inna kwestia, bo pare dni temu chcialem odkręcic krokowca i troche zwaliłem sprawe, poniewaz ukreciłem gwint w górnej śrubie mocującej silniczek...:/ I troche jest lipa bo nie dam chyba rady sam teraz tego wymienic...

jak przy odkręcaniu uwaliłeś gwint???

to coś ty robił?

Guest vipior

Kurde przy dokrecaniu tej gornej śruby... Kurcze nie wiedziałem ze na ciepłym silniku moze sie tak stac... d*** ze mnie

Heh to szukaj porady jak wymontowac przepustnice ;)i albo wymienisz przepustnice albo próba rozwiercenia srubki i nagwintowania, a co do mechaników to powinien być dzial na forum , które warsztaty omijac.

Kolego spróbuj znaleźć śrubkę taką jak ta, która trzyma krokowca, ale dłuższą. Ja też ukręciłem gwint, ale dłuższa śrubka załatwiła sprawę bez konieczności wyciągania przepustnicy i gwintowania. Tylko tym razem na zimnym silniku i z czuciem

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Kolega Tarr dobrze gada.

Należy mu się

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_piwoj.gif" alt=":piwoj:">

Guest ozi

mnie tez gwint poszedł ele przy dokręcaniu i dałem dłuzszą śrubke i z drugiej strony podkładke i nakrętke