Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość miras.pla

BRAK BŁEDÓW, NIE MOGĘ ODCZYTAĆ

Polecane posty

Gość miras.pla

Witam, nie mogłem znaleść podobnych problemów, mam nadzieje że się nie powtarzam. Mam prawdopodobnie problem z termostatem lub czujnikiem temp. silnik jest chyba niedogrzany, zauważyłem po wiekszym spalaniu, nawet jak dam po garach , to temp. niewzrośnie wiecej niż 85-88'C Tak jakby termostat sie nie otwierał, lecz gdy dotykam górnego przewodu chłodnicy to jest gorący, czyli że jest cały czas otwarty, czy co?! Ale check sie nie zapala, próbowałem sczytać błędy i nic nie ma. Postanowiłem sprawczić kompa, odłączyłem wtyczke przepływomierza i czujnik temp. powietrza w dolocie i przekręciłem kluczyk w stacyjce, i nic. Odpaliłem, a Viki oszalała, silnik zaczoł szarpać obroty szybko falować, a błędy dalej nie wyskakują. podpiełem wtyczki, szarpanie ustało, ale to chyba oznacza problem z komputerem, proszę o podpowiedzi,

a przy odpalaniu zapala się na chwilę?

komputerem próbowałeś czytac błedy?

Gość ozi

a jak przekręcisz zapłon to kontrolka sie świeci i gaśnie ?(czek)

Gość miras.pla

co do czytania komputerem to ostatnio nie, ostatnio w lato jak walczyłem z krokowcem. a temat wypłynoł dziś wieczorem wiec próbowałem tj. opisywałem wcześniej, i check nie zapalał sie nawet na chwile, a ni przy przekręceniu stacyjki ani po odpaleniu silnika.

to masz odłączony check przez gazowników albo wyjętą / spaloną żarówkę

sprawdź żarówkę albo podłącz pod kompa do odczytu błędów

Gość miras.pla

Jak to odłączony check przez gazowników? Co do żarówki to nie to bo dziś check zapalił sie i oznajmił, że brakuję płynu do spryskiwaczy, aktualne i średnie spalanie też pokazuje, ostrzega o niskich temperaturach , takze nie wiem, ale na kompa bedzie trzeba sie udac.

Check - to taka mała lampka na desce rozdzielczej koloru pomarańczowego o wyglądzie silnika przekreślonego błyskawicą.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez Setler

Check to taka kontrolka z silnikiem pomarańczowa ,i uszkodzonego termostatu nie pokazuje i jeśli masz takie problemy z temp jak piszesz to termostat masz nie zamknięty ale otwarty , a co do naprawy to wystarczy wymienić wkład termostatu.amen.

Gość miras.pla

No na desce tez mi sie nic takiego nie wyświetla, A po co gazownik mógł mi go wypiąc?!

Żeby nie świecił non stop w momencie jazdy na LPG ( ciągłe świecenie oznacza jakiś problem z silnikiem ) 

Gość miras.pla

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Za ten wkład termostatu, dzieki z tym to sobie chyba poradze, jest porada na stronie, co do otwartego termo to podejzewałem i pisałem. Setler podrzucił fotke kontrolki check na desce rozdzielczej za co mu dziekuje. Wiec ta kontrolka pali sie kazdorazowo przy przekreceniu kluczyka lecz po odpaleniu znika

Opisujesz check-a na kompie pokładowym a kolegom chodzi o check-a na liczniku.

Jeśli gaśnie po odpaleniu to powinno nie być błędów żadnych. Dla pewności warto było by sprawdzić na komputerze odczyt temperatury silnika ten który idzie do sterownika silnika. Temperatura na desce, a ta która idzie do sterownika może różnić się o kilka stopni. Optymalna temp silnika to ok 90 stopni. U mnie jak miałem walnięty termostat, to temperatura przy normalnej jeździe dochodziła do ok 80 i dalej nie szła już w górę. Ogrzewanie w aucie było słabsze, a spalania wzrosło.   

Gość miras.pla

Wiem już sprawa sie wyjaśniła. Ide sprawdzic do auta jeszcze raz, bede obserwował deske rozdzielczą, zaraz sie odezwe

Gość miras.pla

No i jestem, odłaczyłem jeszcze raz przepływomierz i czujnik temp. powietrza zasysanego, i rzeczywiście kontrolka niezgasła. Zczytałem błedy i okazało sie ze 0100 i 0110, takze super, komp działa, wczesniej patrzyłem nie tam gdzie trzeba a nic mnie nie raziło w oczy bo miałem przekręcona kierownice. DZIĘKI WIELKIE wszystkim za szybką pomoc i rozwianie problemu, noc upłynie mi już napewno spokojniej. PS. W TAKIM RAZIE CZUJNIK TEMP. PŁYNU CHŁODZĄCEGO NIE JEST WALNIETY BO WYKAZAŁO MI TYLKO DWA BŁĘDY, CZYLI DO WYMIANY SAM WKŁAD TERMOSTATU, A CO DO TEJ KONTROLKI CHECK TO JA MAM W KRZTAŁCIE SILNIKA ALE BEZ PRZEKRESLONEJ BŁYKAWICY

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.