Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Durik

Jak sprawdzić legalność autka sprowadzonego

Recommended Posts

Witam

Prosze o rady jak sprawdzić legalność autka sprowadzonego do polski i srzedawanego przez polski komis z opłatami tzw auto gotowe do rejestracji??

Ala ja chciałem sie dowiedzieć jak sprawdzić legalność...

Czli żeby np po miesiącu od rejsracji mi autka nie zabrali

Edited by Durik

w wydziale komunikacji lub na policji powinni Ci powiedziec czy auto jest czyste, przynajmniej tak bylo jak jeszcze mieszkalem w PL

W komunikacji to mi powiedzą jak będę czekał na stały dowód, a policja o zagranicznym autku niwiele mi powie. Chyba

teraz Ci powiedzą ale samochód musisz mieć pod komendą żeby w jakimś razie mogli go zabezpieczyć w innym przypadku to nie bardzo, przez Szengen Policja ma większy dostęp do baz danych

I co moge tak normalnie pójść na komisariat z vinem i oni mi musza to sprawdzić??

Sprawdzą czy do tej pory nikt nie zgłosił jego kradzieży - jak któś zgłosi kradzież za tydzień to i tak nic nie poradzisz.

Jeśli już dokonałeś zakupu a coś będzie nie tak, to masz już po zawodach

A tak to policja i rejestr kradzionych autek

Please login or register to see this quote.

tak, normalnie idziesz i musza sprawdzic (musza = jak bedzie im sie chcialo)

to nie takie hop-siup, jesli chcesz sprawdzic auto to musisz byc z autem i aktualnym właścicielem plus dowód rejestracyjny na komisariacie , jak sie zameldujesz z samym vin-em nic Ci nie powiedza no chybaze masz znajomości baza shengen jest aktualizowana chyba raz na dzień ale tu nie jestem pewien w kazdym badz razie jest na bieząco

Pytam bo brat szuka S-maxa więc troszke grosza jest i ryzyko większe.

Czyli rozumiem ze bezpieczniej zeby ten co sprzedaje najpierw go zarejstrował w PL??

mozesz tez wziąść numer VIN i iść do serwisu. powiedz że kupujesz samochód , i masz ochotę u nich go serwisować ale masz problem na temat pochodzenia samochodu... niech ci cos powiedzą na jego temat.

No i co mi z wiedzy nt serwisowania samochodu jak o jego legalności niec sie nie dowiem?.............

kiedys w turbo kamerze była babka która kupiła passata na firme kupiła w polsce od handlarza a auto było z niemiec zarejestrowała i jeździła po kilku m-cach okozało sie że auto kradzione zabrali auto na parking policji a bakce pozostał leasing, jednak bezpieczniej bedzie jak gośc zar. auto w kraju wówczas Twój brat bedzie jak drugi właściciel ale bedzie duzo bezpieczniej

Też tak myslę.

Widze że nie ma złotego środka.

Guest yukihito

Witam!

Ja przed zakupem auta sprowadzonego z Belgii (i nierejestrowanego w PL) sprawdziłem w papierach kto był poprzednim właścicielem. Następnie zadzwoniłem do niego i potwierdziłem dane (VIN i nr rejestracyjny) samochodu. Dodatkowo otrzymałem namiar na salon, który sprzedał to auto pierwszemu właścicielowi. Tam też potwierdzili poprawność danych.

Pozdrawiam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_piwoj.gif" alt=":piwoj:">

Dowiedz się od kiedy auto jest w Polsce jeżeli około 2 tyg. to napewno już kradzież będzie zgłoszona. Baza kradzionych pojazdów w UE jest aktualizowana na bieżąco tylko z pojazdem i dow. rej. i właścicielem na komisariat albo komendę musisz się zgłosić z tym sprawdzeniem to nie jest tak "jak im sie zechce" tylko czy będą mieli czas albo czy system działa bo z tym też bywa różnie.

Jak nie masz znajomego na lepszym stołku to trzeba kombinować, mój ojciec wstukiwał tylko VIN, albo blachy i wszystko wyskakiwało o aucie.

Po blachach to nie za bardzo najpewniejszy jest VIN i nie trzeba mieć nikogo na stołku

z tego co ja sie orientuję to policja tylko sprawdzi legalność autka keidy byl na terenie kraju, nie sprawdzą natomiast legalności autka sprowadzonego, jedynym wyjściem jest zaplata 200pln i zlecenie firmie europejski rejest pojazdów z Poznania sprawdzenie, ale musisz miesz przy tym kopie dow. zagranicznego auta, takie info uzyskałem od nich, a ktos spradzal autko z zagranicy? w PL komisariacie

Fantomek - to wiesz zle - sprawdza kazdy samochod - czy sprowadzony czy krajowy. Temat walkowany kilkadziesiat razy jak ludzie kupowali auta u mnie i zyczyli sobie potwierdzenie ze nie jest kradzione.

Policja może wydać takie zaświdczenie na wniosek właściciela/kupującego

Jest kilka sposobów na sprawdzenie, ale nigdy nie masz pewności czy wszystko sprawdziłeś. Najlepiej kupować ze sprawdzonego źródła, ja ma jedna firmę sprawdzoną - AutoOrder, nigdy jeszcze mnie nie oszukali, cenowo całkiem dobrze, roczniki aut powyżej 2005r.