Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Durik

Jak sprawdzić legalność autka sprowadzonego

Polecane posty

Witam

Prosze o rady jak sprawdzić legalność autka sprowadzonego do polski i srzedawanego przez polski komis z opłatami tzw auto gotowe do rejestracji??

Ala ja chciałem sie dowiedzieć jak sprawdzić legalność...

Czli żeby np po miesiącu od rejsracji mi autka nie zabrali

Edytowano przez Durik

w wydziale komunikacji lub na policji powinni Ci powiedziec czy auto jest czyste, przynajmniej tak bylo jak jeszcze mieszkalem w PL

W komunikacji to mi powiedzą jak będę czekał na stały dowód, a policja o zagranicznym autku niwiele mi powie. Chyba

teraz Ci powiedzą ale samochód musisz mieć pod komendą żeby w jakimś razie mogli go zabezpieczyć w innym przypadku to nie bardzo, przez Szengen Policja ma większy dostęp do baz danych

I co moge tak normalnie pójść na komisariat z vinem i oni mi musza to sprawdzić??

Sprawdzą czy do tej pory nikt nie zgłosił jego kradzieży - jak któś zgłosi kradzież za tydzień to i tak nic nie poradzisz.

Jeśli już dokonałeś zakupu a coś będzie nie tak, to masz już po zawodach

A tak to policja i rejestr kradzionych autek

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

tak, normalnie idziesz i musza sprawdzic (musza = jak bedzie im sie chcialo)

to nie takie hop-siup, jesli chcesz sprawdzic auto to musisz byc z autem i aktualnym właścicielem plus dowód rejestracyjny na komisariacie , jak sie zameldujesz z samym vin-em nic Ci nie powiedza no chybaze masz znajomości baza shengen jest aktualizowana chyba raz na dzień ale tu nie jestem pewien w kazdym badz razie jest na bieząco

Pytam bo brat szuka S-maxa więc troszke grosza jest i ryzyko większe.

Czyli rozumiem ze bezpieczniej zeby ten co sprzedaje najpierw go zarejstrował w PL??

mozesz tez wziąść numer VIN i iść do serwisu. powiedz że kupujesz samochód , i masz ochotę u nich go serwisować ale masz problem na temat pochodzenia samochodu... niech ci cos powiedzą na jego temat.

No i co mi z wiedzy nt serwisowania samochodu jak o jego legalności niec sie nie dowiem?.............

kiedys w turbo kamerze była babka która kupiła passata na firme kupiła w polsce od handlarza a auto było z niemiec zarejestrowała i jeździła po kilku m-cach okozało sie że auto kradzione zabrali auto na parking policji a bakce pozostał leasing, jednak bezpieczniej bedzie jak gośc zar. auto w kraju wówczas Twój brat bedzie jak drugi właściciel ale bedzie duzo bezpieczniej

Też tak myslę.

Widze że nie ma złotego środka.

Gość yukihito

Witam!

Ja przed zakupem auta sprowadzonego z Belgii (i nierejestrowanego w PL) sprawdziłem w papierach kto był poprzednim właścicielem. Następnie zadzwoniłem do niego i potwierdziłem dane (VIN i nr rejestracyjny) samochodu. Dodatkowo otrzymałem namiar na salon, który sprzedał to auto pierwszemu właścicielowi. Tam też potwierdzili poprawność danych.

Pozdrawiam

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_piwoj.gif" alt=":piwoj:">

Dowiedz się od kiedy auto jest w Polsce jeżeli około 2 tyg. to napewno już kradzież będzie zgłoszona. Baza kradzionych pojazdów w UE jest aktualizowana na bieżąco tylko z pojazdem i dow. rej. i właścicielem na komisariat albo komendę musisz się zgłosić z tym sprawdzeniem to nie jest tak "jak im sie zechce" tylko czy będą mieli czas albo czy system działa bo z tym też bywa różnie.

Jak nie masz znajomego na lepszym stołku to trzeba kombinować, mój ojciec wstukiwał tylko VIN, albo blachy i wszystko wyskakiwało o aucie.

Po blachach to nie za bardzo najpewniejszy jest VIN i nie trzeba mieć nikogo na stołku

z tego co ja sie orientuję to policja tylko sprawdzi legalność autka keidy byl na terenie kraju, nie sprawdzą natomiast legalności autka sprowadzonego, jedynym wyjściem jest zaplata 200pln i zlecenie firmie europejski rejest pojazdów z Poznania sprawdzenie, ale musisz miesz przy tym kopie dow. zagranicznego auta, takie info uzyskałem od nich, a ktos spradzal autko z zagranicy? w PL komisariacie

Fantomek - to wiesz zle - sprawdza kazdy samochod - czy sprowadzony czy krajowy. Temat walkowany kilkadziesiat razy jak ludzie kupowali auta u mnie i zyczyli sobie potwierdzenie ze nie jest kradzione.

Policja może wydać takie zaświdczenie na wniosek właściciela/kupującego

Jest kilka sposobów na sprawdzenie, ale nigdy nie masz pewności czy wszystko sprawdziłeś. Najlepiej kupować ze sprawdzonego źródła, ja ma jedna firmę sprawdzoną - AutoOrder, nigdy jeszcze mnie nie oszukali, cenowo całkiem dobrze, roczniki aut powyżej 2005r.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.