Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
jvc

Tryb zimowy w automacie

Polecane posty

Panowie,

mam problem z automatem - przy dodatniej temperaturze podczas odpalania auta i wrzucaniu przełożenia "D" w automacie zapala się znaczek śniegu co w efekcie powoduje, że auto rusza nie z 1-go a z 4-go biegu. Jak się wciśnie hamulec i odpuści i wciśnie jeszcze raz (na neutralu po odpaleniu) to już się nie świeci. W lato da się to jeszcze wytrzymać.

Temperatura spadła i teraz już nawet podczas jazdy ten znaczek śniegu się zapala. Czyli jedziesz, zatrzymujesz się na światłach, zielone i ruszasz a on wół - patrzę a tu włączył się tryb zimowy. Generalnie jest to bardzo upierdliwe. Nie wiem czy jest jakaś zależność pomiędzy czujnikiem temperatury a tym trybem ale wydaje mi się, że problem następuje tylko wtedy kiedy wyjeżdżam autem z garażu podziemnego. Jak stoi na zewnątrz i zmarznie to wtedy jest ok. Przy różnicy temperatur głupieje. W Oplu odesłali mnie do magika od skrzyń. Szukałem w necie - nic nie znalazłem w temacie podobnych problemów. Co to może być?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

Edytowano przez jvc

to ze wlacza sie kontrolka nie oznacza przypadkiem usterki skrzyni ??

a nie ze sie sam wlacza zimowy

w VA tak jest i w VB watpie zeby w VC zrobili inaczej

podlaczyli auto pod kompa w ASO ??

jakies bledy wyskoczyly ??

jakis powod ze odsylali do speca od skrzyn musi byc

Co pokazuje Ci na wywietlaczu, przez co rozumiesz tryb zimowy, czy jest to "snieżynka" czy "zebatka" bo jesli zebatka to pene jest ze jest usterka skrzyni, w VA i VB autko powinno startowac w trybia awaryjnym z 3 biegu jak jest w VC??? pewnie tak samo, w trybie zimowym tez chyba startuje podobnie, pewne jest jedno musisz podlącyc do kompa u speca od skrzyń, bo moze to byc awaria skrzyni, lub jakas blachostka w sensie oczyszczenia styków.

Wyświetla się znaczek śnieżynki - dokładnie taki jaki jest na przycisku obok dźwigni. Skrzynia w trybie sekwencyjnym działa normalnie, auto było podpinane pod komputer w sierpniu jak go kupowałem i żadnych błędów odnośnie skrzyni nie było. Swoją drogą jak auto kupowałem na ten problem uwagi nie zwróciłem, wyszło to później. Jak pisałem, w lato problem był mniej zauważalny - zmiana trybu na zimowy nie następowała podczas jazdy. A to że rusza z czwórki to widać jak przełączę na sekwencję, wyświetla się czwórka na wyświetlaczu. W Oplu mi powiedzieli, że jedyną czynnością jaką wykonują odnośnie skrzyni jest jej montaż/demontaż. Czyli jak nawali to zamawiają nową i za skromną opłatą 20-stu patyków ci założą w aucie. Nawet olej niechętnie wymieniają.

Żadnych komunikatów z trybami czyli sygnalizującymi uszkodzenie skrzyni nie było. W instrukcji na ten temat mało piszą, odsyłają do serwisu w przypadku problemów.

to teraz ja podlacz pod kompa

inaczej to gdybanie

moze to tylko wybierak

a moze skrzynia siada

oleju pewnie tez e niej nie wymieniales

a to blad bo sie wymienia

tematow o tym jest sporo

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Automatami jeżdżę od 15 lat - po kupieniu wszystkie płyny eksploatacyjne wymieniłem łącznie z olejem w skrzyni - temat chyba nawet we wrześniu wałkowaliśmy wspólnie na opel24.

Podepnę się jeszcze raz pod tech-a. Ja podejrzewam jakiś problem z przełącznikiem/stykami - ten model wykłada się na wielu duperelach. W Signumach podobno sypie się głównie elektronika, poważnych awarii mechanicznych mniej.

bedziesz na spocie w niedziele ??

ktos na bank bedzie mial lapka

ja tez wezme w razie W

Panowie,

Jak zakończyła się ta akcja,mam identyczny problem z gts 2.2, zapala się płatek od trybu zimowego w czasie jazdy.

Dodam,że 3 dni wcześniej założyłem nowe opony,ale czy to może mieć jakiś wpływ na działanie skrzyni w ten sposób?

podpowiedz co robic juz masz wyzej

nie wiem po co nowy temat zaczynales

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

O ile nie założyłeś opon z wozu drabiniastego w rozmiarze min. 22 cale to co ma piernik do doooopencji??? Zapalająca się śnieżynka może świadczyć choćby o uszkodzonym termometrze. Tryb zimowy przy sprawnej skrzyni powinien odpalić się dopiero przy określonej temperaturze. U mnie jeśli włączam tryb zimowy w temp. powyżej 10'C to tryb zimowy automatycznie się rozłącza. Może też być tak, jak mówi gawlak, ze walnięte jest np. sterowanie skrzyni i tryb zimowy jest jakby zblokowany. KOMP KOMP KOMP i coś się rozjasni

Tryb zimowy tj symbol śnieżynki służy do sygnalizowania błędów skrzynki, trybu awaryjnego.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.