Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

OMG

Darmowa nawigacja od Nokii na Symbiana

Polecane posty

Znalazłem takie info.Mam nokię z GPS i chyba wieczorem to zainstaluję.Pewnie będzie działać na wszystkim gdzie jest Symbian.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

EDIT:

Zainstalowałem aplikację.Ale po podłączeniu telefonu i odpaleniu aplikacji do aktualizacji map program zaczął mi pobierac aktualizację o wielkości 335mb.

Nie mam pojęcia co tam jest pewnie cały świat

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Edytowano przez OMG

"zaczął mi pobierac aktualizację o wielkości 335mb"

laugh.gif czyli rozumiem, ze nie ma co sie tym interesowac i kombinowac?

Jakaś drętwa ta nawigacja.Stara wersja z licencją na 10 dni jakoś lepiej wyglądała i działała.

Ale jest to jakaś alternatywa jezeli chodzi o orginalną nawigację.

dodam trochę info odnośnie nawigacji podanej w pierwszym poście tematu.

Co to Ovi Map?

Najkrócej mówiąc nic innego jak Nokia Map tylko, że w nowej wersji [mapy NavteqMap]

Hasło reklamowe

Navigation on your Nokia. For free. Forever.

[Nawigacja na Twojej Nokii. Za darmo. Na zawsze.]

Jakby nie patrzeć wszystko jest ładnie napisane. Ovi Map działa na każdym telefonie Nokia z Symbianem, czyli można bez żadnych przeszkód ściągać, instalować i cieszyć się nawigacją. Ale jest mały kruczek, a dokładniej chodzi o słowo DARMOWA ;-P

Jeżeli posiadasz którąś z poniższych wersji telefonów Nokia nawigacja będzie działać, w pełnej wersji [wraz z usługami Premium]:

- Nokia X6,

- Nokia N97 mini,

- E72,

- E55,

- E52,

- Nokia 6730 classic,

- Nokia 6710 Navigator,

- Nokia 5800 Xpressmusic,

- Nokia 5800 Navigation Edition,

- Nokia 5230.

Jeżeli twojego telefonu tu nie ma to niestety niczego nie zdziałasz [na E52 działa bez zarzutu, na E66 jest tylko aktualizacja i możliwość testowania przez kilka dni... później określa tylko miejsce w którym się aktualnie znajdujemy - nie nawiguje].

>>> EDIT >>>

bym zapomniał. Nokia dodatkowo dodała narzędzia do obsługi i pobierania aktualizacji map bezpośrednio na telefon wraz z aktualnymi punktami POI (np. fotoradary, itp)

można to zrobić na dwa sposoby:

1. ściągnąć Ovi Suite [to samo co kiedyś Nokia Suite] i tam Map Loader

2. pobrać tylko interesujące Nas narzędzie, czyli Nokia Map Loader [polecam w ten deseń ;-P ]

pozdrawiam

n3Mo

Edytowano przez n3Mo

Pare dni temu wymienilem Kaisera [TyTn II] na E52. Nie mialem okazji jescze przetestowac Ovi w trasie, ale z tego co sie nia bawilem, to nie jest zla.

Jak bede mial okazje ja sprawdzic to wtedy napisze recenzje

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Napisano (edytowany)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

u mnie się sprawdziła na trasie

- Gorzów - Szczecin [trasę znam na pamięć ale chciałem sprawdzić jak z foto - było ok]

- Gorzów - Zielona [musiałem dojechać na deptak, a zawsze mam problem z poruszaniem w tym mieście

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> prowadziła tak jak pamiętałem]

- Gorzów - Jelenia Góra [prawidłowo - foto OK]

- Kędzierzyn Koźle - Jelenia Góra [doprowadziła do celu z małą przygodą... kilka km. przed Jelenią kazała mi zjechać z Głównej i wjechać na boczną - niby szybsza, wszystko było ok gdyby po kilku km nie pojawił się znak drogowy z podpisem "Droga nieodśnieżana Zimą" - dobrze, że to było przed pierwszymi śniegami]

Edytowano przez n3Mo

Gość 1andy1

To co polecacie do nokii e66?

Gość kemoth5

Jeżeli posiadasz którąś z poniższych wersji telefonów Nokia nawigacja będzie działać, w pełnej wersji [wraz z usługami Premium]:

- Nokia X6,

- Nokia N97 mini,

- E72,

- E55,

- E52,

- Nokia 6730 classic,

- Nokia 6710 Navigator,

- Nokia 5800 Xpressmusic,

- Nokia 5800 Navigation Edition,

- Nokia 5230.

jeszcze kolego trzeba dodać nokia 6650 fold mam ten telefon z wewnetrznym gps i nawigacja garmin mi pieknie lata

Gość cascada3892

Mama nokie 5230 i chciałem zainstalować nawigacje ale nie bardzo sie na tym znam i nie znam tez dobrego programu który by działał jakos sensownie na tym telefonie, jeśli ktoś juz instalował na tej nokii taki program to był bym wdzięczny gdyby napisał jak to zrobić krok po kroku i nazwe programu jaki zainstalowac?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Napisano (edytowany)

Są dwie metody aby zainstalować w/w aplikację.

Pobrać z poziomu telefonu instalkę lub pobrać instalke OVI Maps ze strony Nokii ->

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

a następnie za pośrednictwem Nokia PC Suite zainstalować w telefonie.

Po wgraniu w/w aplikacji trzeba jeszcze załadować mapy... tak samo jak wcześniej są 2 metody, ściągnięcie z poziomu telefonu mapek... co wiąże się z potrzebą opłat (rózne ceny u operatorów za kb) lub wgranie gotowych map z poziomu komputera poprzez program Nokia Map Loader... do tego będzie potrzebował kabla Micro USB

Edytowano przez matrox

1.05. sprawdzona na trasie Radzionków - Praga [Czechy] i dzialala idealnie. Prosto do celu.

Na trasie Warszawa-Wrocław-Warszawa ta nawigacja nie działała mi prawidłowo. Praktycznie nic nie pokazywała a poza tym cały czas było aktywne połączanie GPRS w czasie jej używania a to jak wiadomo zżera kasę.

Mam N 5230 i wszystko fajnie działa i prowadzi ale aktywnych foto radarów nie uwzględnia

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Chyba że są gdzieś w ustawieniach.

wejdź do Menu Nawigacji -> Ustawienia -> Nawigacja -> Uprz. o kontroli drogowej -> Włączone

Dzięki śliczne

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Nie że bym łamał przepisy,ale nie lubię fotek nie pozowanych

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

rowniez mam n5230 i jak na gps w telefonie to dziala elegancko

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> polecam

Od paru dni bawie sie ovi map na n5230- pierwsze co,to wylaczylem wspomaganie GPS (tak zwane A-GPS)- sygnal lapie dluzej, ale za to nie mamy zadnego transferu z siecia (GPRS/WAP). Przy okazji powylaczalem wszystkie inne funkcje (pogoda itp.)

Samochodem dosc ladnie pokazuje trase i calkie fajnie prowadzi, pieszo takze chwilowo bez zarzutu (wreszcie opcja prowadzenia bez drog gruntowych- niektore navi do tej pory potrafia w taka wpedzic.)

Najnowszy pakiet map jest nawet dosc aktualny (sporo aktualnych map nie ma przedluzenia u nas ulicy Olimpijskiej- ovi juz ma ta droge, wiec nie jest zle

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">)

Narazie bez dalszych/dluzszych wycieczek.

Nie zauwazylem zbytniego gubienia sygnalu. Czasem moze nieco dluzej obliczac trase/zmiane trasy, ale po przerzuceniu pracy na karte pamieci zwolnilo sie sporo w telefonie i smiga zdecydowanie szybciej.

Pozdrawiam.

Edytowano przez recces

ja tam na swojej e52 mam garmina i jest ok

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Najnowsze OVI dzialaja rewelacyjnie. Obszerna baza foto i kontroli. Sprawdzana nawet w drodze do Monachium i duzo po PL.

Swego czasu mając Nokie 6650 (obecnie E63 plus zewnętrzny moduł GPS) Fold miałem navi te od nokii ale zrezygnowałem bo łączyło sie z netem i przesiadłem sie na Garmina XT 5.0060s60.9 Jest to wersja na symbiany 3rd. Polecam z ręką na sercu i można głosy zmieniać

Edytowano przez maniecki23ix

maniecki23ix, ja wiem ze 98% spoleczenstwa nie czyta instrukcji i innych manuali - wystarczy wylaczyc opcje laczenia sie z netem i wtedy dziala tylko na podstawie danych z GPS.

Dla mnie navi nokii działała za wolno, długo szukała satelity. Jak dla mnie to Garmin i nic innego

Kazdy woli co innego, ale nie pisz ze zrezygnowales dlatego, ze laczyla sie z netem. Moze, ale nie musi.

Wystarczy w telefonie wyłączyć wspomaganie agps i z netem się nie połączy.

Garmin dobrze wyznacza trasy ale wiele osób i ja ma problem z zawieszaniem się programu w najmniej oczekiwanym momencie.

Zależy jaki masz telefon może po prostu masz za mało RAMu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.