Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
_AreK_

Felgi 9" VB Czy to ma prawo jechac:)

Polecane posty

Mam pytanko odnosnie zalozenia na tyl do VB sport felgi 17x9" Czy ktos juz probowal i z jakim skutkiem... Lub moze czyto teoretycznie czy to jest mozliwe??

Chodzi mi o felgi RH gdzie ET jest w okolicy 60 wiec mozna sobie troche pokombinowac dystansami...

Edytowano przez _AreK_

Nie, bo bedzie lezec na ziemi. No chyba ze balon strasznie wysoki ale wtedy przewroci sie na zakrecie.

Chyba ze miales na mysli felgi 19"

Edytowano przez ZIZ

Chyba jednak chodzilo o 9" i o szerokość felgi a nie średnicę

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

A moze i tak.

Ale czy to aby nie za szeroko?

EDIT: jak sie wyjasni to trzeba bedzie tu uprzatnac.

Edytowano przez ZIZ

Faktycznie zapomnialem dopisac no i w sumie ten temat tez tak mi nie poszedl troche

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Oczywiscie chodzilo mi o 9" szerokie a dokladniej 17x9"....

Edytowano przez _AreK_

-> pewnie, ze jest taka mozliwosc

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> zwlaszcza, przy takim ET.

zobacz jak u mnie leza BBS'y Le Mans 19" przy 8,5" szerokosci i ET 35.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ale jezdziles na tym czy tylko tak sobie postales

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

No i ty masz gewindefahrwerk a to tez duza roznica w porownaniu z np takim od sporta....

Edytowano przez _AreK_

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

-> jezdzilem.

roznica w czym?

Chodzi mi o to, ze taki gwincik pewnie jest twardszy od takiego zestawu sporta a to przeklada sie na np dobicie nadkola do opony....

Kurcze sam nie wiem co zrobic bo takie 9" z fajnym rantem strasznie mi sie podoba ale z drugiej strony jak ma mi obcierac o nadkola na kazdej nierownosci i mam sie tylko denerwowac to dziekuje...

Nie chciałbym byc poprostu przecieraczem szlakow i myslalem, ze moze juz ktos wkladal taki zestaw do siebie....

-> zawsze mozesz zaczac od gwintu, a pozniej zapodac odpowiednia rolke. u mnie takie zalozenie bylo od poczatku. niezaleznosc - czy to 6,5"x16" na stali, czy tez 9"x19" na alu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Niestety na nowy gwint mnie nie stac a takiego z allegro nie zaloze... Jak juz bym sie decydowal to tylko na KW v2 ale to troszke $$ trzeba...

Chociaz ostatnio widzialem nawet ladna i zdrowa uzywke wlasnie v2 na aledrogo jednak chyba juz poszla.

Mam prosbe czy jest mi to ktos wstanie policzyc wszystko tak na sucho... Wiem ze najlepiej byloby przymiarke zrobic no ale nie mam takiej mozliwosci po prostu...

Wiec chodzi mi o to czy to ma szanse byc felga do codziennej eksplatacji, jakievdokladnie zalozyc do tego dystanse itd...

Mysle, ze jesli dobralo by sie dobrze dystanse to mogłoby sie udac aby nie tarlo o nadkola. Tylko nie wiem czy nie bedzie to wlasnie problem jak sie je da za cienkie aby nie tarly gdzies od wewnetrznej strony...

Podam jeszcze raz dokladne parametry felgi 17x9" ET60

Edytowano przez _AreK_

-> ET w podanej przez Ciebie feldze wysokie, wiec moze byc spore pole manewru. najlepiej byloby zalozyc felge i samemu zmierzyc, jaki dystans bylby najodpowiedniejszy z uwzglednieniem nadkoli. watpie, aby ktos bylby Ci w stanie to wyliczyc pod Twoja VB biorac pod uwage kwestie zawieszenia.

Dla porównania z setupem un_ix'a:

8,5" et35

73mm na zewnątrz od płaszczyzny mocowania

143mm do wewnątrz

9" et60

54,3mm na zewnątrz od mocowania

174,3mm do środka

po dodaniu 30mm dystansów:

9" et30

84,3mm na zewnątrz

144,3mm do środka

Czyli przy 30mm dystansie koła są o 1cm bardziej wystające niż u un_ix'a (przy takim samym fragmencie idącym w stronę zawieszenia - nie wiem ile jest tam zapasu, może warto by było dać dystanse bliższe 20mm grubości - wówczas zewnętrzna krawędź taka sama ale środek o 1cm bliżej elementów zawieszenia)

Ale jak napisano wyżej - te obliczenia to czysta teoria, biorąc pod uwagę wysokość zawieszenia może mniej lub bardziej chować się w nadkolach.

Edytowano przez Nomad_fsoak

A jak sytuacja wygląda w przypadku felg 16" szerokich na 9" z tyłu w przypadku auta obnizonego ~40mm? Na następną zimę planuje koło z DUŻYM rantem wstawić, a nie chce sobie kuku na błotnikach i oponie zrobić od szorowania.

Np.:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.