Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Nobis

Vectra C 3.0 V6 CDTI rozrząd??????

Polecane posty

Gość Nobis

Witam kupiłem niedawno Vectre 3.0 V6 Cdti mam takie pytanie: rozrząd jest na łancuszku czy na pasku i co ile sie go wymienia...??? Co proponujecie wymienic lub posprawdzać zeby ten samochodzik łądnie pracował??

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość starosta-sw

Nie wiem,czy masz łańcuszek czy pasek, na forum pewnie to było, o czym zaraz pewnie poinformują Cię Moderatorzy, ale z okazji zakupu może darują zamknięcie tematu:) Ja tez nie dawno zmieniłem auto i jak zawsze w tym wypadku autku należy się pełen serwis ze wszystkimi płynami i filtrami, nawet jak masz pieczątkę, że właśnie było zmienione, ale czy rzeczywiście było, to kto to wie:) Na serwisie nie żałuj (szczególnie na oleju silnikowym), bo to połowa sukcesu w bezproblemowym użytkowaniu, reszta to właściwe się z nim obchodzenie (patrz: turbinka), no i szczęście:) Jest w tym silniku problem z opuszczającymi się tulejami, ale musisz sprawdzić, czy dokładnie Twój może być dotknięty tym problem, czy też nie. Dużo na tym forum, nawet nie tak dawno ktoś wałkował ten silnik, więc tylko wróć ze dwie strony. Zadowolenia z jazdy, vectra to super furka;)

Witaj!

Ja tez niedawno kupilem VC i powiedziano mi, ze pierwsza wymiana rozrzadu powinna miec miejsce mniej wiecej przy 110-120 tys km.

Pozdro!

Gość P

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Kolega ma inny silnik, ktory ma inne zapewne zalecenia. W y30dt i z30dt na pewno jest pasek. Ceny zamiennikow od 700 do 1200 PLN. Jest tego sporo na alledrogo. Nie wiem co ile sie zmienia rozrzad w Twoim aucie, ale jezeli kupiles uzywke, to zasada jest wymiana na 100% oleju i rozrzadu. No chyba, ze kupowales od super pewnego zrodla i jestes pewnien co do realnosci serwisow.

Gość Nobis

dziękować

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> a jak sprawdzic czy akurat mój samochód jest dotknięty tą usterką z opuszczającymi się tulejami????

wogóle poprawiali to kiedyś a jaśli tak to od którego roku ja mam z rocznika 2004 i pewnie zaraz sie zatrze heh:)

Poprzedni temat o tym silniku 3.0 jest troche beznadziejny więcej tam jest o porównaniach i wyścigach niz o normalnych sprawach.chyba :25: mam przejechane już niecałe 170 000 km myślicie ze to dużo jak na ten silnik?

Gość starosta-sw

Przeszukaj dobrze to forum, to pewnie znajdziesz kiedy i co z tymi tulejami, a jak nie, to w aso spytaj. Ja na tym silniku się nie znam, gdybyś zapytał o 2.0hdi, to bym sypał jak z rękawa, ale to inne forum:) Jedno wiem, że coś już tam zaradzili na te tuleje, jeśli się nie mylę, grubszą uszczelkę można dostać. Z drugiej strony, jeśli masz już taki przebieg (na diesla spoko, pod warunkiem,że ktoś o niego dbał), to może autko już "przeszło" ten problem na koszt któregoś poprzedniego właściciela:) Możesz szukać też na forum saaba, oni też maja do czynienia z tym silnikiem.

Edytowano przez starosta-sw

Gość Nobis

czym się różnią te silniki Z30DT, od Y30DT??? ktoś pomoże ?

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:">

Poczytaj trochę w tym temacie. Tam między info o wyścigach, czasach na ćwiartkę i kto kogo znajdziesz też ciekawe info o tym silnik.

Gość przemek761

Witam!

Rozrząd się wymienia co 150000km lub 6 lat. Ja wymieniłem przy 135tkm. Koszt w serwisie to 2100zł. Czas ok. 3 godzin. Nie dotyczy to serwisu w Toruniu gdzie chcieli wyjmować silnik do wymiany rozrządu.

witam mam pytanie do właścicieli silników 3.0 powiedzcie mi co ile wymieniacie rozrząd w swoich 3.0 tylko błagam nie piszcie mi jak piszcie w książce tylko co ile wy to robicie, mi mechanik zalecił wymianę co około 60 tkm i nie wiem czy ma racje czy to trochę mało czy można coś więcej ??

Przesadził. 120.

Mocą czyli Z 184KM,turbiną na pewno,chyba wtryski też inne.

Normalnie mistrz kotleta jestem. :haha:

Edytowano przez czaro3000

wszystkim się różnią, to praktycznie dwa różne silniki

Wymieniłem parę różnic,nie wszystkie.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.