Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
min_max

Instalacja do lampek w drzwiach

Recommended Posts

Witam. Szukalem ale nie moglem znalesc - nie wiecie jak rozpoznac po wtyczce drzwi w VB czy jest instalacja do lampek w drzwiach podciągnięta czy nie? Moze ma ktos rozpisane piny we wtyce i do czego one sluza opisane. Nie chce mi sie rozbebeszać drzwi aby to zobaczyc, a jesli juz bede musial to moze ktos wie w ktorym dokladnie miejscu powinny byc wtyczki ulozone w drzwiach aby nie zrywac calej folii??

Please login or register to see this quote.

sciagnij sobie boczek tylnych drzwi i sprawdz czy masz taka wtyczke jak ta zaznaczona na zdjeciu.

Please login or register to see this link.

sprawdz jakie to kolory i zobacz czy sa we wtyczce w slupku i bedziesz mial pewnosc.

Edited by Ravcio1985

Wiec wtyka powinna wisiec poza folia tak? Chodzi mi o przednie drzwi, nie o tylne - nie mam lampek i chcialem sobie dolozyc "diodowe" od spodu kieszeni. Zdejmowalem boczek z przednich i tylnich ale takiej wtyki poza folia nie mialem niestety. Wiec podejrzewam ze nie mam instalacji takowej. Ale mam nadzieje ze sie myle - inaczej bede musial przepuscic jakos kabelek

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Z przodu tak samo wisi jak i z tylu a tu potwierdzenie....

Please login or register to see this link.

Kabelek przez zlaczki miedzy drzwiami poscisz bo sa wolne piny

Staly plus masz w drzwiach (gruby czerwony od silownika szyb elektrycznych -jezeli masz), wystarczy ze mase z wylacznika wezmiesz i przy otwarciu drzwi zapali sie lampka.

Edited by Ravcio1985

no niestety nie mam elektryki nawet na przedzie. Instalki pewnie tez nie mam do lampek bo nie wisi mi taka wtyka - chyba zeby w srodku se lezala w drzwiach - ale watpie. A nie wiesz moze ktore to piny sa od tych lampek w instalacji w kostkach drzwi - abym mial na 100% pewnosc ze tego nie mam?

Pinow nie wiem, KOLORY - cienki czerwony i cienki szary (sciagniesz troszke gume na zlaczce i zobaczysz czy masz)

Ja tez nie mialem lampek i instalki a teraz jest instalka i 4 lampki.

Pomoglem (+)

Edited by Ravcio1985

a jesli nie bede mial tych pinow i kabelkow to moze sprzedasz 4 piny kompletne? (samiec i samica)

Nie chcial bym w razie co jak bede musial rozpiac wtyke kabli rozcinac znowu, a tak bym dolozyl sobie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> i bylo by prawie łoryginał

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja nie mam pinow ze zlaczki, mam 2 wtyczki ktore wpina sie do lampek.

KOLORY - cienki czerwony i cienki szary

Ja przeciaglem kabel przez wtyczke a zlaczke mam w gumie schowana

Edited by Ravcio1985

Dzieki wielkie, jutro sprawdze bo autko nie osiagalne narazie jest.

Jeszcze raz dzieki, + polecial

Guest Kamil-1987

Odnawiam temat, mam takie złącze jak kolega powyżej opisywał lecz jak swego czasu sprawdzałem to żadnego napięcia tam nie było ani przy otwartych drzwiach ani przy załączonym zapłonie etc, zaraz sprawdzę wszystkie bezpieczniki ale raczej jest wszystko ok, gdzie szukać dalej ?

Z którego roku Masz samochód.

Lampki w drzwiach zasilane są:

do 1999 – bezpiecznik F22

1999-2000 – bezpiecznik F13

2001-2002 – bezpiecznik F13 oraz dodatkowy przekaźnik K153

Jeśli bezpieczniki są dobre, to sprawdź napięcie na pinie 23 złącza X1 (zielone w nogach kierowcy)

Z tego pinu zasilanie idzie do złączy w drzwiach.

Drzwi przednie:

pin 26 – plus (czerwony)

pin 6 – minus (szary)

Drzwi tylne:

pin 15 – plus (czerwony)

pin 11 – minus (szary)

podepne sie pod temat mi sie cos popierniczyło w tej instalacji lamki sa instalacja też dawniej które dzwi bym nie otworzył swieciły sie wszystkie teraz otwieram kierowcy nieswieci zadna lampa otwieram drzwi pasazera swieci przod(kierowcy też) otwieram dzwi z tyłu swieca wszystkie...co sie mogło zwalić że nie jest tak jak być powinno?

Skoro pozostałe działają to uszkodzony jest albo wyłącznik albo przewody od niego.

Od wyłącznika w drzwiach kierowcy odchodzą dwa przewody, sprawdź czy któryś się nie urwał.

Wyłącznik przykręcony jest jednym wkrętem.