Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość master blaster

nie swieci sie kontrolka od ładowania

Polecane posty

Gość master blaster

Witam wszystkich forumowiczow . Mam mały problem z kontrolką ładowania tzn od pewnego juz czasu ( około 2-3 tygodni ) nie swieci sie na zapłonie . Sprawdzałem najprostszą metodą czy ładuje akumulator na zapalonym silniku ( tzn zapaliłem swiatła na wyłaczonym silniku i zacząłem krecic rozrusznikiem az do odpalenia czyli jakies 1-2 sek. Swiatła po odpaleniu samochodu zaczęły swiecic mocniej wiec to znak ze ładowanie jest i wychodzi na to ze spaliła sie tylko zaroweczka od kontrolki. Stąd tez moje pytanie : czy musze wymienic tą zarowke lub tez (jesli powód nie swiecącej kontrolki jest inny ) zrobic to aby było jak nalezy ? Na innym forum jeden koles napisał mi ze kontrolka jest zintegrowana czescią układu ładowania i musi działac dlatego tez pytam sie Was dla pewnosci czy musze to robic . Z góry wielkie dzieki . POZDRO

To napewno bedzie tylko spalona żarówka.

wyciąg deche,wymień żarówke i po problemie...

Gość urbek

Jesli pomierzyles ze ladowanie masz ok czyli okolo 14V. To pewnie zarowka na stronie glownej jest porada jak wszystko zdemontowac aby sie do niej dostac. Ja mialem to samo i jesli sie nie myle nawet byl blad w komputerze o spalonej zarowce ale moge sie mylic

Gość master blaster

ok dzieki za pomoc

Gość ozi

z tego co wiem to żarówka musi byc dobra bo wytwarza prąd wzbudzenia czy jakoś tak na alternator

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dobrze Ci napisał - żarówka wzbudza ładowanie alternatora - jak jest przepalona, to dopiero wysokie obroty wzbudzą ładowanie. Także rozbieraj deskę ( trochę roboty jest), ale jak już 1-wszy raz załapiesz, co po kolei trzeba demontować, to potem już będziesz w 10min to robił.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Gość master blaster

ok dzieki wielkie za pomoc

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość urbek

Kolega idzie na latwizne i nie czyta dokladnie. napisalem ze na stronie glownej jest porada

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Powodzenia

Gość master blaster

przeciez usunąłem wiadomosc wiec o co chodzi ? Juz znalazłem i zabieram sie do roboty

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

witam

nie chcialem zakladać nowego tematu bo moj problem jest prawie identyczny....

u mnie tez nie ma wzbudzania dopiero jak przygazuje do okolo 2 tysiecy to wszystko swieci jak nalezy. miernik wykazal ze na zapalonym silniku przy biegu jalowym ładowanie wynosi okolo 15v chyba taka jest jednostka nie wiem... w kazdym badz razie z tego co piszecie moje jest zawysokie o okolo 1,3v (przy 2,5 tysiacach jest okolo 15,3; 15,5).

i teraz jest pytanie bo padl mi miedzy innymi czujnik walka rozrzadu, nie swieca mi inne zarowki jak check engine no i to ładowanie, palą mi sie zarówki i ogolnie sie boje ze padną jakies sterowniki itd i sie wpedze w duze koszta - pytanie czy oprocz wymiany zarowek wymienic alternator? jest 100amperowy nie pamietam firmy ale chyba delphi za 200 zl do kupienia z polroczna gwarancją po regeneracji, a regulator napiecia kosztuje do mojego okolo 130 150 zl, wiec jak pomysle co sie bardziej oplaca to nie sadze zeby oplacalo sie wymieniac regulator jak nie mam pewnosci ze altek bedzie dalej dobrze chodzil....co byscie doradzili? czy to moze byc wina altka czy sprawdzic jeszcze jakies polączenia na drodze licznik - altek altek - aku ? jak potrzeba jakies inne wartosci to zmierze miernikiem ale chyba te wystarcza zeby wiedziec ze napiecie jest zawysokie.

pozdr

p.s czyli tez zapytanie, jesli jest zawysokie napiecie to czy to tylko wina altka bo byc moze na jakims przewodzie cos szwankuje

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">? nie znam sie ale byc moze ktos cos popierniczyl np poprzedni mechanik przy wymianie rozrzadu pociał kabel ktory idzie do walka rozrządu i nie wiem czy dobrze ale go zlutowalem bo byl nawierzchu a nie chcialem tylko izolacją przeciągnąc....mam nadzieje ze lut nie wplywa jakos negatywnie...(czujnik padl wcześniej)

Edytowano przez Monzaa

Na 95% regulator napięcia.Ja osobiście wymieniłbym tylko to.Tak na marginesie-ja puściłem dodatkowe przewody "+" i masę bezpośrednio z altka do aku.

Czyli jakbym podlaczyl taki przewod to nie musialbym wymieniac żarówki w liczniku? Z 1 strony chcem to zrobic bo nawet nie wiem czy nie ma jakis innych bledow i nie mam jak ich zczytać bo nie swieci check engine...boje sie tylko rozbierania licznika ale porada jest na forum to mysle ze dam rade....wyswietlacz obok tez nie wyswietla wszystkiego i tez bym go odrazu zrobil....jak dokladnie to podlaczyc ten przewód i jak ma on wyglądać?

pozdr!

Podepnij się pod komputer-popytaj w Twojej okolicy bo na pewno ktoś ma np. op-com'a.Ja wyjąłem całkiem żarówkę poduszki powietrznej bo dawała cały czas po oczach i op-com wykazuje to jako błąd.

Witam!

Jaka jest żarówka od kontrolki ładowania w przedlifcie vb?

Taka sama jak reszta tzn abs tc rezerwa check itd?

Wydaje mi się, że jakaś większa.

Wie ktoś dokładnie jaka moc, typ, model?

Przepaliła mi się i chce wymienić a wolałbym najpierw ją mieć a dopiero później rozbierać kokpit

Tu masz dokładny rozpis:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.