Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest magic1278

wymiana sprzęgła VECTRA B 2.5 V6 CDX benzyna

Recommended Posts

Guest magic1278

Witam wszystkich zainteresowanych wymianą sprzęgła w tego typu silnikach. Prosiłbym o poradę najlepiej zdjęciową w jaki możliwie najszybszy sposób się tam dostać. Jestem początkujący więc prosiłbym o wyrozumiałość. Komplet sprzęgłowy kupiłem firmy LUK. jest to Vectra B 2.5 V6 benzyna CDX rocznik 1999. Taka porada na pewno też przyda się innym forumowiczom.

nie ma szybkiego sposobu

trzeba demontowac sanki silnika

inaczej zycze powodzenia

a porady z fotkami brak

Guest ozi

no cieżko jest to wymienic musisz albo silnik wyjąc a lbo jak kolega pisz na dół sanki skrzynie zdemontowac pare godzin zabawy jest

silnika sie do tego nie wyjmuje

latwiej robi sie to od dolu

wyciaga silnik tez dolem z cala rama

Guest elektryk27

Przednia zawiechę musisz zdemontować,tylko tak żebyś pamiętał ilość obrotów na drążkach.

Bo geometria nie unikniona.

A dalej jak GAWLAK pisze.

Powodzenia kupa roboty.. :34:

Edited by elektryk27

nie trzeba demontowac ani silnika, ani sanek, ani zawieszenia, użyj opcji szukaj

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

hmm magik jakis

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

widzialem jak u mnie zmieniali sanki poszly w dol

wiec trzeba je odkrecic

inaczej nie ma miejsca

nie sztuka sie narobic

sztuka zrobic to w latwy sposob

sanki w dół i bez wyjmowania silnika

Guest magic1278

Witam wszystkich

Dzięki za podpowiedzi. Cala wymiana będzie robiona dopiero w sobotę, no ale po to jest forum , aby pytać jak ma się wątpliwości. Jeszcze raz dzięki.

Guest sadurek

ja wymieniałem u siebie uszczelniacz skrzyni.. Jest dużo roboty ale nic strasznego. Demontujesz kolektor wydechowy, sondy, następnie wahacze (najlepiej obydwa - najszybciej), półosie, podwieszasz silnik ( ja użyłem dwóch profili zamkniętych i pasa do mocowania ładunku (taka taśma szerokości 30mm), zdejmujesz nadkole lewe, zderzak przód, odkręcasz sanki i kolumne kierowniczą oraz poduszke przednią i tylną skrzyni, odkręcasz mechanizm lewarka zmiany biegów (z tym sie umęczyłem - z tego co pamiętam to najprościej wyjąc to z całymi wodzikami), i za pomocą lewarków powoli opuszczasz sanki max ile się da ale rozsądnie, wtedy odkręcasz skrzynie (najlepiej jakbyś miał dobre grzechotki, bo to jest ciężkie), no i najlepiej w trzy osoby i za pomocą jakiegoś lewarka hydraulicznego walczysz ze skrzynią.. Po kilkudziesięciu minutach rzucania mięsem pod nosem i jak już bedziesz wył z bólu rąk skrzynia sie podda i wyjmiesz ją

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> dołączam foto jakie znalazłem z tej operacji ( nie mam ich za wiele ale szukam dalej)

dodam jeszcze że wziąłem się za to mając 22 lata i niewielkie doświadczenie jako mechanik. Ale sporo mnie to nauczyło. Drugą opcją jest odczepienie chłodnic, elektryki, mcpersonów, odkręcenie sanek i podniesienie całego nadwozia (wymagany odpowiedni podnośnik) Mi wyjęcie silnika tą metodą (wymieniłem sobie silnik bo miałem od angola z malutkim przebiegiem) zajęło dwa dni i było dużo prostsze niż zabawa z uszczelniaczem.

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Edited by sadurek