Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest tomaszek06

Zapala się kontrolka "check engine"

Recommended Posts

Guest tomaszek06

Witam.Ponawiam temet,gdyż poprzedni został zamknięty przez moderatora-z mej winy-a raczej z winy komputerka który chwilowo się spsuł i nie mogłem dokończyć tematu,ale juz chyba z komputerkiem uporałem,wszystko w pożądku,ale za to z mą vectrą nie do końca jest okej i miałbym tu prośbę o poradę,ale już staram się opisać powoli problem.Od jakiegoś czasu zaczęła zapalać się kontrolka "check".Po odpaleniu autka normalnie gasła,ale po przejechaniu kilku kilometrów i zagrzaniu się autka-po przełączeniu z benzynki na gaz zapalała sie na chwilke kontrolka "check",po chwili gasła i już ponownie się nie zapalała.Pojawiło to się podczas mrozów i ja z tym to powiązałem.Byłem na diagnostyce pod komputerkiem.Po zczyttaniu kodów-błąd odczytu z sondy lambda.Na dignostyce skasowano błędy.pojechałem do serwisu gazu na czyszczenie listwy wtryskowej(gaz sekwencja) i wymiane filterków gazowych.Po podłączeniu do komputerka gazowego wskazania gazu były prawidłowe.Problem zanikł na kilka odpaleń autka.Pojawił się ponownie, tylko że kontrolka zapala się i gaśnie często.Jeżdże stosunkowo dużo-i jest tak że czasem potrafię zrobić sporo kilometrów i kontrolka się nie zapala a czasem zapala się często-początkowo po przełączeniu z gazu na paliwko kontrolka po chwili gasła-i po przełączeniu na gaz pojawiała się ponownie.Teraz czasem zapala sie na benzynce,ale dopiero po nagrzaniu się autka i po przełączeniu na gaz.Jestem ponownie umówiony na dignostykę ale ktoś może miał podobny problem z zapalającą się kontrolką "check",czy to może być wina uszkodzonej sondy lambda?Pozdraw

iam

....tak to moze byc wina konczącej sie sondy lambda. jaki masz kod silnika?? bo mozesz miec 2 sondy...przed(sonda regulacyjna) i za(sonda diagnostyczna) katalizatorem. bedzie musiał elektryk/mechanik to okreslic ktora padła.

Edited by bolgi

Please login or register to see this quote.

to trzeba odczytać błedy (ewentualnie do wróżki podjechać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">)

Nie wiemy jaki masz silnik - pewnie x16xel. Jeśli tak to masz poradę jak to zrobic samodzielnie:

Please login or register to see this link.

Jak masz inny to trzeba na kompa.

To może być sonda (można ją zmierzyć miernikiem) ale nie koniecznie - odczytaj błedy.

Guest tomaszek06

Witam.Mój silnik w/g karty pojazdu to x16xel.Dziś jestem umówiony na diagnostykę-zobaczymy co powie wielki brat podpięciu do komputerka.Pozdrawiam

Guest tomaszek06

Witam.

Jestem po diagnostyce.Komputerek powiedział-błąd sondylambda-nabyłem sonde uniwersalną bosala-takową mieli na stanie w sklepie-co o niej sądzicie?teraz poczekam kilka chwil na wymianę i zobaczę co będzie się działo.Pozdrawiam.

Guest ozi

uniwersalna? niewiem czy za jakis czas znowu nie wymienisz jej najlepiej orginał i do twojego typu silnika

Przede wszystkim trzeba najpierw sprawdzić czy to nie wina instalacji skoro na benzynie kontrolka gaśnie. Zmierzyć też sondę... No i z uniwersalną sondą to raczej loteria.

Guest tomaszek06

Sonda wymieniona na uniwersalną.Na razie przejechałem kilka kilometrów,troszkę silnik popracował na luziku.A czy zapala się check bedę musiał gdzieś się udać w dłuższą traskę. Z moich wstępnych obserwacji obroty trochę wyższe,wolniej opadają i tak trzymają się na 1100-1200.I mam tu pytanie-czy jest jakiś czas adaptacji komputerka do nowej sondy?Pozdrawiam