Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość tomaszek06

Zapala się kontrolka "check engine"

Polecane posty

Gość tomaszek06

Witam.Ponawiam temet,gdyż poprzedni został zamknięty przez moderatora-z mej winy-a raczej z winy komputerka który chwilowo się spsuł i nie mogłem dokończyć tematu,ale juz chyba z komputerkiem uporałem,wszystko w pożądku,ale za to z mą vectrą nie do końca jest okej i miałbym tu prośbę o poradę,ale już staram się opisać powoli problem.Od jakiegoś czasu zaczęła zapalać się kontrolka "check".Po odpaleniu autka normalnie gasła,ale po przejechaniu kilku kilometrów i zagrzaniu się autka-po przełączeniu z benzynki na gaz zapalała sie na chwilke kontrolka "check",po chwili gasła i już ponownie się nie zapalała.Pojawiło to się podczas mrozów i ja z tym to powiązałem.Byłem na diagnostyce pod komputerkiem.Po zczyttaniu kodów-błąd odczytu z sondy lambda.Na dignostyce skasowano błędy.pojechałem do serwisu gazu na czyszczenie listwy wtryskowej(gaz sekwencja) i wymiane filterków gazowych.Po podłączeniu do komputerka gazowego wskazania gazu były prawidłowe.Problem zanikł na kilka odpaleń autka.Pojawił się ponownie, tylko że kontrolka zapala się i gaśnie często.Jeżdże stosunkowo dużo-i jest tak że czasem potrafię zrobić sporo kilometrów i kontrolka się nie zapala a czasem zapala się często-początkowo po przełączeniu z gazu na paliwko kontrolka po chwili gasła-i po przełączeniu na gaz pojawiała się ponownie.Teraz czasem zapala sie na benzynce,ale dopiero po nagrzaniu się autka i po przełączeniu na gaz.Jestem ponownie umówiony na dignostykę ale ktoś może miał podobny problem z zapalającą się kontrolką "check",czy to może być wina uszkodzonej sondy lambda?Pozdraw

iam

....tak to moze byc wina konczącej sie sondy lambda. jaki masz kod silnika?? bo mozesz miec 2 sondy...przed(sonda regulacyjna) i za(sonda diagnostyczna) katalizatorem. bedzie musiał elektryk/mechanik to okreslic ktora padła.

Edytowano przez bolgi

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

to trzeba odczytać błedy (ewentualnie do wróżki podjechać

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">)

Nie wiemy jaki masz silnik - pewnie x16xel. Jeśli tak to masz poradę jak to zrobic samodzielnie:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Jak masz inny to trzeba na kompa.

To może być sonda (można ją zmierzyć miernikiem) ale nie koniecznie - odczytaj błedy.

Gość tomaszek06

Witam.Mój silnik w/g karty pojazdu to x16xel.Dziś jestem umówiony na diagnostykę-zobaczymy co powie wielki brat podpięciu do komputerka.Pozdrawiam

Gość tomaszek06

Witam.

Jestem po diagnostyce.Komputerek powiedział-błąd sondylambda-nabyłem sonde uniwersalną bosala-takową mieli na stanie w sklepie-co o niej sądzicie?teraz poczekam kilka chwil na wymianę i zobaczę co będzie się działo.Pozdrawiam.

Gość ozi

uniwersalna? niewiem czy za jakis czas znowu nie wymienisz jej najlepiej orginał i do twojego typu silnika

Przede wszystkim trzeba najpierw sprawdzić czy to nie wina instalacji skoro na benzynie kontrolka gaśnie. Zmierzyć też sondę... No i z uniwersalną sondą to raczej loteria.

Gość tomaszek06

Sonda wymieniona na uniwersalną.Na razie przejechałem kilka kilometrów,troszkę silnik popracował na luziku.A czy zapala się check bedę musiał gdzieś się udać w dłuższą traskę. Z moich wstępnych obserwacji obroty trochę wyższe,wolniej opadają i tak trzymają się na 1100-1200.I mam tu pytanie-czy jest jakiś czas adaptacji komputerka do nowej sondy?Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.