Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
octave

Uszczelka Przedniej Szyby

Polecane posty

Witam,

Panowie, mam taki problem.Zauwazylem w Mojej Viki ze odchodzi uszczelka tak gdzies posrodku jest podniesniona.Probowalem jak wlazyc na miejsce ale nie da rady.

Moje pytanie Brzmi:

-Jak to naprawic?Czy mozna zrobic to samemu czy trzeba jechac do ASO?

-Co jest Przyczyna odchodzenia tej uszczelki?

Dzieki I pozdrawiam

kolega a z której szyby ci odchodzi uszczelka

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Z Przedniej,tak gdzies posrodku jak by sie podniosła....Nie wiem od czego to sie stalo

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Wiem tylko ze bardzo to wyglada nieestetycznie....

Znaczy się chodzi Tobie o 'czołową' szybę?

niewiem z czego sie to może dziać ale jak mas gdzieś u siebie firme która zajmuje sie wkejaniem szyb to do nich podjeć napewno ci pomogą chyba że ktoś z forum ci jeszcze pomoże

Tak jest...Chcialem sie dowiedziec poprostu czy mozna to jakos napawic samemu i wogole jak to sie stalo ze ona tak podniosla sie do gory....ehh paskudnie to wyglada:(

Edytowano przez octave

hm widzialem juz wiele razy vectre przy wymianie szyby i nie chce straszyc ale one lubia pod szyba przednia strasznie gnic wiec moze zrobil sie jaki purchel i wypycha uszczelke

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sleep.png" alt="-_-" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sleep@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tyle że autor nie sprecyzował o którą uszczelkę szyby przedniej chodzi. Czy górną czy dolną. Bo ta na dole to bardzo często się odkleja/odskakuje.

najlepiej by bylo jak by podjechal gdzies do specow od szyb i oni niech to mu zrobia bo sam to mysle ze nie da rady.

choc pokombinowac mozna.

musialbys wyciagnac ta uszczelke i zobaczyc jaka jest przyczyna tego ze wyskoczyla.

Najprostszy sposób wyczyścić i silikonem podkleić

Gość kobeer

silikonem to sobie morzesz podkleic mozg. wymieniam syby i jak przyjerzdzaja palanty z podklejona szyba silikonem to jest gwarantowana rdza poniewarz silikon jest kwasny. najlepiej nadaje sie klej do szyb. jak złapie to nie pusci. a jak bys wyciagna uszczelke to tak latwo jej nie wsadzisz i sadze ze jak juz by ci sie udalo to i tak zajelo by ci to w c... szasu o ile bys szyby nie ro.....

Edytowano przez zubek73
ostrzeżenie za brak kultury słowa / zubek

troche kultury prosze.

pierwszy post na forum i odrazu takie zachowanie, przydalo by sie na poczatek przywitac.

Chodzi o gorna czesc uszczelki.jak bede mial chwile to zrobie kilka fotek i powklejam dla informacji,jak to wyglada....Ogolnie za tydzien pojade do "szpecjalistów" niech lukną na to....ydaje mi sie ze kiedys tam byla wymieniana ta szyba i poprostu niemieccy specjalisci zle spasowali ta uszczelke...

A może chodzi listwę maskującą na dole szyby a nie uszczelkę?

górną uszczelkę szyby wyciąga się do boku po zdjęciu bocznej plastikowej listwy, ale skoro odstaje to może za dużo kleju do szyb poszło i może być problem z włożeniem

A dolną która w co drugie vectrze sie odkleja? Mi tez sie odkleja i nie wiem co z tym zrobić.

dolną dociska się do szyby plastikowym podszybiem - żeby ją zdjąć należy poluzować podszybie na śrubach wycieraczek

Odkopuje temat. Też mi odstaje ta dolna uszczelka po wymianie szyby. Pytanie do Grzechu72. Rozumiem, że muszę poluzować podszybie. Wtedy je odsuwam i wciskam uszczelkę na swoje miejsce i zakręcam podszybie żeby docisnęło uszczelkę?

nic do dodania

Ja tylko dopowiem dla potomnych, że ta listwa dolna ma profil metalowy w kształcie litery C i trzyma się szyby. U mnie z racji wieku nie trzymała się szyby i się zsuwała, podkleiłem ją lekko klejem do szyb i już nie odstaje.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.