Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
mariuszki

Jakie opony kupic?

Polecane posty

Witam, sciagnelem vb na felach 15 opony 195/65/15 no i jest maly problem na nierównościach z tylu nadkola ocieraja dosyc mocno o opone w srodku auta to jest slyszalne. Napewno sprezyny byly zmieniane siedza jakies czerwone ale zbytnio sie nie znam na tym.Opony sa juz slabe jak latam 190 to mi sie grzeja i chce kupic nowe tylko pytanie waziejsze kupic?amory sa takze wymienione dobre nowki widac.moze opony kupic 185/60/15 jak radzicie?

Nie kupuj mniejszych opon! Sprawdź dobrze co i jak jest z zawieszeniem, bo może ktoś przesadził z jego obniżaniem... może jest zły dobór amorków do sportowych sprężyn... obadaj dokładnie sprawę... w VB spokojnie wchodzą 195, 205, 215 a są tacy co i na 225 jeżdżą... Ty piszesz o problemie z 15" a te rozmiary co ja tutaj wymieniłęm to ludzie mają w 16" i w 17" i nic sie nie dzieje... z tym, że siedzą one na profilu najczęściej 45, 50, 55

Może w ogóle wystarczy tylko dać profil opony niższy i będzie spokój.... choć jak dla mnie i tak ktoś przesadził z zawieszeniem i coś jest nie tak, że przy 15" takie jajca są.

Edytowano przez KrisGW

Ja aktualnie jeżdżę na profilu 70 (felga 14") i nic nie obciera. Znajomy ma 195/65/15 czyli tak samo jak mariuszki17 i nic mu nie obciera, nawet przy załadowanym bagażniku i komplecie osób na pokładzie. Tak więc musisz mieć obniżone zawieszenie, bo fabrycznie przy tych oponach powinno być wszystko OK.

Mam na razie tylko takie zdjecie jak jeszcze byl na letnich bo teraz mam 14 zimowki i git jest.Jajca jak berety mowie szkoda opon.Ktoregos razu jak kanal bede mial wolny wskocze foto zrobie jakies z bliska.Moze to wina felg ze tak blisko nadkola sa kanty opon?

Edytowano przez mariuszki17

To jest oczywiste, że przy normalnym zawieszeniu 195/65/R15 nie będzie nic obcierało :-)

ET felgi też bardzo ważne jest... też przy okazji zerknij na felgi ... tam znajdziesz wybite ET

Im mniejsze ET to felga bardziej na zewnątrz.

Edytowano przez KrisGW

To pewnie sprezyny, przod jest ok stoi chyba normalnie wysokość vb jest standardowa nie widac obnizenia.W 5os. to nie ma szans jechac, samemu to jeszcze na jakiejs dziurce slychac otarcie i ciezko widac dla silnika, przy letnich felach palil jak wracalem nowym zakupem 6,1l. benzyny za to na zimowych i w zime na tarsie bierze tylko 5,5l. jadac 110km/h.

z fotek widać że ET jest niskie , tak na oko ET33

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

poczytaj ten temat może Ci sie przyda

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

W VB standardowo przy 15" ET powinno być 49.  Przez 2 sezony miałem na zimę z tyłu założone stalówki 15" z Omegi z ET 33. Przy oponach 185/65/15 nic nie tarło nawet, przy komplecie osób. 

Dobra to takna dekielkach jest napis ATS na felgach napisy takie

70545

25

KBA43130

7J15H2

Masz takie felgi:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Jeśli tak to ET masz 38

Edytowano przez Setler

Nie chodzi od oznaczenia na dekielkach tylko na felgach, oznaczenia te znajdują się po wewnętrznej stronie felgi

DOKLADNIE TO TAKIE SAME FELE.Wszystkie oznaczenia z tylu wlasnie spisalem z felgi i podalem wyzej nic wiecej nie ma.

Edytowano przez mariuszki17

Poprawiony. Już działa

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Szerokość felfi 7

wielkoś 15"

a ET chcesz mi powiedzieć, że 25 ?!

Edytowano przez KrisGW

W tym niemieckim dowodzie bylo napisane ile razy zmieniane felgi byly,vb latala na jakis 17 sportach i 16 w koncu pewnie przed sprzedaza wlozyli 15 te.

Mozliwe ze wlasnie ze ET25 to jest w koncu tylko takie oznaczenie bylo na nich.

Niemcy tez sprytni i jak dobre felgi mieli to rzeczywiście zabrali przed sprzedażą... i założyli może byle co nie zwracając uwagi na parametry felgi, które powinny być odpowiednio dobrane do zawieszenia, które się tam znajduje obecnie...

Jeżeli ET jest 25 i profil 65 to masz powód obcierania swoich felg przy tym zawieszeniu... Najpewniejsze ET dla VB chyba od 38 do 49

Edytowano przez KrisGW

Jeśli nie masz pewności jakie masz ET, to podjedź do zakładu wulkanizacyjnego i poproś ich o odczytanie.

Ale jeśli wyjdzie że masz ET 25 to sprzedaj felgi i kup z innym ET 

Pisal przeciez kolega ze ma czerwone sprezyny wiec pewnie -40 gleba, i może drzeć, kumpel przy -40 glebie rozciął na trasie całego kapcia w zdłuż. Założ 195/60/15 i moze bedzie lepiej ;>

Pisał o czerwonych springach, owszem, ale jeżeli ma ET 25 to profil 60 tez mu nic nie da

Felg zmieniac juz nie bede poobaja mi sie a z kasa cienko zeby dokladac i sie bawic w sprzedawanie starych.Zrobie tak pewnie albo sprezynki wymienie tyl albo opony wezsze 185/60/15 spalanie bede mial mniejsze bo w moim miasteczku to dziura na dziurze wiec zaraz zawieszenie bede musial robic a i tak mam maly problem przez miesiac ubylo mi prawie l plynu w chlodnicy i nie wiem gdzie spier....papier plyn.

Wymiana sprężynek też kosztuje... ale jak masz też amorki sportowe to i wymiana amorków Cię czeka, więc dobrze będziesz musiał się zastanowić... jednak przy tym rozwiązaniu na komforcie zyskasz... ale jeżeli potwierdzi się, że ET jest 25 to, to nie są koła dla VB

Edytowano przez KrisGW

Na razie najtanszym rozwiazaniem bedzie kupno wezszych opon bo amory i sprezyny i nowe opony to porazka a tak same opony kupie nowki za grosze bo mam dostep dorwac sobie wiec tez taniej nnie wyniesie od kupna nowych felg i czekania na sprzedanie swoich.a w przyszlosci podumam nad felgami z wiekszym ET tak wiec dziekuje koledzy za pomoc i rozjasnienie.

Gość Radecki_VKP

U mnie w kombiaczu jest 195/65/15 i u mnie nic nie obcierało nawet przy komplecie osób + bagaż w postaci człowieka ważącego 103kg :41:

Nie wiem czy do końca to jest dobre rozwiązanie, ale zrób jak uważasz i jak możesz. Tylko na 185 Twoja viki będzie wyglądała średnio ładnie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.