Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość pif

Wymiana radia cd30 mp3 na cd70

Polecane posty

Gość pif

Witam wszystkich. Mam pytanie czy jeżeli chciałbym wymienić swoje radio razem z wyświetlaczem na radio cd70 też z wyświetlaczem ale kolorowym (komplet z jednego samochodu) to czy potrzeba do tego tech`a czy wystarczy tylko przełożenie sprzętu. Czy potrzebne jest wylogowanie tego cd 70 z innego samochodu, czy jeżeli to jest komplet to niema takiej potrzeby. I jakie mogą na mnie jeszcze czychać niespodzianki podczas tej wymiany. Jeżli taki temat już gzieś był to proszę o namiar. Dodam jeszcze że chodzi o Vectrę C po liftingu z 2007 r. Pozdrawiam.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Do pełnej funkcjonalności CD70 (czyli GPS) zabraknie Ci zapewne odpowiedniej wiązki do anteny GPS.

W tym temacie zgłoś się do Kolegi Sig_Man

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> to w tej dziedzinie WszechGłowa

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość pif

W komplecie, który mam kupić będzie i wiązka i antena, tylko chodzi o to , czy to będzie wszystko działało. A, i jeszcze jedno, czy jeżeli cały sprzęt pochodzi z Angli i czy wyświetlane komunikaty w BC będą po angielsku czy po polsku?. Pozdrawiam.

Tak jak napisał gall.wa gadaj z Sig_Man`em. On wie najwięcej w tym temacie i powinien wiedzieć czy zestaw od anglika podejdzie do europejczyka.

Cześć Wam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gdzie pytanie tam i odpowiedź.

1. Zestaw z Angli, Niemiecczy Kataru bez problemu będzie działał w aucie.

2. Martwiłbym się o wyposażenie auta dawcy (jesli miał inną klimę mogą być problemy, jeśli miał inny silnik BC będzie pokazywało dziwne rzeczy, jeśli.... etc)

3. Pamiętaj aby w zestawie był przewód RGB - ciutek on kosztuje a ASO, ale można dosztukować za 120 zł

4. Jesli chcesz, mogę skalibrować Ci ten zestaw u mnie, ale musisz mi go wysłać na 2-3 dni.

Albo mogę Ci je rozlogować i pojedziesz do najbliższego ASO z moją instrukcją obsługi i na pewno sobie z tym poradzą.

U mnie zadziałało na zasadzie "plug and play" z tym, że musiałem prowadzić kabelek od anteny GPS. Angielskie auto to była benzyna - u mnie CDTI.

Wydaje mi się, że jeżeli chodzi o wskazania komputera pokładowego to on wyświetla to co przychodzi ze sterowania silnika. A sterownik " wie" jaki silnik obsługuje.

Komplet też z GB.

A to plug & play to takie nie do końca, ale Piotrze możesz mieć rację

Muszę sprawdzić, gdzie ustawia się silnik... chyba w wyświetlaczu też.

Tak czy siak jest duża szansa że wszystko zadziała

piszesz że musiales prowadzic kabelk od anteny GPS a skąd wiedziałeś ze masz samą antne, odkręcałeś podsofitke?

odgrzebałeś kotleta z przed 2 lat więc pewnie Ci nikt nie odpisze..

jeżeli nie masz radia z navi lub telefonem to masz kabel tylko na antenę radiową.. pod telefoniczną są 2 kable pod navigacyjną są 3 kable

Szukam dosc dlugo odpowiedzi na ten temat, lecz ciagle jest cos czego do konca nie wiem. O co chodzi z Tym rozlogowaniem ? I czy jak wymienie sprzet (wyswietlacz + radio CD70) wszystko bedzie chodzic ok. Czy trzeba komputer jakos programowac ?

radio i wyswietlacz stanowia pare, jesli chcesz wymienic tylko radio lub wyswitlacz to musisz je rozparowac/divorced.

Jesli wymieniasz radio oraz wyswietlacz razem, z tego samego samochodu dawcy to z tego co sie naczytalem wystarczy zamontowac i powinno hulac, z tym ze musisz je skonfigurowac pod swoje auto, tzn. typ klimatyzacji i kilka innych rzeczy ktorych nie pamietam(lub nie mam pojecia

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> )

W wymianie tego wszytskiego, forumowym autorytetem jest kolega SIG_MAN.

mówisz o kablu od anteny do radia?!

tak przy zwykłych radiach był pojedyńczy przy navigacyjnych potrójny przy telefonie podwwójny

czyli jak wujek chce założyć navi CD 70 a ma zwykłe radio (chyba cd30) to musimy ciągnąć przewód od anteny do radia (antena jest ta sama rozumiem)?

Ta sama to nie będzie na pewno

Wymieniałem 3 lata temu, kupiłem na allegro za 50 zł antenę z końcówką fakra, umieściłem obok czujnika deszczu(na krawędzi podsufitki. Zjechałem prawym słupkiem, jest tam tunel na przewody i za schowkiem do CD70. Cały czas śmiga, nie zauważyłem kłopotów z widocznością satelitów. Radiową

antenę zostawiłem jak była.

dokładnie albo zamiennik montowany nawet za deską, albo orginał - antena pod navi ma dużą podstawkę musisz mieć taką od CD70 bo od ncdc nie spasuje + dociągnąc 1 kabel od radia pod antenę jak chcesz ori, ja chciałem ori to dorabiałem kabel - czasowo około 30 minut roboty w kombi szybciej

Witam pozwolę sobie odgrzać temat, bo planuje zakup kompletu czyli wyswietlacz CD70 kabel RGB, antena oryginał i kabel do anteny. Z tego co zrozumiałem to jezeli jest komplet to wystarczy podmienić, a co ze strarym radiem wylogowywać go?, chciałbym to zhandlować później a nie wiem czy ktoś będzie chciał kupić komplet. I teraz jeszcze chcialbym sie dowiedzieć jak będzie z językiem radia, będzie do wyboru polski a jezeli nie to jak zrobić żeby był (radio z Niemieckiego modelu). I trzeci temat jak zdemontowac antenę i jak przeprowadzić dodatkowe kable,tzn którędy, co zdemontować itd.

Poszukaj postu sig_man odnośnie logowania radia / wyświetlacza -> tam jest wszystko pięknie opisane.

W skrócie;

-wylogowujesz aktualny zestaw,

-wyciągasz z auta,

-wkładasz nowy,

-logujesz,

-uzupełniasz pod kątem wyposażenia samochodu.

Co do języków to nie wiem, bo mam UWA, tym samym tylko angielski.

Stary zestaw musisz wylogować

Nowy należy zalogować lecz jeśli wkładasz komplet z innego auta będzie działać bez logowania, jeśli opcje silnikowe i wyposarzenia(np. klimatronik) różnią się będzie trzeba odpowiednio skonfigurować zestaw.

Co do języka to w orginale nie ma języka ojczystego, do tego potrzebujesz wgrać język polski płytą dostępna w necie lecz będziesz miał język tylko w radiu opcje komputera pokładowego zostaną w języku obcym, całość na dzień dzisiejszy potrafi zrobić tylko kolego TomCat. poszukaj na forum jest o tym.

Co do anteny to nie musisz przeciągać kabla i wymieniać anteny, możesz włożyć coś takiego

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

pod kopit za radiem. Będzie działać tak samo jak na orginalnej antenie a roboty mniej ! Nie piszesz nic i nie masz w profilu jakie masz auto więc nikt nie odpowie ci jak przeciągnąc antenę najlepiej uzupełnij temat i profil lecz nie jest to łatwe i zwykle najprościej zdjąć całą podsufitkę !

Z tą anteną to prawda pod warunkiem, że auto nie jest wyposażone w szybę solar. Szyba solar bardzo skutecznie zakłóca sygnał GPS i trzeba ją umiejscowić w innym miejscu. Ja u siebie założyłem aż przy tylnym nadkolu. Nigdzie z przodu nie łapała sygnału.

Są już dostępne anteny 2x mniejszych rozmiarów niż ta z linku natomiast z 2x większym współczynnikiem czułości. Działają również z szybą solar, ta druga jest trochę droższa.

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

Edytowano przez MARK-62

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.