Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Jaross

Zbiornik Wspomagania

Polecane posty

Witam mam problem ze zbiorniczkiem wyrównawczym od układu wspomagania, chciałem sprawdzić ilość płynu i okazało się że w środku pływa luzem ta siateczka zatrzymująca zanieczyszczenia więc zlałem płyn ze zbiorniczka i próbowałem ją wsadzić na swoje miejsce ale za cholerę nie chce wskoczyć. Czy to jest na stałe i u mnie po prostu sie urwało czy tak ciężko wchodzi.Na dodatek okazało się że siateczka jest trochę uszkodzona więc i tak muszę to wymienić.

Teraz moje pytanie czy da się dokupić samą siatkę i zamontować czy trzeba wymieniać cały zbiorniczek i gdzie takie coś można dokupić może ktoś ma namiar na jakiś sklep internetowy, szukałem na allegro i nie ma do mojego modelu.

Moje autko:

Opel Vectra B

2.2 DTI, 2001rok

ja wogole wspomnianej siateczki nie kojarze

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">

jezeli jest cos takiego w zbiorniczku to na pewno bedzie w EPC

popros ktoregos z kolegow niech Ci sprawdzi numer

mysle ze w ASO powinni miec takie rzeczy

Gość ozi

w EPC nie ma nic takiego ja tez nie mam zadnej siateczki może ktos włozył i myślał że bedzie płyn oczyszczac

w VC jest taka siateczka - w VB nie widziałem i w EPC nie ma

Dzięki za szybką odpowiedz,"zubek73" jeśli chodzi o VC to ten silnik co ja mam w mojej to też jest montowany w VC i może mają ten sam zbiorniczek do wspomagania co moja. Bo na allegro wszędzie są takie małe i okrągłe koloru czarnego a mój jest prostokątny z jasnego plastiku montowany na środku zaraz przy chłodnicy skierowany w dół. A czy brak takiej siatki do oczyszczania płynu w układzie wspomagania może na przykład poprzez zanieczyszczenia uszkodzić pompę albą inną część wspomagania?

Ja również mam ten jasny zbiorniczek i żadnej siateczi nie ma, brak siateczki nie spowoduje zatarcia pompy pod warunkiem że przy dolewaniu bedziesz wlewał nowy czysty płyn.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Silnik ten sam ale osprzęt inny. Zbiornik i pompa w VC są zupełnie inne. Jak te sitko pasuje to raczej nie zaszkodzi ale szczerze mówiąc to nie stresowałbym się jego brakiem (nawet w VC) - po prostu trzeba uważać przy dolewaniu.

Nawet w VC te sitko nie występuje w sprzedaży jako oddzielny element - pompa jest zespolona ze zbiornikiem i sitko jest elementem składowym.

OKI dzięki panowie za pomoc, przy okazji jak trafie gdzieś na szrocie taki zbiorniczek z tym sitkiem to sobie go kupie bo nowe to pewnie będą drogie i nie ma to sensu wydawać nie potrzebie kasy tym bardziej że trzy dni temu poszło mi na autko 3400zł

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> (siadła pompa wtryskowa) ale tak bywa.

Pozdrawiam Wszystkich Jarek.

Gość MasterViki

Nie chce pisać nowego tematu więc się podpinam.

Na wyłaczonym silniku bez aku pchałem auto do garażu żeby sie ogżał(niesttey -20,nie dał rady po nocy) Po chwili kręcenia kierownicą zauważyłem, że na podwórku jest czerowy płyn. Otwieram maske a ze zbiorniczka sie wylewa(zakręcony). Odkręciłem a tam czubato. Odciągłęm trochę i stoi teraz. Wiem, że to pytanie laikowe, ale czy to normalne ze wyzuciło mi ten płyn???

Po uruchomieniu silnika wróci do normy?

Zamarzł? (chociaz fabrycznie mają chyba coś koło -45 to jak jest zstary ....) . Gdzieś go zblokowało w układzie a jak pokręciłeś kierownicą to wywaliło tędy gdzie opór cył najmniejszy. Tak se luźno dedukuję...

Widziałem takie coś w paru samochodach, nie koniecznie Viki po kreceniu kierownicą w miejscu na zgaszonym silniku, wywalało płyn, nie było to zależne od temperatury. Po uruchomieniu silnika wszystko wracało do normy.

Gość MasterViki

Wszystko wróciło do normy. Po odpaleniu wyrównał się poziom i jest ok.

Pozdro

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.