Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
voniu

dodatkowe gniazdo zapalniczki w bagażniku

Polecane posty

Witam. Ostatnią godzinę spędziłem szukając takiego tematu, ale nie potrafię znaleźć. Czy tylko mi na oczy padło, czy nie ma takiej porady, jak zamontować dodatkowe gniazdo zapalniczki w bagażniku kombi...a dałbym sobie głowę uciąć, że gdzieś taki temat kiedyś czytałem. A teraz jest mi potrzebny, bo chcę coś takiego u siebie zrobić.

Jeśli nie było takiego tematu, to czy z tyłu jest jakiś kabel ze stałym napięciem, który mogę wykorzystać? A jeśli temat już był, to czy może ktoś mi przypomnieć, gdzie on się ukrył?

Cholewka - znalazłeś coś na temat, ale o dziwo, nie przez forumowe szukaj, tylko przez google:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Ale dalej zastanawiam się, czy ktoś nie robił takiej "fotoporady", jak to zrobić. Macie jakieś pomysły?

Cholewka, szukam dalej i mam następne pomysły.

Podpowiedzcie mi jeszcze taką rzecz. Mam pociągnięte od zasilania radia dodatkowe gniazdo, które leży sobie pod fotelem pasażera, napięcie tam jest niezależne od stacyjki, w gniazdo to wpięte mam CB ( robione tak, by można było słuchać rozmowy także na postoju). Czy jeżeli pod to gniazdo dołączę jeszcze taki rozdzielacz:

czy to nie będzie zbyt duże obciążenie dla tego jednego punktu ( przypomnę zasilanie pociągnięte od radia), jeśli na rozgałęziaczu tym podepnę jeszcze DVD i lodówkę turystyczną?

Edytowano przez voniu

jezeli masz w bagazniku wzmak to juz masz staly " + " w bagazniku, robisz sobie rozgaleznik i ciagniesz prad do zapalniczki

pamietaj aby potem dolozyc jeszcze dodatkowy bezpiecznik od rozgaleznika do zapalniczki, ja wlasnie tez to mam w planach

Edytowano przez Duke_

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

staly plus masz od lampki oswietlenia bagaznika a masa jest na srubie kolo lampy, tak mam zrobione w kombi w bagazniku. na zapalniczce caly czas masz napiecie. (lampka jest zasilana z bezpiecznika 22 - 20A) wiec obciazenie rzeczy podpietych na tym bezpiecnziku = 20A

O taką właśnie podpowiedź mi chodziło! Tak też chyba zrobię - założę podwójne gniazdo z prądem od tej lampki. Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem, wszystkie urządzenia podłączone pod ten punkt nie mogą razem przekraczać 20Amper? Czyli muszę sobie policzyć, ile bierze DVD, lodówka no i ta lampka razem? A bezpiecznik jeszze jakiś po drodze włożyć? Np przed podwójnym gniazdkiem?

z pewnoscia nie zaszkodzi, w razie czego lepiej tam wymienic niz szukac powodu ze cos nie dziala

Witam

To zależy czy Masz "przedlifta" czy "polifta"

Vectra B do 1999r miała oświetlenie bagażnika z bezpiecznika F22 (20A).

a od 2000r oświetlenie bagażnika jest z F13 (10A)

Dodatkowy bezpiecznik nie zaszkodzi, w razie zwarcia nie upali przewodów w wiązkach.

zapomnialem dopisac ze przed zapalniczka jest bezpiecznik 15A (glowny ma 20A) dzieki temu najpierw wywali ten w bagazniku. 20Amper wszystko co jest podpiete pod bezpiecznik 22 tj. światła awaryjne, wyświetlacz cyfrowy, komputer pokładowy, oświetlenie wnętrza, dmuchawa chłodnicy, radioodbiornik, lampki kontrolne. wiadome jest ze nie wszystko chodzi w tym samym czasie ale na taka mozliwosc trzeba przeliczac. ja dolozylem i mam w bagazniku ta zapalniczke i powiem ze podlaczylem pod nia przetwornik 12/230 i lutownice i lutowalem kabelki i bezpiecznika nie wywali (w sumie tylko lutownica szla 75W).

Wiesz jak mozesz jeszcze zrobic: podpiac sie pod bezpiecnzik 39 (normalnie jest automat na nim) na nim jest stale napiecie caly czas. na nim daj 2 zapalniczki i wtedy masz pewnosc ze 10-15A masz na te zapalniczki. (ja podpialem pod F39 zapalniczke dla osob siedzacych z tylu - z mysla o podlaczeniu ladowarki lub laptoka itp.)

Edytowano przez Ravcio1985

Ravcio - a powiedz mi jeszcze, jaki gruby dać przewód?

Czyli mam zrobić tak - wpiąć się w skrzynkę bezpieczników pod nr 39, wstawić tam bezpiecznik 20A, kabelek pociągnać progiem do bagażnika i tam zamontować sobie podwójne gniazdko, czy jednak od tego nr 39 pociągnąć dwa kable, a przed gniazdami dołożyć np 15A?

Bo wiesz, ja leśnik, nie rzemieślnik, mi trza jak krowie na rowie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_blush.png" alt=":blush:">

pod 39 mozesz sie podpiac jezeli masz MANUALA

1 mm2 zyle bierzesz podpinasz pod dolny pin bezpiecznika 39 (na gornym napiecie caly czas, Ty wpinasz sie w dolny bo na nim jest prad dopiero jak bedzie wlozony bezpiecznik(dobry). wpinasz sie od tylu - sciagasz oslone bezpiecznikow, wykrecasz 3 sruby, odpinasz zatrzask i ciagniesz w dol, sciagasz czarna oslone i obracasz i szukasz 39 i wpinasz sie przewodem. lecisz progiem do bagaznika i tam robisz gniazdko. mozesz dac 15A w bagazniku przed gniazdem (koszt niewielki bo bezpiecznik+oprawka) a masz podwojne zabezpieczenie. masz pewnosc ze na F39 masz to gniazdko i nic wiecej. tak jest najlepiej. wystarczy do lodowki i dvd. ile mocy pobieraja?? PLUS - bezpiecznik 39 (20A) minus ze sruby przy lampie (punkt masowy) w razie pytan gg 2960256 (tak jak w podpisie)

Edytowano przez Ravcio1985

Ja u siebie też montowałem gniazdo zapalniczki w bagażniku i napiecie brałem z grubego (czerwony) kabla który idzie wiązką koło tylnej lewej lampy. Jest tam stałe napiecie, dawałem oczywiście bezpiecznik. Masa do kroseri. Kabel ten zdaje sie szedł do gniazda przyczepy. Wcześniej gniazdo haka miałem niemieckie w których jest stałe napiecie.

miales 13 pinowe (tam jest stale napiecie). w 7 pinowym juz nie ma. stale napiecie jest tez od lampki oswietlenia (F22)

Dokładnie miałem 13 pinowe, wiem że w 7 pinowym nie ma stłego napiecia, ale może instalacja jest już wyposażona w te kable. Zasze mozna wziąśc próbówke i sprawdzić czy nie ma na jakims kablu stałego napiecia.

Edytowano przez Bolek.

Dziękuję chłopaki

/emoticons/default_piwoj.gif" alt=":piwoj:"> Pomocniki poszły

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Pozwolę sobie odkopać kotleta.

Akurat podciągnąłem zasilanie do wzmaka w bagażniku, więc pomyślałem sobie że przy okazji byłoby fajnie zrobić gniazdo zasilające w bagażniku mojego kombi.

Ale jakoś nie mam pomysłu, gdzie byłoby optymalnie... Wysoko, nisko? Schowane przy nadkolu czy zaraz w okolicach klapy?

Może ktoś wesprze opisując własne doświadczenia, gdzie konkretnie montował i jak się to po czasie sprawuje? Zdjęcia byłyby mile widziane.

Poważnie nikt nie jest w stanie nic zaproponować ?

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

W lewym boczku masz otwór, nad nadkolem, wkładając rękę wyczujesz.

Foto z VU, o które miejsce mi chodzi:

khris, super, bardzo dziękuję

/emoticons/default_piwoj.gif" alt=":piwoj:">

A to tam wchodzi najlepiej jakieś seryjne? Chodzi mi o ten otwór,

Bo wstępnie to sobie przygotowałem takie uniwersalne z pokrywką i przykręcane dwoma śrubkami po bokach.

No nic, przymierzę się to się okaze co wyszło. Thx

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja mam takie: otwór fi 22.

W tym miejscu gniazdo sprawdza się w 100%. Uważaj aby centralnie zrobić otwór :)

Co do Twojego to będzie musiał zrobić dziury rozstawione szerzej niż fi otworu w budzie. I nie będzie to estetycznie wyglądać.

Zdjęcie poglądowe

Edytowano przez khris

No ja chciałem żeby było jednocześnie zaślepiono i płaskie.

Dlatego chciałem wsadzić coś takiego:

Tylko teraz zwątpiłem, skoro jest miejsce fabryczne...

Muszę to pomierzyć.

Nie będzie estetycznie wyglądać.

Zmierz średnice otworu, na którym trzyma się zaślepka. Jeśli jest do fi 22 do wejdzie na typ gniazdka z mojego postu. Dasz ją między tapicerkę a zapalniczkę,

Zaslepione i plaskie sa w bagaznikach w VW.

Ja wlasnie takie mam i tez musze zamontowac

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam,odświeżę trochę temat,potrzebuję założyć dodatkowe gniazdo do lodówki+komórki+navi czyli dodatkowe 3,z racji że fabryczne nie pociągnie takiego obciążenia muszę założyć dodatkowe. Czytałem że w bagażniku jest zasilanie do przyczepy (auto nie miało nigdy haka),niestety u mnie chyba niema gdyż już przekopałem wszystkie zakamarki, w każdą dziurę wkładałem łapki,i zero efektu,dodam że mam włożony bezpiecznik w skrzynce i są podpięte przewody więc logicznie kostka powinna gdzieś być.Jeśli się okaże że jednak kostek brak to czy jeśli bym z za bezpiecznika (F33) wyjął przewód a w to miejsce włożył od dodatkowej zapalniczki to będzie wszystko dobrze?

Kostka jak i kable są pod plastikiem w dole bagażnika...

Sam się zastanawiam nad założeniem - ma ktoś zdjęcie, gdzie w sedanie można takie gniazdo założyć?

Edytowano przez Miły_

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.