Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość piotrekkk1985

SPREZYNY

Polecane posty

Witajcie ;)

Czy ktoś może mi polecić springi na tył do kombi? W tej chwili mam założone ori, długość 286 mm (niestety jedna pękła :( ). Moim zdaniem jest ciut za nisko...

Zastanawiam się nad KYB długość 317 mm - pytanie, czy nie będzie na nich wyglądać  za wysoko?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

takie założyłem i jest do kombi w sam raz

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Też się nad nimi zastanawiam :)  Masz może foto jak wygląda?

Dziś chciałbym potwierdzić duży plus po założeniu sprezyn od 1.8 gts do 2.0t z zawieszeniem xj2. Jest super na zakrętach w moim odczuciu auto się usztywnilo nic nie dobija. Mam tez rozpórkę od Górnego i jestem mega zadowolony. 

Polecam kyb rh3526 do posadzenia przodu w 2.0t. 

Pozdrawiam Damian

Ja nie wiem co opel namieszał w tych zawieszeniach. Mam te same sprężyny rh3526 i stoi o wiele wyżej. Co prawda mój motor jest trochę lżejszy ale nie na tyle żeby różnica była tak duża. Wczoraj otworzyłem maskę i usiadłem na przód (ważę ok 100 kg) i auto siadło może 1 cm tak więc nie wydaje mi się aby sam silnik robił taką różnicę. 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/monthly_2018_03/5a86c520f2c8c_20180216_120745640x480.jpg.58c13fa21a74a2557acf70975a468a31.jpg.31ef9726c5334e8d9d7afe521332d217.jpg" alt="5a86c520f2c8c_20180216_120745640x480.jpg.58c13fa21a74a2557acf70975a468a31.jpg.31ef9726c5334e8d9d7afe521332d217.jpg" />

A tak wygląda u mnie

Napisano (edytowany)

Przeglądałem właśnie katalog sachs, amortyzatory dla vectry i signum - screeny w załączeniu

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/monthly_2018_03/5abf80e793b04_vectrac.png.b4c480f5284c7454b61d9d37c19cb062.png" />signum.png.d9ca977eb329c533270b080ee54e147d.png

Jak widać dla obu aut są przeznaczone te same amortyzatory. Jednak w obu przypadkach sachs rozróżnia podział tych samych amorów, na trudne warunki i na spotowe. Być może różnią się one budową, np wysokością  osadzenia sprężyny i stąd potem takie różnice. Dziwi mnie tylko dlaczego mają ten sam numer katalogowy.  

Edytowano przez emmet11

Z tego co wiem to te same amory. Ja tez mam felgę 18 cali wiec tez lepiej wypełnia wnękę. Nie masz problemu ze ściąganiem na prawo po puszczeniu kierownicy na tych sprężynach? 

Na szczęście nie mam takiego problemu ale czytałem wątek na ten temat. Kilka osób  pisalo, że mają takie objawy po założeniu tych sprężyn. Niektórzy stracili majątek na naprawę całego zawieszenia a winne były kyaby. Wygląda na to, że to kwestia szczęścia z tymi sprezynami.

Witam,

posypała mi się sprężyna TYŁ i potrzebuje nowej ale nie mam pojęcia jaką wysokość brać. 

Pacjent: VC 1,8 122KM 2003 b+lpg (butla ok. 50l). 

Czy ktoś może mi powiedzieć jaka wysokość była w tego rodzaju zawieszeniu seryjnie? Jaka będzie dobrze siedzieć? Zależy mi żeby nie za nisko i nie twardo bo głównie jeżdżę po mieście na oponach 205/55/R16. 

VIN jeśli ktoś ma możliwość sprawdzenia: W0L0ZCF6931080145. 

Z góry dzięki,

Michu

z vinu wychodzi:

10X 4 24 071 93171836 SPRING,ASSY.,REAR (SET) (IDENT PG) (EXCEPT AUTOMATIC SELF LEVELLING DEVICE) (EXCEPT HOLDEN) (EXCEPT TRAILER EQUIPMENT) (NLS.- USE 93176260 4 24 083) (PRODUCTION NO. 24452805)

dane oryginalnie montowanej czesci 93171836:

• Fitting place : Suspension
  •  
  • Fitting Position : Rear Axle
  •  
  • Diameter [mm] : 13,5
  •  
  • Length [mm] : 307,34
  •  
  • Weight [kg] : 2,47
  •  
  • Required quantity : 2
  •  
  • Diameter 1 [mm] : 9,27
  •  
  • Diameter 2 [mm] : 13,72
  •  
  • Diameter 3 [mm] : 9,27
  •  
  • Spring Design : Coil spring with inconstant wire diameter
  •  
  • Outer Diameter [mm] : 140,3

dane zamiennika 93176260:

•  
  • Fitting Position : Rear Axle
  •  
  • Diameter [mm] : 13,5
  •  
  • Length [mm] : 256
  •  
  • Weight [kg] : 2,22
  •  
  • Required quantity : 2
  •  
  • Diameter 1 [mm] : 9,4
  •  
  • Diameter 2 [mm] : 13,2
  •  
  • Diameter 3 [mm] : 9,4
  •  
  • Outer Diameter [mm] : 133
  •  
  • Outer Diameter 1 [mm] : 138

Dzięki! 
Dziwi mnie to że oryginał ma 307mm długości a zamiennik 256. Przecież to jest duża różnica... Planuję zakupić coś takiego jak w linku (wysokośc 317mm). Mam nadzieję że nie będzie za wysoko...

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Kolego gdybyś był tak dobry i wyszperał co fabrycznie siedzi na przodzie w moim aucie

VC 1.8 140 KM 2006 VIN: W0L0ZCF6861115920

Z góry wielkie dzięki.

19X 3 12 174 93171967 SPRING,FRONT,SET (IDENT SY) (NLS.- USE 93190518 3 12 357) (PRODUCTION NO. 13104247)

Dzięki wielkie

Gdybyś miał jeszcze pozostałe informacje tych sprężyn, szczególnie chodzi mi o wymiary, tak jak to wkleiłeś u kolegi wyżej to byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

93171967:

•  
  • Length [mm] : 315
  •  
  • Weight [kg] : 2,06
  •  
  • Spring Design : Coil Spring
  •  
  • Outer Diameter [mm] : 147
  •  
  • Thickness/Strength 1 [mm] : 12,75

312 357:

•  
  • Fitting Position : Front Axle
  •  
  • Thickness [mm] : 12,5
  •  
  • Length [mm] : 319
  •  
  • Weight [kg] : 2,06
  •  
  • Spring Design : Coil spring with constant wire diameter
  •  
  • Outer Diameter [mm] : 142
  •  
  • Code : TC

Dzięki o to mi chodziło.

Witam,

Eibach prokit -30mm na pokładzie.

po przejechanych 50 km od montażu sprawa wygląda następująco:

Przód fabryka śr. piasty - błotnik było: lewe: 38.5cm prawe: 39cm  Eibachy: lewo=prawo: 36.8cm

Tył fabryka śr. piasty - błotnik było: lewe: 37.5cm prawe: 38cm EIbachy: lewo=prawo: 36.5cm

Ogólne wrażenia: zniknął efekt "motorówki|, komfort jazdy praktycznie się nie zmienił, zniknęło bujanie na muldach, szybko wybiera każdą nierówność, zakręty bajka zupełnie inna jazda, przechyły znikome. fotki jak siedzi wrzucę po zrobieniu geometrii i założeniu kółek na lato.

Muszę sprostować moją odpowiedź na Twoje pytanie. Podczas świątecznej podróży przetestowałem dokładnie tor jazdy i muszę stwierdzić, że i u mnie po puszczeniu kierownicy auto ściąga na prawą stronę. Wcześniej jeździłem tylko po mieście i było to praktycznie niewyczuwalne. Dopiero w trasie na prostej, równej drodze wyszło, że auto ściąga w prawo. Najgorsze, że teraz jak już o tym wiem to bardziej zwracam na to uwagę. Coś mi się zdaje, że w niedalekiej przyszłości kyaby wylądują na śmietniku bo nie dość, że auto stoi jak koza to jeszcze nie jedzie prosto. Pomijam kwestie większej twardości bo to zależy od upodobań, jednym pasuje drugim nie. W każdym razie jak tylko będą dostępne sachsy to biorę się za wymianę.

Mnie czeka to samo. Kupię sachs do 1.8 gts i będzie malina ale czekam jeszcze na Kamila vel Hapko aż zmieni w swoim sabie bo ma to samo. Miał zakładać sachs. Dziś byłem jeszcze raz na geometrii i wszystko igła a lekko ściąga. Na szczęście nie płaciłem a kyb to jedno wielkie g... ciekawe czy reklamacje można robić. Jak coś to zbiorowo 😁 

Sachs do 1.8 GTS szukałem i niedostępny. Może Tobie uda się gdzieś namierzyć to daj znać.

Na 100%dam znać i wielkie dzieki 👍 za info ze jednak tez masz problem bo po wcześniejszym poście myślałem ze ja mam pecha. Nie ma jak to wyrzucić 200 zł do śmieci bo nikomu nie mam sumienia takiego badziewia sprzedawać z wada ukryta. 

A to cytat z innego forum na temat ściągania w prawo i kyab:

Wreszcie po 3- latach problem rozwiązany, po wymianie wszystkich gumowych elementów w zawieszeniu i pięciokrotnym ustawianiu geometri zmiany opon wymiany łożysk i poduszek macpersona kalibracji czujnika konta skrętu (łącznie 2000 zł) i nic DALEJ W PRAWO. Wczoraj wymieniłem sprężyny na orginalne używki GM I wreszcie auto jedzie jak po torach , te kayaby niby takie dobre to jeden wielki SZAJS  niestety już są po gwarancji i nie da się reklamować. Jeżeli macie podobny problem to ,morze komuś pomorze moje rozwiązanie ,bo wkładając kupe kasy w auto bez efektu to przykra sprawa ,Pozdrawiam

Nie do końca z tym się zgodzę ale sprężyny też mogą mieć na to wpływ- bardziej obstawiał bym ustawienie kąta wahacza przedniego i na tym bym się skupił. U mnie też ściągało i dopiero jak jest ustawione WSZ (kąt wyprzedzenia sworznia) podobnie po obu stronach ustało ściąganie i auto prowadzi się stabilnie. Wstawiam wykres o co chodzi - wykres kolegi Gucio zapożyczony do badań nałukowych  :P 

Kolega Hapko ma różne WSZ i twierdzi, że jest ok więc każdy może mieć co innego- u mnie pomogło ze ściąganiem u kolegi Gucio też ;) 

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

teść jakiś czas temu założył KYB i jak auto jedzie mu prosto tak dalej po wymianie jeździ prosto to raczej teorię z ujowymi spręzynami między bajki można włożyć. Jak dla mnie czysty przypadek przy wymianie coś się lekko przesunęło dostroiło i jest git :-) U mnie do 2014 roku było git na oryginalnej dwumasie jak w 2014 wymieniłem dwumasę to cyrk i już nie mogłem ustawić aby nie ściągało w prawo.

Rudik i z tymi sankami by się zgadzało u mnie z lewej strony jest WSZ powyzej 3 i ściąga w prawo. A jak ktoś ma WSZ powyżej 3 z prawej to ciagnie w lewo :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.