Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest piotrekkk1985

SPREZYNY

Recommended Posts

witam podłączę się do pytania poprzednika, auto to signum z19dth af40 zawieszenie standard, chciałbym go obniżyć tak jak gts'y mają ok -20mm, jakie sprężyny były by potrzebne. pozdrawiam

Widze ze echo na forum wiec mozesz tak jak ja nie doczekac sie pomocy.Polecam ci zadzwonic do ucando.pl nr 22 307 26 84. Ja wczoraj zadzwonilem i trafilem na fajnego kolesia ktory mi wszystko doradzil po nr vin i dal jeszcze rabacik na sprezynki. Kupilem 4 szt firmy sachs w super cenie. Po rabacie kosztowały w podobnej cenie co kyb albo lesjofors na allegro wiec naprawde jestem zadowolony.

Edited by radkow

Please login or register to see this quote.

KYB RH3528 (315mm) przód i RX6765 (286mm) tył ale najpierw zacznij od przodu a potem zobaczymy :) 

Curtis mam prośbe pomożesz mi w jednej sprawie ??? Mam okazję kupić gwint od VC Combi 1.9 czy podejdzie pod mojego Sedesa 1.8??? I czy cena jest optymalna 800 zł???

Myślę że tak :) jeśli to 1.9 to będzie większe pole manewru przy ustawieniu ale z tego co się orientuje niektóre z tyłu nie schodzą bardzo nisko i jest okrutnie tward , cena spora myślę że sam bym wolał wymienić amortyzatory na B6 które są zachwalane i wrzucić einbach pro kit -30mm, miałbyś praktycznie nowy zawias :) 

Ok dzięki wielkie za pomoc musze się zastanowić co zrobić :ok:

mój gwint tył schodzi bardzo nisko mam właśnie problem w drugą stronę bo chciałbym jeszcze wyżej ale już się  nie da co do twardości to jest beton gwint mam FK  bez regulacji twardosci jakoś się przyzwyczajam ale kobieta wyzywa za każdym razem jak gdzieś jedziemy także na jesień sprzedam,zimę polatam na zwykłym sportowym od supersporta bo takie mam i jest w miarę komfortowe a na wiosnę tak jak Curtis radzi b6 i einbach -30

Ten gwint to też FK właśnie i znajomy mówi że u niego też jest beton i dla niego też jest za nisko już 2 dokładki rozwalił 

Jak zależy Ci na dobrej trakcji, to takie chińskie gwinty odpuść. Miałem gwint FK. Przez kilka godzin. Jedyne co go wyróżnia to twardość i brak dopasowania. W signumie nie można było go sensownie wyregulować. Przy 180km/h na niewielkiej stosunkowo nierówności na drodze miałem tylne koła w powietrzu.

Eibach + sachs sport albo bilstein b8 i będzie gut. No i opona dobra.

Ok dzięki za podpowiedzi jednak odpuszcze sobie ten gwint i dozbieram kasy na nowy kompletny zawias

dodam że przy FK trzeba wyjąć te małe  sprężyny pomocnicze bo one strzelają na zakretach bez nich jest jeszcze twardziej ale cicho co do regulacji to gdybym nie miał opon 245/35/19 szerokich z przodu to bym  ładnie wypoziomował auto a tak muszę uważać żeby błotnika nie pogiąć 

moje uwagi co do zawieszenia FK tyczą się seri AK street piszę to dlatego że FK ma w ofercie kilka wersji np FK sport edition plus to już 6 stopniowa regulacja twardości zakres  obniżenia 30-100mm i jest w ocynku lub FK silverine x ma amortyzatory KONI więc kwestia co kto kupił

Witam,

Panowie szukam kompletu sprężyn do VC kombi 1.9 cdti, ja mam teraz zawieszenie zwykłe, chcem założyć od GTS kombi,czyli -20mm od seryjnych ale dostać takie sprężyny używane to nie taka prosta sprawa, więc pomyślałem o nowych, czy ktoś się orientuje ile może kosztować taki komplet i czy będzie tańszy od eibachów -30 mm (eibachy na ich stronie są za 610 zł komplet)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Założyłem jak pisałeś  na tył RX6765 i strasznie wysoko stoi. Ułoży się to coś? Zastanawiam się nad zmianą  na RX6764  chętny ktoś ma taki deal  ?

Ja bym zostawił bynajmniej na dwa trzy tygodnie bo po zmianie na RX6764 (269mm) możesz być nie zadowolony to jest około -2cm więc postój przy aucie z kawą i zastanów się :) 

Edited by Curtis

dwie na przód to 2x 130zł = 260 + dwie na tył to 2x 160zł = 320zł (tył droższy)  580-600zł za komplet wychodzi 😊 KYB 

Czyli Curtis lepiej się opłaca eibachy wziąć, tylko czy nie będzie za twardo na 225/45/18

kto szuka gwintu czy też zwykłego sportowego  proponuję sobie poczytać

Please login or register to see this link.

na takich kołach chyba jest najgorzej  to moje odczucie bo o ile na 235/35R19 jezdzi się dobrze to jak wrzucam zimę 225/45R18 to jest masakra, nie wiem z czego to wynika ale jezdziłem na einbach pro kit i polecam z przodu tylko delikatny negatyw mi się nie podoba.

To jakby z przodu rozwiercił trochę mocowanie do amortyzatora, to by można było to trochę ten negatywy zlikwidować,

A co do felg,to teraz to mi dałeś zagadkę, może narazie wrzucę same felgi i zobaczę jak się jeździ, tylko że będzie wyglądać jak koza

Please login or register to see this image.

no Ja się dziwię cały czas i jak ktoś pyta o 19" to zawsze mówię że zdecydowanie lepiej niż na 18" 

Jeżdżę na 235/40/18 i jest także dużo lepiej niż na 225/45/18. Nie wiem o co chodzi, bo przecież teraz mam "gumy" mniej.

Panowie coraz bardziej mnie dołujecie,

Klosiu, a jaką masz zawiechę

Eibach pro kit + sachs sport

No ja chcem kupić właśnie eibachy pro kit, tylko amory mam standardowe, powinno być też dobrze

Nie miałem takiego zestawu, więc nie wiem jak się zachowuje. Powinno być dobrze :).