Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość piotrekkk1985

SPREZYNY

Polecane posty

Gość piotrekkk1985

Podczas ostatniego przegladu okazalo sie ze z przodu pekly obie sprezyny ... masakra... bylem w szoku jak mi mechanik to powiedzial ... wiec odrazu zdecydowaleml sie za wymiane ... i tu mam takie male zastrzezenie... otoz dokupilem sprezynki firmy LESJOFORS ... takie zreszta mi dobrali w sklepie ... otoz po wymianie VC z przody stoi znacznie wyzej niz wczesniej ... koles w warszatcie powiedzial ze jeszcze troche siadna ... mam takie pytanko ... czy mozna zamontowac zwykle sprezyny znaczy od standardowej VC do VC GTS?? moze kolesie mi wepchali do sedana sprezyny ?? dodam jeszcze ze na pudelku jest tylko Vectra 2,0 16V turbo / 2,2 16V / signum 2,2 16V i numer 4063491 ... silnik sie zgadza ale nic nie pisze o GTS ...

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

To nie jest numer oplowski tylko tej firmy której masz sprężyny więc po tym ciężko dojść

Generalnie chodzi tu zapewne o fakt że w swoim autku pewnie masz obniżone zawieszenie sportowe a wstawili sprężyny dla wersji ze zwykłą zawiechą i auto poszło w górę.

Edit:

Na 99% jest tak jak napisałem powyżej

Sprężyna numer LESJOFORS 4063491 jest odpowienikiem sprężyn o numerach katalogowych opla:

OPEL -> 312171

OPEL -> 312182

OPEL -> 312210

A te pasują do różnych silników ale maja adnotację: NIE UŻYWANE Z OBNIŻONYM PODWOZIEM SPORTS

Może powinieneś mieć te:

SPORT SPRINGS TUV OPEL Lowering:40mm 45 634 57

ale tu nie ma rozróżnienia przód/tył

zresztą sam poszukaj w katalogu:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez zubek73

Gość piotrekkk1985

no wlasnie ja juz tam patrzylem ... i nie ma rozroznienia na GTS czy sedan .. do obydwoch sa takie same sprezyny ...

Gość Joten

ja tez mialem taki problemik siedzi troszke wyzej. Pierwasza wymiana zakonczyla sie roz....niem amorka z przodu bo niby takie same ale nie dokonca wiec mam nowe amory i drogi komplet sprezyn i sie zobaczy czy siadzie. Zawsze po wymianie sprezyn bedzie buda troszke wyzej siedziec wiec nie ma uwazam paniki:P

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Sprawdziłem w katalogu Inter Carsu i faktycznie podany numer sprężyny jest do standardowego zawieszenia.

Do obniżonego ma być 4063607

podepne sie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

do sedana pasuja spegi od GTS czyli -2cm. ale czy do 2.2DTi mozna wsadzic od kazdej wersji silnikowej GTSa? jesli nie, to z jakimi silnikami pokrywa sie 2.2 DTi w kwesti sprezyn?

tak z grubsza to napewno z 2.0 dti (są w jednej grupie) + napewno nie z kombi + napewno nie z auta z IDS+ i napewno nie od skrzyni automatycznej

Żeby konkretnie odpowiedzieć na Twoje pytanie to trzebaby pół dnia w EPC siedzieć....

Jak wrzucę przykładowy (jest ich z 10) numer sprężyn obniżajacych, które pasują do Twojego auta 93171984 to wychodzi, że pasują także do:

SILNIK BENZYNOWY Z32SE (UŻYWANY(-A,-E) Z RĘCZNĄ SKRZYNIĄ BIEGÓW)

SILNIK WYSOKOPRĘŻNY Z19DTL (UŻYWANY(-A,-E) Z RĘCZNĄ SKRZYNIĄ BIEGÓW)

SILNIKI WYSOKOPRĘŻNE Z19DT,Z19DTH (UŻYWANY(-A,-E) Z RĘCZNĄ SKRZYNIĄ BIEGÓW)

SILNIKI Y20DTH,Y22DTR (UŻYWANY(-A,-E) Z RĘCZNĄ SKRZYNIĄ BIEGÓW)

SILNIK BENZYNOWY Z32SE (UŻYWANY(-A,-E) Z AUTOMATYCZNĄ SKRZYNIĄ BIEGÓW)

SILNIK WYSOKOPRĘŻNY Z19DTH (UŻYWANY(-A,-E) Z AUTOMATYCZNĄ SKRZYNIĄ BIEGÓW)

SILNIK Y22DTR (UŻYWANY(-A,-E) Z AUTOMATYCZNĄ SKRZYNIĄ BIEGÓW)

SILNIK BENZYNOWY Z32SE (UŻYWANY(-A,-E) Z RĘCZNĄ SKRZYNIĄ BIEGÓW)

sporo jest kombinacji ale podstawiłem jeszcze ze 3 i wyszukuje podobnie (czasem bez automata)

Dzieki Zubek

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tak sadzilem, ze kombi i IDS odpada na 100%, i ze pasuja od diesli, czyli jeszcze od 3,2

1,8 i inne motorki benzynowe pewnie lzejsze i inne spregi.

Edytowano przez daro

Gość piotrekkk1985

hmmm ... nie chcialbym ryzykowac wymiany amorow ... i powiekszac kosztow ... dzwonie do mechaniora .. .zobacze co on na to ... dzieki chlopaki za odpowiedz...

Zadzwon do serwisu, podaj numery swojego auta które będą chcieli i oni ci powiedzą jakie sprężyny. Ja mam co prawda w Signum, wersję wyposażenia sport i jak podałem dane auta to w minutę znaleźli i gość powiedział komplet sprężyn do zawieszenia sportowego, numer części taki, owaki. Nie radzę eksperymentować bo tu chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo, oczywiście nawet jak jest trzaśnięta tylko jedna wymienia się obie - w oryginale sprzedawane tylko w kompletach. Oryginalne GM na przód sportowe do 3.0 diesel oraz 3.2 benzin około 250 euro w Niemczech. Ciekawostka że odradzono mi stanowczo zamienniki i to wcale nie w ASO Opel.

Rozumiem że ze względu na charakterystykę pracy sprężyn, bo raczej nie ze względu na trwałość skoro oryginały pękają

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość Joten

Edytowano przez Joten

Czy sprezyny wymienia sie po jakims konkretnym przebiegu czy dopiero jak pękną?

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mam 180tys km do wymiany lozyska amorttyzatorow z poduchami, zamierzam wymienic przednie amorki (tylne juz zrobione) i zastanawiam sie nad sprzynami bo to jedna robota

nie ma określonego konkretego przebiegu - wszystko zależy od amortyzacji auta (albo jak siądą albo pękną

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">)

sprawnosc tylu mam 83 i 84 %. Przodu mam 71%, ale pamietam ze tyl juz latal jak mial 68 i 63 % (ten slabszy amor byl spocony). Przod niby wyszedl sztywno, jedynie stwierdzono lozyska amorow ale troche wg mnie dziwnie sie przod zachowuje tzn nieraz przy nierownosciach poprzecznych jak autkiem szybciej sie jedzie to jakby co chwile zwiekszal sie nacisk na opony przednie lub jakby unosilo opony. Ech chyba wymienie i bede mial z glowy

Gość djmothek

jak sie kształtuje cena sprezyn do tylu do VC 1.8 bo chyba znalazlem przyczyne pukania na zakretach xD he 2 zwoje:P

w IC niecałe 300zł/szt w detalu

Gość djmothek

he juz zakupiłem Magnum nie wiem czy dobre ale takie tylko znalazłem nówki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> po negocjacjach z kontrahentem udało mi sie nabyc za 200zł - 2 sztuki:)

co myslicie o tej firmie?

DZIS PO OK MC-U DAWANIA O SOBIE ZNAC A MOGLEM ZAPOBIEC (STUKI PUKI PRZY NAJEZDZANIU NA WYSEPKI ZJEZDZIE Z NICH ITD) PEKLY MI SPREZYNY Z PRZODU OBIE AUTO STALO SOBIE NA PARKINGU PRZEZ NOC GDY PRZYSZEDLEM PO NOCY SIEDZIAL JAK OBNIZONY ALE TO NIE BYLO TO sad.gif(( BOL ZAL SAMOCHOD LAWETA I DO DOMU KOLEDZY PYTANIE ILE MOZE KOSZTOWAC KOMPLET SPREZYN VECTRA C KOMBI /? mellow.gif

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez v6clio

Gość kruszynka1

dominik pisz bez capslocka...

a masz autko obnizone??

normalne w De sa po 68 euro + euro przesylka

Edytowano przez kruszynka1

A nie łatwiej zadzwionić do sklepu albo allegro przeszukać?

Jakieś 150-200 zł/szt

Nie przypuszczam, żeby dwie sprężyny na raz pękły ale cuda się zdarzają.

a no pekly dwie na raz:((

Edytowano przez v6clio

Ja niestety tez doznalem tego samego urazu, wsiadam rano w auto a tu stuki i gruchotanie -pekla mi prawa przednia sprezyna. Laweta i na warsztat i okazalo sie ze sprezyna byla peknieta w 3 miejscach, po drugiej stronie peknieta tylko w jednym. Szok!!! auto 05 rok a w sumie wszystkie 4 sprezyny juz wymienione w GM musieli jakies buble wsadzac dziady jedne!!normalnie wtopa.

2 tygodnie temu zaplacilem za 2 do przodu 85 funciakow.

Gość Labudin

No to chyba jakies slabe te sprezyny bo u mnie jest to samo myslalem ze to lozyska mi tak strzelaja wiec zabralem sie dzis za wymiane...wyciagam mcpersona a tam peknieta sprezyna przyczym nie bylo widac po aucie zeby nizej siedzial albo cos, nie wiem jeszcze czy 2 czy 1 bo narazie zamowilem sprezyny jutro sie okaze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   1 użytkownik