Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

kijana79

Czujniki parkowania

Polecane posty

B1350 Zwarcie w układzie, albo któryś czujnik albo centralka/można bez obaw podmienić z innego auta - jest plug And Play/

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

centralka może wymagać zmiany indeksu zależnie od konfiguracji auta i parktronika. 

No to spróbuję kogoś poszukać, kto zgodzi się na podmiankę centralki, ale jak rozumiem nie koniecznie musi się ona zgrać z moją instalacją. A wiecie może jakie to wartości oporu powinny być używając miernika? W tym temacie jest o sprawdzaniu czujników miernikiem:

forumowicz Bolo8888 pisze o wartościach ok. 6 kOhm pomiędzy pinami 1 i 3 czujnika (miernik ustawiony do 20kOhm) - ja miałem ok. 6,09 kOhm na wszystkich czujnikach oprócz tego jednego, który wymieniłem (5,50 i rosło powoli do ok 5,90). Natomiast między 1 i 2 oraz 2 i 3 pinem miałoby być między kilka a kilkanaście MEGA Ohm (miernik ustawiony ma być do 200 MOhm). Ja mam miernik do 20 MOhm i na czujnikach było między 5 a 6 MOhm, na uszkodzonym prawym tylnym 0 i na kolejnym lewym tylnym ok. 2,5 MOhm. Może ten ostatni to już też się kończy i zastanawiam się czy go nie wymienić też, co sądzicie?

A i jeszcze w tym samym temacie kolega Wally80 miał takie wyniki pomiarów: " (wskazania omomierza 6 kOhm pin 1-3, piny 1-2 96 kOhm, 2-3 35kOhm) " i nijak się to ma do pomiarów moich i Bolo8888. Może to ktoś wyjaśnić?

ja nigdy tak nie diagnozowałem. Jak jesteś z Bytowa to możemy się kiedyś zgadać jak będę w Konarzynkach.

Dzięki Koledzy za podpowiedzi :)  Do Konarzynek miałbym tylko jakieś 50 km, więc jakby co to daj znać, chętnie podjadę. A same nr centralek/modułów muszą być takie same, żeby był sens podmiany do sprawdzenia? Chyba zamówię jeszcze jeden czujnik, może ten drugi skrajny też niedomaga mimo, że zwarcia nie pokazuje. No i jeszcze ta wtyczka przy przednim zderzaku uszkodzonym przez poprzedniego właściciela, w której ułamany był jeden przewód, może coś tam jednak jest nie halo. Nie wiem, może rozciąć tam przewody i połączyć na próbę bez wtyczki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.