Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

karp86

Vectra C 1.8 za duże spalanie (?)

135 posts in this topic

Witam,

Pacjent to Vectra C 1.8 122 KM 2005r. Mam to auto od 3ech miesięcy.

Przy jeździe typowo miejskiej (raczej spokojnej ) bez klimy pali mi 12-13 litrów gazu, a benzynki około 11,5-12 (wskazanie wg komputera). Trasy po 5-10 km.

Na trasie 100 km przy jeździe 100-110 km/h spalanie benzyny spada do około 9-9,5 l/100 km.

Przy jeździe mieszanej 100km trasy+200 po mieście spaliła mi 11,6 litrów gazu na 100 km.

Czy takie spalanie jest dopuszczalne? Zaznaczam że nie katuje samochodu, jeżdżę 'normalnie'. Mi się wydaje że pali trochę za dużo, no ale może się mylę. Czytałem raporty spalania, wpisy m.in. na tym forum ludzi, którzy mają takie silniki w swoich autach to ich wyniki 9-10-11 litrów po mieście (niektórzy na włączonej klimie) w porównaniu do moich 12-13 to tak jakbym z dwoma trupami w bagażniku jeździł. Sprawdziłem... tylko zapasówka.

Jakieś sugestie? Szukać przyczyny czy wrzucić na luz i tak powinno być?

0

Przede wszystkim sprawdź ile pali benzyny (z kalkulatorem przy dystrybutorze i a nie z kompa) na odcinku takim jak wystarczy bak. Tankujesz do pełna, jeździsz do kontrolki - znów tankujesz i wtedy z odczytu dystrybutora (najlepiej tena sam) liczysz ile wyszło.

Wtedy dowiesz się czy pali za dużo benzyny.

z drugiej strony

Please login or register to see this quote.

przy takich odcinkach szczególnie, że zimniej się zrobiło to raczej bym się zbytnio nie dziwił

0

Normalne spalanie - juz przez to przechodzilem....

0

Posted (edited)

Na trasie przy tej prędkości to bez problemu 6.5l jest do uzyskania, 7,5 to już max.

Edited by Egon
0

zgadzam sie z Toba w 100 %

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ....

Ja nie mam u siebie gazu....w miescie spala mi maksiumum 7.5 litrow ..... na trasie ponizej 140 kmh 6 litrow....

0

Mówisz o dieslu, tak?

0

Slucham ? 1.8 ? Benzyna ?

0

Posted (edited)

Jasne...

Nagle się okazuje że opel w katalogach zawyżał spalanie w mieście

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pewnie po to aby nie zawstydzić konkurencji

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> :lol:

Katalogowo:

Z18XE

manualna/sportowa

-/11,0 - kombi

10,4/10,7 - 5-drzwiowy

10,4/10,7 - 4-drzwiowy

PS. Jak domniemam GTS ma sportową.

Edited by Shinneko
0

Dziwne bo mi z tym samym silnikiem w mieście poniżej 8.5 nie schodzi a co do trasy...rok temu jechałem do Polski(2000km) i wyszło mi średnio7.3!!!przy czym fakt,że opnoki spore na ten silnik mam założone bo 222/45/17

0

1.8 LPG Koltec- Miasto max 10 trasa max 7,5. mieszany 8,2

0

To spalanie gazu czy benzyny? Po ostatnim tankowaniu przejechałem po mieście jakieś 150 km i komputer pokazuje spalanie 10,8 co jest już niezłym sukcesem. W przeliczeniu na gaz wyjdzie jakieś 11,5. No ale będę wiedział dokładnie dopiero jak zatankuje.

0

Posted (edited)

w moim przypadku spalanie w okresie wiosna-jesień to trasa 8,6-9,5L LPG a miasto 10-11,5L LPG opony 225/45/17

natomiast teraz na zimówkach UG7+ 195/65/15 jest tak: trasa 8-8,5L LPG a miasto to 9,5-10,5L LPG

-dla wyjaśnienia to spalanie obliczone na zasadzie wyjeżdżam zbiornik i tankuję do pełna,w dodatku za nim się na LPG instalacja nie przełączy vectra nie jeździ tylko się rozgrzewa

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

instalacji BRC seqents 24 z najnowszym softem-lepsza dynamika

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

podsumowując -jeżdżę te same trasy a spalanie bardziej uzależnione jest od opon niż pogody

Edited by GT-3000
0

A przy jakiej temperaturze przełącza Ci się na benzynę? Ja mam ustawione 30* C, przy temp. około 0* C muszę przejechać około 2 km aby się przełączyło. Chciałem ustawić niższą, ale oszczędność znikoma, a gazownicy powiedzieli, że zaszkodziłoby to silnikowi.

Ja zimowe mam w rozmiarze takim jak Twoje: 195/65/15 i spalanie jednak jest większe. Może ktoś ma jakieś sugestie co może być nie tak?

0

Posted (edited)

zgadza sie!!!kolego benzyna

moze mam jakas inna technike jazdy....

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

wierzcie lub nie....mi to obojetne...

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:"> wiem co moje pali...

zreszta ...

jak mialem wczesniej gaz w aucie ...to dziwnym sposobem ...w PL tankowalem 30 litrow...i starczalo na 270 km.....

w DE tankowalem 30 litrow i szlo przejechac 320 KM.....

Edited by kruszynka1
0

mi w mieście pali 12-13 literków

a w trasie koło 8-9 litrów

Pozdrawiam Arturitu

0

Ostatnio zaobserwowałem, że podczas jazdy temperatura silnika osiąga max 80 stopni (temp. zewnętrzna ok +3 stopnie) . Jak stoję w korku to podniesie się do około 90. Czy tak powinno być?

0

Posted (edited)

Mam tak samo i według mnie to normalne zjawisko zwłaszcza,że jestem po wymianie termostatu...pozdr

ps.tego typu pytanie powinno być zadane w innym temacie bo to jest temat o spalaniu w VC 1.8

Edited by gucio2607
0

mam podobnie zalozylem nowy gaz staga i spalanie wyszlo mi jakies 16!!! zatankowalem za 50 i przejechalem 130 km troche to dziwne wedlug mnie...czy na przegladzie ktory jest po 1000 km jakos to wyreguluja czy jaki moze byc inny problem

0

Ale odkopałeś temat po 5 latach

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Kolego jaki silnik ?

Ile pali na Pb ?

0

wzne ze odkopalem w sumie to nie wiem ile pali pb bo autko mam niedlugo na benzynie malo jezdzilem bo odrazu gaz zakladalem silnik to 1.8 wczesniej mialem zagazowana honde i palila max 12 litrow i to przy ostrym deptaniu...moze silnik sie zadlugo dogrzewa sam juz nie wiem

0

Dla mnie jest to duze spalenie. Ja Na gazie za 100zl potrafie zrobic 430-460km i to 4 osoby w aucie, oczywiscie nie przekraczajac 130km/h A moze rwoje auto pracuje w trybie awaryjnym bo w tedy spalanie wzrasta wyraźnie sporo

0

Tylko czemu mialoby jezdzic w trybie awaryjnym??? I jak to rozpoznac... pojadę na przeglad gazu nuech cos kombinuja

0

To pojeździj sobie tylko po mieście pokonując 5 kilometrowe odcinki na zimnym silniku

0

TO ciekawe gdyż producent w danych technicznych napisał 10.9L

czy mógł się pomylić ?

0