Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
kazmij

Stukająca półoś..

Recommended Posts

Na początek chciałem się przywitać ze wszystkimi na forum. A więc Witam!

Od miesiąca jest użytkownikiem Vectry B 2.0 DTI z 99 roku. Ostatnio zauważyłem pewien problem.

Zaznaczę od razu, że jestem użytkownikiem samochodów początkującym to mój pierwszy samochód.

Otóż pukało mi w prawym kole z przodu, gdy jezdzilem po jakisch nierownosciach. Tak samo puka mi gdy przygniatam samochód z prawej strony. Wjechałem więc na kanał i nic nie znalazłem. Jednak potem po odkręceniu koła przypadkowo dość znalazłem przyczynę. Półoś napędowa ma luz - tak ok 1 cm gdzieś, ale to powoduje, ze jak ja ruszalem to bylo slychac ze puka na tym zlaczeniu z przegubem( oczywiscie zewnetrznym). Byl to ten sam stuk co slysze podczas jazdy...

I teraz jako, ze jestem zielony moje pytanie: Czy to oznacza ze mam uszkodzony przegub? Stukanie wyraznie przy ruszaniu polosia jest jakby w przegubie. Zaznacze ze stukanie podczas jazdy wystepuje na nierownosciach, przy skrecaniu narazie nic nie slysze ( na rownej drodze).

Prosze o rady.

kolego jak ruszasz nią do przodu i do tyłu to bedzie taki luz na niej to normalne, perdzej łożysko na amortyzatorze lub po prostu sworzeń wahacza...

Na każdym dołku puka?

Edited by mar111

Łacznik stabilizatora,gumy stabilizatora.

Czasami tam może stukać pierdół za małe pieniądze.

Dzieki za odpowiedzi. Wiec sprawa taka ze jak pobujam samochodem na boki to puka. A jak zlapa za poloske i nia ruszam to wlasnie tak samo puka jakby w tym przegubie. Na kazdym praktycznie dolku puka. Nie sa to jakies glosne pukniecia ale jednak slychac jak sie jedzie po nierownosciach pagorkach itp..

Guest mietek2023

Ja miałem stuki. Wymieniłem pół przedniego zawieszenia i nic nie pomogło. W końcu doszedłem do tego, że jak złapie za półoś i poruszam nią góra dół to ma luzy tak ok 2-3 mm. Wymieniłem przegub wewnętrzny i wszystkie stuki ustały. Dziś rozkoszuje się komfortową jazdą.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">